Po Seimo svarstymo Vyriausybei siūloma tobulinti 2014 metų valstybės biudžeto projektą (0)

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimo posėdyje įvyko 2014 m valstybės biudžeto projekto pirmasis svarstymas, kurio metu buvo išklausytas Biudžeto ir finansų komiteto pranešimas, kitų komitetų išvados, frakcijų ir Seimo narių nuomonės bei pastabos.

Biudžeto ir finansų komitetas, apsvarstęs Seimo komitetų, komisijų išvadas, Seimo narių pasiūlymus, atskirų institucijų ir savivaldybių raštus, pasiūlė Vyriausybei tobulinti įstatymo projektą, atsižvelgiant į Valstybės kontrolės, Seimo komitetų, komisijų, Seimo narių pasiūlymus. Remiantis Seimo statutu, po pirmojo svarstymo dėl biudžeto projekto Seimas nebalsuoja.

Išvadą dėl kitų metų biudžeto pristatęs Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Bronius Bradauskas teigė, kad komitete svarstant 2014 metų valstybės biudžeto projektą gauti prašymai valstybės biudžeto asignavimus didinti (perskirstyti) beveik 2,1 mlrd. Lt. Seimo komitetai pasiūlė didinti (perskirstyti) asignavimus 834,8 mln. Lt. Gauti 62 Seimo narių pasiūlymai padidinti (perskirstyti) valstybės biudžeto asignavimus 1,2 mlrd. Lt. Kitos valstybės institucijos, įstaigos ir savivaldybės prašė skirti papildomai 33 mln. Lt.

Komitetas pasiūlė Vyriausybei 2014 m. padidinti asignavimus Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigai 73 tūkst. Lt ir apsvarstyti Seimo komitetų pasiūlymus padidinti asignavimus 79 mln. Lt kultūros ir meno darbuotojų atlyginimams (25 mln. Lt), policijai (beveik 10 mln. Lt), žemdirbių nacionalinėms tiesioginėms išmokoms (11 mln. Lt), melioracijai (33 mln. Lt). Komitetas Vyriausybei taip pat pasiūlė svarstyti dalį kitų pasiūlymų (dėl 813,5 mln. Lt sumos): aplinkos apsaugai, ekonomikai padidinti asignavimus 231,4 mln. Lt; viešajai tvarkai, visuomenės apsaugai – 158,4 mln. Lt; socialinei apsaugai – 33,1 mln. Lt; sveikatos apsaugai – 312,3 mln. Lt; švietimui, kultūrai, sportui – 78,2 mln. Lt.

B. Bradauskas patvirtino, kad Biudžeto ir finansų komitetas svarsto galimybę pradėti kompensuoti dėl ekonomikos krizės sumažintas pensijas pensininkams. „Iš tikrųjų tai būtų paspirtis pensininkams, jeigu mes surastume galimybę ir pradėtume kompensuoti jau kitais metais nuo liepos 1 d. Aš manau, kad mes su koalicijos partneriais surasime tokį būdą ir tokį variantą, ir socialiai labiausiai pažeidžiamai grupei tikrai turėtume surasti išeitį, o siūlymų yra įvairių“, – teigė komiteto vadovas.

Komitetas 5 procentiniais punktais pasiūlė didinti leistiną savivaldybės grynojo skolinimosi limitą – nuo 10 iki 15 proc. bendrų pajamų kartu su valstybės biudžeto dotacija.

Vyriausybei apsvarsčius pasiūlymus ir patobulinus įstatymo projektą, Seimo posėdyje gruodžio 5 d. numatoma rengti antrąjį valstybės biudžeto svarstymą.

Vyriausybė įstatymo projektu Seimui siūlo patvirtinti beveik 26 mlrd. litų sieksiančias valstybės biudžeto pajamas, t. y. 0,9 proc. daugiau nei laukiama šiemet, ir daugiau kaip 26,8 mlrd. litų išlaidas (asignavimai viršija pajamas 965 mln. litų). Numatoma, kad į nacionalinį (valstybės ir savivaldybių) biudžetą (kartu su ES ir kitomis tarptautinės paramos lėšomis, kurios sudaro 7,4 mlrd. litų) 2014 m. įplauks 29,8 mlrd. litų pajamų, arba 3 proc. daugiau nei planuojama gauti šiemet. Valstybės biudžeto deficitas sieks apie 965 mln. litų arba 0,77 proc. BVP, planuojamas visų viešojo sektoriaus finansų deficitas – 1,9 proc. BVP.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė