„Už Lietuvą be korupcijos“ siūlo suteikti daugiau priemonių pareigūnams kovoti su šešėline ekonomika (1)

A.Bilotaitė, bilotaite.lt nuotr.

A.Bilotaitė, bilotaite.lt nuotr.

Šiandien Seime įvyko parlamentinės grupės „Už Lietuvą be korupcijos“ pasitarimas, kuriame buvo diskutuojama apie šešėlinę ekonomiką, taip pat pristatomos galimos priemonės ją pažaboti.

Parlamentinės grupės pirmininkė Agnė Bilotaitė pristatė įstatymų projektus, parengtus atsižvelgus į institucijų pasiūlymus, kuriais siekiama griežtinti atsakomybę už neteisėtą disponavimą akcizinėmis prekėmis, pvz., degalais, alkoholiu ar tabako gaminiais.

„Dabar susiklostė tokia situacija, kad dauguma pažeidėjų siekia neviršyti įstatymo nustatytos vertės, nuo kurios priklauso, ar pažeidėjui kyla baudžiamoji atsakomybė, ar ne“, – pristatyme kalbėjo A. Bilotaitė. Mūsų siūlymas yra griežtinti šias ribas ir suteikti pareigūnams geresnes galimybes kovoti su tokiais pažeidimais.“

Diskusijoje buvo ne tik pristatyti Baudžiamojo kodekso pakeitimo bei kitų teisės aktų projektai, bet ir toliau diskutuojama dėl naujų priemonių, kurios galėtų sumažinti šešėlinės ekonomikos dalį.

„Sprendžiant šešėlinės ekonomikos problemas labai svarbu įtraukti ir pačią visuomenę. Manau, kad reikėtų svarstyti galimybes įtraukti ir nacionalinį transliuotoją, kuris galėtų skleisti socialines reklamas, skatinančias nepakantumą šešėliui“, – teigė Seimo narys Raimundas Markauskas.

Antrindama kolegai, Seimo narė Rima Baškienė atkreipė visų dėmesį į tai, kad būtina šviesti jaunimą, nes būtent jis noriai naudojasi ir pigesniais kontrabandiniais svaigalais, elektroninėmis cigaretėmis.

Diskusijoje taip pat dalyvavo ir pasiūlymus teikė Seimo nariai Remigijus Žemaitaitis ir Vitalijus Gailius, atsakingų institucijų pareigūnai, pilietinės iniciatyvos „Lietuva be šešėlio“, Lietuvos laisvosios rinkos instituto, Legalaus verslo aljanso ir kitų visuomeninių organizacijų atstovai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė