Steigiama Meilės Lukšienės premija mokslininkams, aukštųjų mokyklų dėstytojams (0)

Meilė Lukšienė | aidas.lt nuotr.

Meilė Lukšienė | aidas.lt nuotr.

Švietimo ir mokslo ministerija, įprasmindama habil.dr. Meilės Lukšienės mokslinę ir visuomeninę veiklą, steigia Meilės Lukšienės premiją mokslininkams, aukštųjų mokyklų dėstytojams už ryškiausius edukologijos, kultūrologijos ir lituanistikos mokslo darbus, taip pat ir už reikšmingą viso gyvenimo mokslinę veiklą.

Premija siekiama  įvertinti Lietuvoje vykdytų ir vykdomų habil. dr. Meilės Lukšienės mokslinio palikimo, mokslininkės iškeltų esminių Lietuvos kultūros ir švietimo orientacijos klausimų – nacionalumo ir universalumo santykio, kultūrinės savimonės ugdymo, kultūrinės tradicijos tęstinumo ir modernizavimo, humaniškumo, demokratiškumo praktinio įsitvirtinimo valstybės, tautos gyvenimo realybėje, kultūroje tyrimų laimėjimus.

Premijos dydis – 120 BSI (bazinės socialinės išmokos dydžių). Ji bus skiriama kas ketveri metai.

Kandidatūras premijai gali siūlyti aukštųjų mokyklų senatai, akademinės tarybos, mokslinių tyrimų institutų mokslo tarybos, mokslininkų asociacijos. Premijai gauti galima siūlyti vieną kandidatą ar asmenų grupę, parengusią bendrą mokslo darbą.

Šios premijos konkursą organizuoja Lietuvos mokslų akademija (LMA). Premijos skyrimo komisija, kurią tvirtina LMA prezidentas, paskiria kiekvieno mokslinio darbo ekspertizei atlikti po 2 ekspertus. Mokslo darbų ekspertizei gali būti pasitelkiami ir užsienio ekspertai. Recenzuodami ir vertindami mokslo darbus, ekspertai atsižvelgs į jų originalumą, kompleksiškumą, baigtumą, praktinę vertę, autoriaus mokslines publikacijas Lietuvos ir užsienio žurnaluose bei konkurso tikslą. Ekspertai pateiks komisijai vertinamų mokslo darbų recenzijas.

Dokumentus dalyvauti  konkurse reikia teikti LMA  (Gedimino pr.3) Aurikai
Bagdonavičienei iki gruodžio 23 d.

Meilės Lukšienės premijos skyrimo nuostatus galte rasti ČIA.

Švietimo ir mokslo ministerija  2010 m. jau yra įsteigusi Meilės Lukšienės premiją pedagogams (ne vyresniems nei 35 m.) už demokratiškumo, bendruomeniškumo, pilietiškumo, tautiškumo, humanizmo ir kūrybiškumo idėjų įgyvendinimą ir sklaidą, kuri teikiama kasmet.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė