Ukraina išslydo iš Europos Sąjungos rankų (57)

Ukrainos Rada

Ukrainos Rada

Šiandien, lapkričio 21 dieną, Ukrainos vyriausybė nurodė nutraukti pasiruošimą prekybos ir politikos sutarties pasirašymui su Europos Sąjunga per šį mėnesį vyksiantį viršūnių susitikimą Vilniuje. Taip buvo paskelbta per Vyriausybės interneto svetainę.

Ukrainos vyriausybė pasiūlė sukurti trišalę Ukrainos, Europos Sąjungos ir Rusijos prekybos komisiją, kuriai neprieštarauja ir Rusija.

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius ketvirtadienį, būdamas Austrijoje,  pažadėjo, kad jo šalis toliau sieks narystės Europos Sąjungoje, nors Kijevas nutraukė pasiruošimą istorinės prekybos sutarties su Europa pasirašymui.

Dar anksčiau, šiandien, Aukščiausioji Rada atmetė įstatymų projektus, turėjusius sudaryti sąlygas kaliniams išvykti gydytis į užsienį, kai šiems projektams nepritarė prezidento Viktoro Janukovyčiaus valdančioji Regionų partija. Tai susiję su Julija Tymošenko, kurios klausimas yra bene svarbiausias pasirašant Rytų partnerystės sutartį.

Europos Komisijos narys Stefanas Fuele ketvirtadienį grįžta į Ukrainą, siekdamas išgelbėti svarbų Europos Sąjungos ir Ukrainos susitarimą, kurio pasirašymą komplikuoja nesutarimai dėl kalinamos buvusios premjerės Julijos Tymošenko likimo.

Likus savaitei iki numatyto Asociacijos sutarties pasirašymo, ketvirtadienio vakarą S.Fuele turėjo atvykti į Kijevą penktadienio deryboms su šalies valdžios ir opozicijos pareigūnais bei pilietinės visuomenės atstovais, tačiau viešnagė nutraukta.

Aleksandras Kvasnevskis galiausiai pranešė, kad sutartis lapkričio 28 dieną Vilniuje nebus pasirašyta ir Europos Sąjungos ir Ukrainos derybos šiuo klausimu yra nutrauktos.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė