Simono Daukanto aikštėje tradiciškai paminėtas Garliavos šturmas (nuotraukos, video) (2)

TiesosPer du šimtus piliečių sekmadienio, lapkričio 17-osios, vakarą susirinko Simono Daukanto aikštėje Vilniuje ir paminėjo prieš pusantrų metų valdžios Garliavoje surengtą masinio smurto aktą.

Aikštės viduryje vadovaujami dailininkų Gitenio Umbraso ir Joanos Noreikaitės minėjimo dalyviai iš degančių žvakučių tradiciškai sudėjo pilietinio meno kūrinį „Tie-SOS!“ ir sugiedojo „Tautišką giesmę“. Taip buvo išsakytas protestas prieš valdžios savivalę ir melą, prieš veiksmus, kuriais paminamos žmonių teisės ir laisvės, kėsinamasi į konstitucinę Lietuvos Respublikos santvarką.

2012-ųjų gegužės 17-ąją vykusį Garliavos antpuolį S. Daukanto aikštės viduryje laisvi piliečiai mini kiekvieną mėnesį: sekmadienį jie buvo susirinkę aštuonioliktąjį kartą. Šį sykį, kaip ir prieš pusantrų metų, ypatingai agresyviai elgėsi į aikštę įsiveržę policijos pareigūnai. Atkakliai reikalavę, kad piliečiai jiems pasakytų savo pavardes, parodytų asmens dokumentus, jie susigūžė ir patraukė prie savo mašinų tik tuomet, kai aikštėje buvo paleistas Garliavos mergaitės poėmio garso įrašas – klaikus prievarta iš gimtųjų namų plėšiamo vaiko klyksmas.

Portalo Tiesos.lt redaktorei Ramutei Bingelienei paskambinus policijos generaliniam komisarui Sauliui Skverneliui ir pasiteiravus, kodėl policija, daugiau nei metus tik stebėjusi ir filmavusi Garliavos šturmo minėjimus, šį kartą prieš meno kūrinį kūrusius piliečius griebėsi agresyvaus spaudimo, Lietuvos policijos vadovas atsakė nežinąs, kodėl šitaip elgėsi Vilniaus policininkai, ir patarė kreiptis į Vilniaus policijos komisarą Kęstutį Lančinską.

Nuotraukų autoriai – Aurelija Babenskienė, Aušra Gabalytė, Marius Matulevičius.

 

httpv://youtu.be/sfZJej3kYAQ

Video autorius – Vincas Kubilius.

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė