Prie Prokuratūros įvyko Referendumo rengėjų piketas (nuotraukos, video) (41)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Šiandien, lapkričio 21 dieną, vidudienį, tautininkai ir Tautos valios referendumo iniciatoriai surengė piketą prie Vilniaus apylinkės prokuratūros, esančios Rinktinės gatvėje.

Nepasitenkinimą sukėlė tai, kad šių metų lapkričio 8 dieną Vilniaus apylinkės prokuratūra gavo tautininko Mariaus Kundroto pareiškimą dėl organizuoto trukdymo Lietuvos piliečiams pasinaudoti konstitucine teise į referendumą, tačiau pareiškimą atmetė ir ikiteisminį tyrimą pradėti atsisakė. Dėl šio prokuratūros atsakymo buvo pateiktas skundas Vilniaus apylinkės teismui.

Pareiškime buvo minima, kad prieštaringai vertinamas provincijos politikas Romas Sadauskas-Kvietkevičius ir teisėsaugai pažįstamas ekstremistas Adomas Bužinskas, viešoje interneto erdvėje ragino gąsdinti pasirašančius piliečius, taikyti jiems psichologinį spaudimą ir gadinti parašų lapus, tuo galimai pažeisdami Baudžiamąjį kodeksą – 172 ir 175 straipsnius.

Susirinkusieji reikalavo teisingumo ir ragino prokuratūrą dirbti iškėlę išdidintus ir atspausdintus R.Sadausko-Kvietkevičiaus ir A.Bužinsko pareiškimus bei plakatus su užrašais: „Valy, parodyk valią“, „Šiandien trukdo Referendumui – rytoj klastos rinkimus“, „Kas nešokinės tas prokuroras“.

„Liberalus žurnalistas Romas Sadauskas-Kvietkevičius ir vienos iš sisteminių partijų jaunimo sekcijos vadovas Adomas Bužinskas viešoje erdvėje organizavo trukdymą Lietuvos piliečiams pasinaudoti savo konstitucine teise į referendumą. Vienas ragino gadinti parašų lapus, kitas – gąsdinti pasirašančius asmenis, juos fotografuojant ir grasinant persekiojimais. Abu šie veiksmai įvardyti Baudžiamajame kodekse, 172 ir 175 straipsniais. Nežiūrint to, prokuratūra – gavusi pareiškimą dėl šių nusikaltimų – jį atmetė ir atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą“ – sakė vienas iš piketo dalyvių pareiškimo prokuratūrai autorius M.Kundrotas

Pasak tautininko M.Kundroto prokurorai jautriau reaguoja į lietuvių konfliktus su kitataučiais ir kritiką lytiniams iškrypėliams, net jei tai apsiriboja kukliais internetiniais komentarais, negu į visuotinių piliečių teisių pažeidimus, nors tarp šių piliečių taip pat yra įvairių tautybių žmonių.

„Referendumo organizatoriai žada eiti iki galo ir pasinaudoti galimybe pratęsti referendumo kampanijos laiką dėl organizuotų sistemingų trukdymų“ – tikino tautininkas.

Jau trečią mėnesį renkami parašai referendumui, kuriuo siekiama išplėsti pilietinės valios raiškos galimybes, sumažinti reikiamą parašų skaičių referendumams, išsaugoti Lietuvos žemę ir jos gelmių turtus Lietuvos piliečių nuosavybe.

httpv://youtu.be/IAfxwfudiDs

Piketas prie Prokuratūros (Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.):

Piketas prie Prokuratūros (Alkas.lt, R.Garuolio nuotr.):

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė