Jungtinių tautų vadovui įteiktos VDU garbės daktaro regalijos (0)

J. E. Ban Ki-moonas gauna garbės daktaro vardo regalijas | kaunas.lt nuotr.

J. E. Ban Ki-moonas gauna garbės daktaro vardo regalijas | kaunas.lt nuotr.

Lapkričio 18 d. Lietuvoje pirmą kartą viešintis Jungtinių Tautų Generalinis Sekretorius Ban Ki-moonas lankėsi Kaune. Žymiam kovotojui už taiką pasaulyje bei žmonių teises Vytauto Didžiojo universitete vykusioje iškilmingoje ceremonijoje buvo sutektas VDU garbės daktaro vardas.

J. E. B. Ki-moonui garbės daktaro vardas buvo suteiktas už nuolatinį siekį konsoliduoti tarptautinės bendruomenės pastangas sprendžiant pasaulinius iššūkius, viešosios diplomatijos idealų sklaidą ir nuolatines pastangas bei iniciatyvas taikai ir saugumui pasaulyje užtikrinti.

JTO generalinis sekretorius skaitydamas viešą paskaitą akcentavo, jog Baltijos šalys per trumpą Nepriklausomybės laikotarpį tapo demokratiškomis valstybėmis, užtikrinančiomis vyrų ir moterų teises, sprendžiančios Europos Sąjungos klausimus bei efektyviai įtvirtinančios atstovaujamosios demokratijos pagrindus.

„2014-2015 metais Lietuva pirmininkaus Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai, laukiame jūsų veiksmų saugumo bei taikos klausimais pasaulinėje politikos arenoje. Taip pat žinau, jog šį mėnesį vyks svarbus ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimas, tikiu, jog jūsų patirtis ir idėjos išplės Europos integracijos procesus“, – sakė B. Ki-moonas.

„Labai džiaugiamės, jog vienas svarbiausių pareigų pasaulyje užimantis diplomatas pirmojo vizito Lietuvoje metu lankėsi Kaune. Man buvo didelė garbė susitikti ir pabendrauti su tokia iškilia asmenybe kaip Ban Ki-moonas. Dėkojame VDU bendruomenei, įteikusiai garbės daktaro regalijas Jungtinių Tautų Generaliniam Sekretoriui ir šiuo gestu dar labiau sustiprinusiai bendradarbiavimą su pasauline organizacija”, – pabrėžė Kauno miesto Andrius Kupčinskas.

Savaitgalį VDU Didžiojoje salėje JTO Generalinį Sekretorių pasveikino VDU Senato pirmininkas prof. Zigmuntas Kiaupa, VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka, sveikinimo kalbą sakė VDU Tarybos pirmininkas Valdas Adamkus.
Šeštadienį į Lietuvą atvykusio JT generalinio sekretoriaus vizitas baigsis pirmadienį.

J. E. Ban Ki-moonas | kaunas.lt nuotr.

J. E. Ban Ki-moonas | kaunas.lt nuotr.

Apie VDU garbės daktarą,
Jungtinių Tautų Generalinį Sekretorių J. E. Ban Ki-mooną

J. E. Ban Ki-moonas (g. 1944) Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus pareigas eina nuo 1997 m. Per savo vadovavimo Jungtinėms Tautoms metus jis aktyviai siekia konsoliduoti tarptautinės bendruomenės pastangas sprendžiant pasaulinius iššūkius, tokius kaip klimato kaita, pandemijos, maisto, energijos ir vandens atsargų užtikrinimas, taip pat suteikti svaresnį balsą pasaulio vargingiesiems.

J. E. Ban Ki-moonas inicijavo ir tęsia tokius svarbius projektus kaip „Kiekviena moteris, kiekvienas vaikas” (angl. Every Woman, Every Child), „Švietimas svarbiausia” (angl. Education First), „Tvari energija visiems” (angl. Sustainable Energy For All), vadovauja Tūkstantmečio vystymo tikslų programai, aktyviai dalyvauja formuojant naujus tvaraus vystymo tikslus ir vystymo darbotvarkę po 2015 m. Šios iniciatyvos sulaukia tvirto tarptautinės bendruomenės palaikymo. J. E. Ban Ki-moonas taip pat aktyviai ir drąsiai reiškia savo poziciją dėl konfliktų ir jų prevencijos, tarpininkauja, teikia pasiūlymus ir bando įtikinti atitinkamų šalių politinius vadovus dėl konfliktų taikaus sprendimo. Dabartinis Generalinis Sekretorius aktyviai domisi šalių, patiriančių pereinamąjį laikotarpį, problemomis, ieško galimybių joms padėti ir kviečia teigiamą patirtį turinčias demokratines šalis, tarp jų ir Lietuvą, aktyviai veikti stiprinant demokratiją.

Už savo nuopelnus J. E. Ban Ki-moonas yra gavęs apdovanojimų iš įvairių pasaulio regionų valstybių (Alžyro, Austrijos, Burkina Faso, Dramblio Kaulo Kranto, Filipinų, Indijos, Kazachstano, Monako, Mongolijos, Peru, Pietų Korėjos, Salvadoro, Tadžikistano ir kt.).

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė