Prieš Rytų partnerystės sutarties pasirašymą Vilniuje – Gruzijos menininkų parodos (0)

Galerijos „Aidas“ nuotr.

Galerijos „Aidas“ nuotr.

Vilniuje pristatomas Gruzijos menas. Dviejose galerijose – išskirtinių šios šalies menininkų darbai. Vienas jų – fotografas Šalva Alchanaidzė – pripažinimo sulaukė tik po mirties, kai fotografijas ir negatyvus netyčia rado jo anūkas, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

Gruzijos fotografas Š. Alchanaidzė visą gyvenimą praleido Kaukazo kalnuose. Dėl silpnos sveikatos dar vaikystėje jis turėjo atsisakyti dažniausio Tušetijoje vyrų užsiėmimo – piemens darbo ir atrado save fotografijoje. Jis fotografuodavo žmones dokumentų nuotraukoms, pro objektyvą stebėjo šventes ir darbą. Tūkstančius nuotraukų po Š. Alchanaidzės mirties rado jo giminaičiai.

„Negatyvus, nespalvotas fotografijas anūkas rado atsitiktinai. Senelio kūrybą jis parodė profesionaliems fotografams ir šie labai nustebo, kad nieko iki šiol nežinojo apie šį žmogų“, – sako Gruzijos ambasadorė Lietuvoje Katuna Salukvadzė.

Š. Alchanaidzės nuotraukos darytos 1960–1975 metais. Gruzijos menotyrininkai šį fotografą lygina su Niko Pirosmaniu.

Vilniaus galerijoje „Aidas“, esančioje Trakų gatvėje, penktadienį vyks paskaita apie visą Gruzijos fotografijos istoriją nuo 1860-ųjų.

Gruzijos kultūros dienų proga dar vienoje Vilniaus galerijoje „Kalnas“ trečiadienį pristatyti ir šiuolaikinių menininkų darbai. Naujoje ekspozicijų erdvėje Užupyje – devynių autorių instaliacijos, paveikslai.

Gruzijos ambasadorė sako, kad kelių savaičių programa, kurioje – nuo dailės iki muzikos ir šokio, susieta su politiniais įvykiais.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė