Seimas nusprendė pensijas pradėti grąžinti nuo kitų metų liepos 1 dienos (0)

Seimas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas ypatingos skubos tvarka, 96 parlamentarams vienbalsiai balsavus už, priėmė nutarimą „Dėl pensijų kompensavimo“.

Šiuo nutarimu Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas yra konstatavęs, kad įstatymų leidėjas, susidarius ypatingai situacijai, kai inter alia dėl ekonomikos krizės neįmanoma sukaupti tiek lėšų, kiek yra būtina senatvės pensijoms mokėti, mažindamas senatvės pensijas, privalo numatyti asmenims, kuriems tokia pensija buvo paskirta ir mokama, susidariusių praradimų kompensavimo mechanizmą, pagal kurį valstybė įsipareigotų tokiems asmenims, nebelikus minėtos ypatingos situacijos, per protingą laikotarpį teisingai kompensuoti jų praradimus, atsiradusius dėl senatvės pensijos sumažinimo, nutarė pasiūlyti Vyriausybei valstybinių socialinio draudimo pensijų ir dideliu mastu sumažintų visų valstybinių pensijų kompensavimą pradėti nuo 2014 m. liepos 1 d., o esant galimybei ir anksčiau, jei dėl gerėjančios šalies ekonomikos 2014 m. pirmojo ketvirčio Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto pajamų surinkimas viršys planuotas pajamas arba atsiras kiti finansavimo šaltiniai. Lėšas, reikalingas valstybinėms socialinio draudimo pensijoms kompensuoti, siūloma skirti iš valstybės biudžeto.

„Jei iš tikrųjų taip atsigauna ekonomika, verslas kaip yra planuojama, planuojamas didesnis gyventojų pajamų mokesčio surinkimas, šios viršplaninės pajamos gali atsirasti jau pirmajame ketvirtyje. Siūlome pirmaisiais metais iš viršplaninių lėšų skirti šimtą ar du šimtus milijonų litų ir pradėti iš dalies kompensuoti, visą kitą kompensavimą baigti iki 2017 metų“, – pristatydama projektą sakė Seimo Darbo partijos frakcijos narė Virginija Baltraitienė.

Vyriausybei taip pat siūloma iki 2014 m. kovo 1 d. pateikti Lietuvos Respublikos Seimui įstatymų projektus bei paruošti tvarką, pagal kurią iš dalies 2014 metais bus kompensuojamos sumažintos valstybinės socialinio draudimo pensijos ir dideliu mastu sumažintos visos valstybinės pensijos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė