T.Ivanausko muziejus gavo 10 tūkst. kriauklių kolekciją, bet visos nesutalpina (0)

T.Ivanausko muziejaus nuotr.

T.Ivanausko muziejaus nuotr.

Lapkričio 19 dieną Tado Ivanausko zoologijos muziejuje atidaryta kriauklių paroda, kurią padovanojo jūrininkas Vykintas Matuzevičius. Tik dalis dovanotos kolekcijos tilpo iš 10 tūkst. kriauklių, dėl vietos trūkumo. Kol kas lankytojai gali pamatyti 300 pačių vertingiausių eksponatų.

Parodos atidarymo dieną V. Matuzevičiui sukako 75- eri metai bei suėjo lygiai 45 metai, kuomet jis pradėjo rinkti savo kolekciją.

„Jubiliejaus proga padarėme nedidelę parodą – trijose nedidelėse spintose išeksponavome apie 300 kriauklių vienetų ir beveik 200 rūšių. Kaip ilgai paroda veiks, patys dar negalime pasakyti, nes kitiems metams norėtume gauti finansavimą, pertvarkyti salę ir padovanotą kolekciją išeksponuoti kiek įmanoma daugiau. Bet neįsivaizduojame, gausime ar negausime. Pusę metų kolekciją palaikysime, o paskui gal tose trijose spintelėse pakeisime eksponatus, naujų pridėsime – bandysime suktis iš padėties“, – pasakoja Bestuburių skyriaus vedėja Alvyra Patapavičienė, o ją cituoja „grynas.lt“.

Įstojęs į laivyną, kolekcijos autorius pirmą kartą pamatė jūrą. Nuo tada ir prasidėjo jo aistra kriauklėms. Šias vyras surinko iš skirtingų pasaulio kampelių: Kubos, Brazilijos, Argentinos, Peru, Tailando, Kinijos, Jemeno, Indijos, Saudo Arabijos ir kitų valstybių.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė