Seimas tiesia kelią gyventojų pajamų mokesčio lengvatoms vaikus globojančioms šeimoms (0)

Seimas | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Seimas | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Seimas po svarstymo pritarė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama skatinti vaiko globą šeimoje bei užtikrinti nuoseklų gyventojų pajamų mokesčio lengvatų taikymą nuolatiniams Lietuvos gyventojams ne tik įvaikinusiems vaikus, bet ir tiems, kurie nuolat globoja vaikus šeimoje.

Pagal svarstomas pataisas globotinių, iki 18 metų ir vyresnių neįgaliųjų globotinių, kuriems nustatyta nuolatinė globa (rūpyba) šeimoje, pilnamečių asmenų, kuriems iki pilnametystės buvo nustatyta nuolatinė globa (rūpyba) šeimoje, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, naudai sumokėtos gyvybės draudimo įmokos pagal gyvybės draudimo sutartis ir pensijų įmokos į pensijų fondus būtų išlaidos, mažinančios globėjo (rūpintojo) apmokestinamąsias pajamas.

Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, priėmus šias pataisas globėjams bus suteikta galimybė susimažinti apmokestinamąsias pajamas išlaidomis ne tik tais atvejais, kai jo globotinis nėra mokesčio mokėtojas arba neturi galimybių pasinaudoti teise iš pajamų atimti sumokėtas už profesinį mokymą ar studijas, bet ir tais atvejais, kai globėjas (rūpintojas) sumokės gyvybės draudimo įmokas ir (ar) pensijų įmokas savo globotinių naudai.

Seimas taip pat nusprendė pritarti siūlymui pakeisti nuostatas, reglamentuojančias gyventojų pajamų apmokestinimą parduodant netauriųjų metalų laužą, nevykdant individualios veiklos. Šiuo metu galiojančiame įstatyme yra nustatyta, jog pajamos, gautos pardavus ne individualios veiklos turtą, neviršijančios 8 000 Lt per metus, yra neapmokestinamos. Pagal pakeitimus siūloma visiems šių atliekų pardavėjams taikyti 5 proc. pajamų mokesčio tarifą. Pasak šio pasiūlymo iniciatorių, naujos nuostatos padėtų mažinti nelegalų netauriųjų metalų supirkimą.

Už naujas teisės akto nuostatas balsavo 82 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 8 parlamentarai. Tam, kad pataisos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė