Į Klaipėdą atskries „Trys gulbelas“ (0)

„Trys gulbelas“Lapkričio 21 d. 18.00 val. į Klaipėdos etnokultūros centrą (Daržų g. 10)  atskries „Trys gulbelas“ – tai trys dainingos sielos – Valdonė Barkauskaitė-Bereikienė, Vaida Naruševičiūtė ir Toma Grašytė. Susitikusios Vilniaus Lietuvos muzikos ir teatro akademijos koridoriuose gulbelių trio kartu dainuoja nuo 2011-ųjų  metų.

Keliaujančių gulbių motyvas tiek dainose, tiek gyvenime „Trys gulbelas“ lydi nuo pat  dainavimo pradžios. Pirmosios kartu atrastos tribalsės dainos iš Panevėžio r. Nibragalio k. žodžiai Ne del’ ta dainuojam, kad žmones girdėtų, turem liūdnų širdį, kad nustot skaudėti paskatino mus burtis dainuoti. Na, o su kitos to paties krašto dainos Galu lauka, galu lauka trys gulbelas plauka pirmosios eilutės žodžiais atsirado ir mūsų pavadinimas. Bepigu gulbełėm iš ta krašta skristi, kad pavasarėlį gałės vėl’ sugrįžti… – kaip ir tų gulbių, taip ir mūsų gyvenimai susiklostė panašiai: Vaida grįžo į gimtąją Senąją Varėną, Valdonė nutekėjo į Vilkaviškį, o Toma liko studijų mieste Vilniuje. Tačiau mūsų, nors ir retokus sąskrydžius, paskatina graži draugystė bei didžiulis poreikis dainuoti, o ypač dainuoti trise.

„Trys gulbelas“ dainų skrynelė nuolatos papildoma skrendančioms gulbėms priimtiniausiu būdu – keliaujant. Tad kiekviena, kad ir neilga, kelionė mums yra galimybė ne tik susitikti, bet ir išmokti naujų dainų. Visai neatsitiktinai daugiausiai dainų mokame iš Aukštaitijos, Dzūkijos ir Suvalkijos regionų, iš kurių esame kilusios, kuriuose gyvename ir su kuriais mus sieja stiprūs dvasiniai saitai. Tai dar vienas projekto „ETNOREIDAS“, dalinai finansuojamo Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos, renginys.

Renginys nemokamas.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė