Prie Prokuratūros įvyko Referendumo rengėjų piketas (nuotraukos, video) (41)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Šiandien, lapkričio 21 dieną, vidudienį, tautininkai ir Tautos valios referendumo iniciatoriai surengė piketą prie Vilniaus apylinkės prokuratūros, esančios Rinktinės gatvėje.

Nepasitenkinimą sukėlė tai, kad šių metų lapkričio 8 dieną Vilniaus apylinkės prokuratūra gavo tautininko Mariaus Kundroto pareiškimą dėl organizuoto trukdymo Lietuvos piliečiams pasinaudoti konstitucine teise į referendumą, tačiau pareiškimą atmetė ir ikiteisminį tyrimą pradėti atsisakė. Dėl šio prokuratūros atsakymo buvo pateiktas skundas Vilniaus apylinkės teismui.

Pareiškime buvo minima, kad prieštaringai vertinamas provincijos politikas Romas Sadauskas-Kvietkevičius ir teisėsaugai pažįstamas ekstremistas Adomas Bužinskas, viešoje interneto erdvėje ragino gąsdinti pasirašančius piliečius, taikyti jiems psichologinį spaudimą ir gadinti parašų lapus, tuo galimai pažeisdami Baudžiamąjį kodeksą – 172 ir 175 straipsnius.

Susirinkusieji reikalavo teisingumo ir ragino prokuratūrą dirbti iškėlę išdidintus ir atspausdintus R.Sadausko-Kvietkevičiaus ir A.Bužinsko pareiškimus bei plakatus su užrašais: „Valy, parodyk valią“, „Šiandien trukdo Referendumui – rytoj klastos rinkimus“, „Kas nešokinės tas prokuroras“.

„Liberalus žurnalistas Romas Sadauskas-Kvietkevičius ir vienos iš sisteminių partijų jaunimo sekcijos vadovas Adomas Bužinskas viešoje erdvėje organizavo trukdymą Lietuvos piliečiams pasinaudoti savo konstitucine teise į referendumą. Vienas ragino gadinti parašų lapus, kitas – gąsdinti pasirašančius asmenis, juos fotografuojant ir grasinant persekiojimais. Abu šie veiksmai įvardyti Baudžiamajame kodekse, 172 ir 175 straipsniais. Nežiūrint to, prokuratūra – gavusi pareiškimą dėl šių nusikaltimų – jį atmetė ir atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą“ – sakė vienas iš piketo dalyvių pareiškimo prokuratūrai autorius M.Kundrotas

Pasak tautininko M.Kundroto prokurorai jautriau reaguoja į lietuvių konfliktus su kitataučiais ir kritiką lytiniams iškrypėliams, net jei tai apsiriboja kukliais internetiniais komentarais, negu į visuotinių piliečių teisių pažeidimus, nors tarp šių piliečių taip pat yra įvairių tautybių žmonių.

„Referendumo organizatoriai žada eiti iki galo ir pasinaudoti galimybe pratęsti referendumo kampanijos laiką dėl organizuotų sistemingų trukdymų“ – tikino tautininkas.

Jau trečią mėnesį renkami parašai referendumui, kuriuo siekiama išplėsti pilietinės valios raiškos galimybes, sumažinti reikiamą parašų skaičių referendumams, išsaugoti Lietuvos žemę ir jos gelmių turtus Lietuvos piliečių nuosavybe.

httpv://youtu.be/IAfxwfudiDs

Piketas prie Prokuratūros (Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.):

Piketas prie Prokuratūros (Alkas.lt, R.Garuolio nuotr.):

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

41 komentaras

 1. Jon:

  bet tai visi sitie lietuviu didieji arijai tokie visi truputi su apsigimimais kokiais tai, i veidus paziureju rodos… 😀 tikriausiai del to, kad ju tevai, seneliai, etc krusosi seimos rade, bijodami kraujo grynuma uztersti… ;D 😀

 2. menesis:

  Fotografuoti žmonių nedraudžiama. Kritikuoti jų nuomones ir iniciatyvas taip pat laisvai galima. Surinkti parašai vis tiek turi būti tikrinami, tad jeigu kas nors pasirašys neegzistuojančio asmens vardu, tiesiog tas parašas bus anuliuotas. Plėšyti parašų rinkimo lapus draudžiama, bet baudžiama būtų tik už suplėšymą, o ne siūlymą gadinti. Be to, vėliau bent vienas iš kaltinamų asmenų atsiprašė ir paaiškino, kodėl gadinti nieko negalima. Taigi, galų gale nebuvo jokio nusikaltimo, tad ko čia skųstis ir protestuoti. O tautininkai apskritai kaltina trukdymu pasinaudoti teise į referendumą – tačiau tai, kas vyksta, nėra referendumas. Tai tik parašų rinkimas po iniciatyva skelbti referendumą.

 3. Komentuotojas:

  Nu kai tautininkai duoda interviu propagandiniam rusų kanalui, tai kažkaip garbės neprideda.
  Nors gal čia užsakymo dalis?

 4. nu:

  Nu jau tai gi aiškiai pasakyta kad straipsniai pažeidžiami balsavimo meto, o ne parašų rinkimo. Išsakyti nuomonės prieš referendumą negalima.

 5. Amelija:

  Tautininkų taktika – geriau rusas negu lenkas, žydas, net lietuvis – kad tik duotų pinigų… Smetona su Vitkausku išmainė Lietuvą į lenkišką Vilnių, prieš tai atidavęs Hitleriui Klaipėdą. Jonas Aistis rašė: “Vienas kraujo lašas būt tave atpirkęs…” Po karo kraujas liejosi laisvai – perskaitykit kad ir Dzūko-Baliutavičiaus dienoraštį.

  Tautininkams kaip politinei marginalų atmainai reikėtų bent dvidešimčiai metų užsisiūti burnas ir nė neprasižioti, nes tai, ką atkūrus Tautininkų sąjungą nuveikė a. a. prof. M. Treinys, dr. L. Milčius, dr. E. Grakauskas, dr. A. Baležentis, prof. J. Čaplikas – šiandieniniams tautininkams kosmosas. Kodėl iš jūsų pabėgo visi mąstantys nariai? Kur jie nuėjo? Kas toks tas gražuolėlis Songaila ir jo skinchedų armija? Lietuva lietuviams? Nacių šūkis, kurio prisibijo patys lietuviai. Žinoma, jei jie nėra užverbuoti specialiųjų Rusijos tarnybų.

  • Arūnas Rasakevičius:

   Kas buvo – pražuvo, o kas vyksta, tai kas blogai? Blogai, kad lietuviai siekiai būti savo valstybės teisėtais savininkais? Nieko nesuprantu… Gal atiduokim savo valstybę kam tik nori?

  • Luotinykas:

   Amelija atvirauja delfyje:

   Amelija
   2013-11-21 19:55 IP: 62.212.200.95
   Puikus tekstas. Vargšeliai referendumo įkaitai griebia žmones už skvernų Kaune, Laisvės alėjoje prie fontano. VISADA užkalbinta pasirašau. Tik kažkaip netyčia suklystu tai rašydama asmens kodą, tai dokumento numerį… Tiesiog suklystu, nors tu ką – tegul Vaigauskas suskaičiuoja, kiek Amelijų yra Kaune. Mano žiniomis, aš viena, nes tokį vokišką vardą pokariu galėjo duoti tik madų nepaisantys tėvai… Taip kad mielieji referendumo organizatoriai, nesirūpinkite parašų skaičiumi. Rytoj vėl pasirašysiu, ir poryt, ir sekmadienį… Argi svarbu, kad iš septynių skaičių vienas nesutampa? Juk jums reikia masės, kiekio, ir padėsiu tą kiekį pasiekti absoliučiai nesavanaudiškai. Vardan jūsų sugalvoto

  • kodėl iš Jūsų pabėgo visi mąstantys nariai” -na na ,tikrai įdomu?Kaip jie mąstė?.Paporinkit,paklausysim?
   Apie tas rusų tarnybas-jau nusibodes arkliukas kur jau galimai pritrintom subinėm jodinėjama.Moterėlės jau pradės pliurpti prie puodų, savo virtuvėje, apie spec tarnybas iš rusijos?Kažkaip neadekvatu.Ar nejuokinga:)?

 6. Audronė:

  Nesistebėkit, p.Amelija -globalistė.Kai kurių sąvokų jai neduota suprasti.

 7. Vilniaus univeras:

  Ką, nesiseka parašiukų rinkt :))) Dabar jau ir kaltų paieškosit :)))
  Nacionalistai ir rėksniai “nuo bačkos”- tai vienas ir tas pats…

  • Amelija:

   Tai va, diagnozė aiški… Vilniaus studentija iš šitų senukų entuziastų juokiasi ir vargo nemato. Lietuvoje tikrai užaugo sveikai mąstanti karta, kuriai ne nacistiniai šūkiai apie “šventą” žemę rūpi, o ateities perspektyva, ES integracija. Pasižvalgykit, pseudopatriotai, TSPI, kuris ruošia ateities politinį elitą, ir pamatysite, kuo gyvena būsimi valstybės vadovai.

   • Sėlis:

    Taip, jiems rupi kuo giliau sulysti jevrosojuzui i rura, kuo giliau… 🙂 Atsisakant lietuviu kalbos, kulturos, valstybes, nes tai jau nebe madinga, geriau tapti belyciu mankurtu jevrofilu ir tureti daug piniguuuuuuuuuu…

    • Audrius:

     Visais laikais bus padlaižūnų. Ankščiau padlaižiavo sovietų sąjungai, dabar Europos sąjungai ir kas čia tokio. Sugriuvus Europos sąjungai visus savus mėlynuosius “kalsim” prie kryžiaus lygiai taip pat kaip sugriuvus sovietų sąjungai raudonuosius….jeigu nespės persidažyti į kitą spalvą….

     • Sėlis:

      Tai kad griuvus cccp, raudonieji Lietuvoje nei kiek nebuvo nubausti… Tai tie patys raudonieji persidaze i zydrus ir toliau sau pampsta valdzioje, lyg nieko nebutu ivyke. Todel is Baltijos saliu mes gyvename prasciausiai. Paziurek, kaip latviai svencia Nepriklausomybes diena, jie nieko nebijo, yra laisvi. O stai Lietuvoje menturos tiesiog tuntai ant kiekvieno kvadratinio metro, pasiruose bananais uzdauzyti kiekviena neitikusi. Del viso sito kalti sumauti persidazeliai raudonieji.

    • Amelija:

     Du mano vaikaičiai, beje, apvalūs šimtukininkai, studijuoja TSPMI. Abu yra Tėvynės sąjungos nariai, kietai ginantys savo pažiūras. Žinau jų studijų programas iki detalių. Ir tokių veikėjų, kaip Radžvilas, pasisakymus prieš ES dėstant politinius santykius, laikau klejonėmis. Vilniaus universitete, vieninteliame tikrame universitete Lietuvoje, ne vieta asmeninių ambicijų įkaitams – A. M. Povilonienei, Radžvilui, kitiems akcentuotiems politikams. Lietuvoje tebedunkso sovietmečio palikimas – mes priklausomi, nelaisvi, suvaržyti. Linkėčiau visiems pasižiūrėti į tą jaunimą, kuris kurs valstybės ateitį savo politologinėmis įžvalgomis, galiausiai – savo aktyviu dalyvavimu rinkimuose, jų agitacijoje ir pan.
     Nors daug kam iš jūsų nepatiks, nuoširdžiai teigiu – prieškario oligarchų (aišku, tuomet nebuvo nė tokio žodžio, nė jo turinio) proanūkiai valdys Lietuvą. Genetika irgi šį tą lemia. Mes esame čia, mes nebuvome nužudyti – vadinasi, Lietuva gyva. Nepaisant pagoniškai izoliacinių nuostatų, būsime ES, NATO ir PSO nariai. Su kuo ir sveikinu visus skeptikus – jūs jau pralošėte. Ilgam. Gal net neatitaisomai.

 8. domas:

  Sveiki,
  perskaičiau ” prieštaringai vertinamas provincijos politikas Romas Sadauskas-Kvietkevičius ir teisėsaugai pažįstamas ekstremistas Adomas Bužinskas”. Siūlau alko rašytojams atsigaut nuo pigių narkotikų ir pakeist savo dylerį.
  Ačiū

 9. Kažin:

  Manytina, kad šalims dabartinio integracijos laipsnio į ES jau pakanka, dabar reikalinga ramiai pagyventi ES pora dešimtmečių su esamu integracijos laipsniu.
  Kadangi dėl per sparčios integracijos Lietuva patyrė nuostolių – ją paliko mažiausiai pusė milijono žmonių, todėl šių susidariusių nuostolių pagrindu reikia prašyti ES finansinės paramos jiems atlyginti. Taip po dviejų dešimtmečių paaiškėtų, ar reikalingas ES didesnis integracijos laipsnis.

 10. nu:

  Chebra PBK mikrofonus slėpkit iš nuotraukų, nes jūsų šeimininkas tampa per daug aiškus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė