Tyrimas rodo, kad šiemet nuo gripo ketina skiepytis kas dešimtas Lietuvos gyventojas (0)

triggerlappy.com nuotr.

triggerlappy.com nuotr.

Kas dešimtas Lietuvos gyventojas teigia, kad šiemet jau pasiskiepijo nuo gripo ar artimiausiu metu ketina tai daryti. Tačiau reguliariai nuo gripo skiepijasi tik 5 proc. Lietuvos gyventojų, o niekada nuo gripo nesiskiepijo 7 iš 10 apklaustųjų. Tai parodė Lietuvos gyventojų apklausa, kurią atliko didžiausia Lietuvoje rinkos ir žiniasklaidos tyrimų bendrovė „TNS LT“.

Tyrimas parodė, kad palankiausiai skiepų nuo gripo atžvilgiu yra nusiteikę tie gyventojai, kurie patys aktyviai praktikuoja šią gripo prevencijos priemonę. 62 proc. tokių gyventojų skiepus nuo gripo vertina labai gerai arba puikiai. Didžiausiais skeptikais išlieka iki šiol skiepų nuo gripo nebandę žmonės. Nepalankiai tokią prevencijos priemonę vertina 60 proc. nesiskiepijusių nuo gripo.

Penktadalis Lietuvos gyventojų rekomenduotų skiepytis nuo gripo ir kitiems. Apie trečdalis apklaustųjų šiuo klausimu dvejoja, kuomet 49 proc. teigia, kad skiepytis nuo gripo nerekomenduotų. Panašios tendencijos išlieka keletą pastarųjų metų. Labiausiai skiepus nuo gripo linkę rekomenduoti kaimo vietovių gyventojai, tuo metu didmiesčių gyventojai rekomendavimo prasme yra mažiau aktyvūs.

Minėtas tyrimas buvo atliktas šių metų spalio–lapkričio mėnesiais tiesioginės apklausos namuose metu. Jame dalyvavo 481 Lietuvos gyventojas nuo 18 iki 74 metų.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė