Į Seimą iškvieti VSD vadovas G.Grina ir generalinis prokuroras D.Valys (tiesioginė transliacija) (2)

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Į šiandieninį Seimo plenarinį posėdį yra pakviesti Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Gediminas Grina ir generalinis prokuroras Darius Valys, kurie turėtų atsakyti į Seimo narių klausimus, susijusius su naujomis aplinkybėmis dėl valstybės paslapties atskleidimo.

Seimas VSD ir Generalinės prokuratūros vadovams buvo raštu pateikę šiuos klausimus:

  • Ar Prezidentė Dalia Grybauskaitė buvo išsikvietusi Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorių Saulių Urbanavičių ir jo pirmąjį pavaduotoją Žydrūną Bartkų?
  • Ar Prezidentė nurodė STT vadovams nereikšti įtarimų Prezidentės vyriausiajai patarėjai Daivai Ulbinaitei?
  • Ar Prezidentė nurodė generaliniam prokurorui skubiai grįžti į darbą ir atšaukti savo komandiruotę į užsienį bei padaryti įtaką ikiteisminiam tyrimui, kuriame planuojama pareikšti įtarimus D. Ulbinaitei, kad šie įtarimai nebūtų pareikšti?
  • Ar Prezidentė arba jos įgalioti asmenys koordinavo veiksmus su Paslapčių apsaugos koordinavimo komisijos nariais ir VSD pareigūnais, kad būtų panaikinta slaptumo žyma ant pažymos, kurią neteisėtai galėjo paviešinti D. Ulbinaitė, kol ikiteisminį tyrimą atliekantys pareigūnai dar jai nepareiškė įtarimų ir tokiu būdu sutrukdyti teisėsaugos institucijoms nustatyti asmenį, kuris nutekino informaciją ir patraukti jį baudžiamojon atsakomybėn?
  • Ar tiesa, kad VSD pareigūnas, prieš spalio 31 dieną išsiunčiant pažymą aukščiausiems valstybės vadovams, veikdamas pagal VSD generalinio direktoriaus nurodymą, šios pažymos turinį pateikė Prezidentės vyriausiajai patarėjai, atstovei spaudai D. Ulbinaitei? Jeigu taip, kokiu tikslu tai buvo padaryta?
  • Kodėl spalio 31 dieną VSD pareigūnas skambino Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto patarėjui, klausdamas, ar komiteto pirmininkas jau susipažino su šios pažymos turiniu, o sužinojęs, kad dar ne, ragino kuo skubiau tai padaryti?
  • Ar tiesa, kad VSD pareigūnai, žinodami, kad Seime su šia šifruotu ryšiu gauta slapta pažyma jos gavėjai susipažino vėliau, nei ji buvo neteisėtai paviešinta, ragino ikiteisminį tyrimą atliekančią STT kuo skubiau atlikti procesinius veiksmus Seimo bei jo darbuotojų atžvilgiu, taip klaidindami ikiteisminį tyrimą atliekančius pareigūnus?

Pagal Seimo posėdžio darbotvarkę G.Grina ir D.Valys į Seimo narių užduotus klausimus turėtų atsakyti vakariniame seimo  posėdyje 15 val.

Tiesioginę transliaciją iš Seimo žiūrėkite ČIA.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė