Z. Vaišvilos spaudos konferencija: Ar susigrąžinsime valstybę? (video) (112)

Zigmas Vaišvila | Alkas.lt nuuotr.

Zigmas Vaišvila | Alkas.lt nuuotr.

Lapkričio 19 d. Seime įvyko Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nario ir Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Ar susigrąžinsime valstybę?“

Signataras Z.Vaišvila atkreipė dėmesį, kad Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei, užsiėmusiai savo gelbėjimusi po š.m. spalio 31 d. „provokacijos“, Seimui ir Vyriausybei akivaizdžiai trūksta laiko svarbiausiems valstybės įvykiams – jie taip ir nespėjo pasakyti Tautai savo nuomonės dėl Žemės ir valstybės susigrąžinimo referendumo. Tauta pakiliai ir pajutusi savigarbą, atsitiesia – parašų rinkimas vyksta kaip niekad rimtai.

Iki parašų rinkimo pabaigos lieka 10 dienų. Zigmas Vaišvila kviečia tautiečius lemiamam žingsniui – surinkti bent 400000 mūsų piliečių parašų šiam referendumui.

Signataras kreipiasi ir į Lietuvos Respublikos atstovaujamąją valdžią, kviesdamas ją būti Tautos pusėje – savo parašais ir veiksmais padėti Tautai įveikti šį barjerą.

Žiūrėkite spaudos konferencijos tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašą:

httpv://youtu.be/iEiZeLz-C9U

 Z.Vaišvilos spaudos konferencijoje Seime 2013.11.19 d. perskaitytas pranešimas:

Z. Vaišvila. Ar susigrąžinsime valstybę?

Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžiu Tauta patikėjo, nes sakėme tiesą. Tikėjo bent tol, kol sakėme tiesą. Tauta iš sielos gilumos supranta, kada jai pradedama meluoti. Tačiau tokia žmogaus prigimtis – labai norėjosi, kad ši graži Atgimimo laikotarpio atmosfera tęstųsi. Kuo ilgiau. Todėl neįmanomai sunku buvo patikėti tikrove, nors daug kas buvo akivaizdu jau pakankamai senai. Man taip pat kaip ir visiems, kurie nuoširdžiai tuo tikėjo. Todėl įsivaizduoju tuos, kurie patys patyrė karą ir pokarį, tremtį ir artimųjų netektis, Sausio 13-osios, Medininkų, Gintaro Žagūnio netektis. Kiek lūkesčių jie vis sudėjo į mūsų Atgimimą! Tačiau tie, kas įgijo valdžią, ne tik neišlaikė išbandymo valdžia, bet ir visiškai suįžūlėjo, piktnaudžiaudami ne tik valdžia, bet ir šiuo didžiuoju Tautos pasitikėjimu, jos Viltimi.

Manau, kad moralės prasme šio piktnaudžiavimo Tautos pasitikėjimu viršūnė yra jau ne “Mažeikių naftos” istorija, bet mūsų Nepriklausomybės simbolio projektas “Tebūnie Dalia – Lietuvos Dalia!”

Tačiau šie metai Tautai – atradimas. Praregėjimo metai. Netgi dėl tikrosios Europos Sąjungos politikos mūsų atžvilgiu. Iliuzijų dėl Rusijos elgesio vargu, ar kas turėjome. Ypač po austriškos Michailo Golovatovo istorijos. Man tik nerimą kėlė tai, kad ir Aukščiausios Tarybos, atkūrusios Lietuvos Nepriklausomybę, Pirmininkas Vytautas Landsbergis, ir Respublikos Prezidentas Dalia Grybauskaitė sugebėjo net trejus metus nepasakyti savo nuomonių dėl Algirdo Paleckio – Michailo Golovatovo tandemu ruošto placdarmo ir antausio Lietuvai, kad Sausio 13-ąją “savi šaudė savus”. Oficialiai pridengto Rusijos URM pareiškimais, į kuriuos Lietuvos URM, net vadovaujama Pirmininko V. Ladsbergio spaudos atstovo Sausio 13-ąją Audroniaus Ažubalio, nereagavo.

Jei dar turime valstybės savigarbą ir bent kokį padorumą, tai yra ne tas valstybės klausimas, dėl kurio galėtume daryti kompromisus. Tai būtų kompromisas ne tik su savo sąžine, bet ir su mūsų Tautos ir valstybės idėja. Ir sudarytas su mūsų Tautos Laisvės gynėjų žudikais! Tylėjimas šiuo klausimu – tai jau kompromisas. Kolaboratų, kuriems panaikinti įtarimai vien dėl to, kad jie patys nešaudė į mus – tai jau kompromisas. Jų pavardžių slėpimas nuo mūsų – tai jau kompromisas. Projektas “Tebūnie Dalia – Lietuvos Dalia!” – tai jau kompromisas.

Todėl nemokšiška ir vaikiška š.m. spalio 31 d. „provokacija“ apnuogino pagrindinį jos organizatorių tikslą – siekį paslėpti tiesą apie Respublikos Prezidentę ir jau milijardais bei atvirai „semiamas“ valstybės lėšas, „indiferentiškai“ visa tai stebint valstybės vadovei. Akivaizdu, kad valstybę užvaldžiusios sistemos žmonės pajuto galimą savo atsakomybę, jei pasikeistų Respublikos Prezidentė ir Generalinis prokuroras. Tačiau ši „provokacija“ atskleidė ne tik sistemos baimę, bet ir jos nepasiruošimą, kai reikia susidoroti ne su vienu asmeniu, o pabandyti įveikti ar apgauti visus. Jau atsitokėjusius. Ar pastebėjote, kad VSD vadovas G. Grina bene pirmą kartą bendrauja su žiniasklaida be savo atlaidžios šypsenėlės? Ar palyginote Prezidentės aprangą ir jos detales spalio 31 d. Rygoje ir 2 minučių graudulingame video? Argi neaišku, kad Prezidentės atstovė spaudai D. Ulbinaitė pakankamai daug viešai „pripėdavo“ dar spalio 31 d., kad kas nors patikėtų, jog Prezidentė ir jos kanceliarija „slaptą“ pažymą gavo „tik“ lapkričio 4 d.? Jau nekalbu apie tuos, kurie žino, kad slaptas dokumentas net Prezidentui neteikiamas telefonu ir kad pirmas slaptą dokumentą pasirašytinai gauna institucijos vadovas, o ne institucijos atstovė spaudai.

Man tik neaišku, ar „provokacijos“ organizatoriai iš anksto planavo ir ikiteisminį tyrimą dėl „paslapties“ atskleidimo.

www.komentaras.lt jau formuoja visuomenės nuomonę apie „bloguosius“ STT ir VSD pareigūnus – tikrus „sąmokslininkus“, kuriuos tikriausiai „nupirko“ Darbo partija. Š.m. lapkričio 7 d. spaudos konferencijoje viešai kreipiausi į visus tuos, kurie tarnauja sistemai – apsigalvokite. Jus paaukos bet kada. Šiandien Prezidentei svarbiau apginti akivaizdžiai meluojančią ją pačią, jos atstovę spaudai, VSD  ir Generalinės prokuratūros vadovus. Tačiau jei jos pačios pakurta liepsna artės prie jos, tai Prezidentė aukos ir juos. Beje, jei ši pažyma ne valstybės paslaptis, tai kodėl G. Grina kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo? Jei paslaptis, tai ikiteisminiame tyrime reikia tirti ir tai, kodėl slaptos pažymos turinį viešina konservatoriai R. Juknevičienė ir A. Kubilius. Jei tai – jau ne paslaptis, tai paskelbkite ją Tautai. Neužmirškite paskelbti ir kolaborantus, kuriems sausio 13-osios byloje panaikinti įtarimai.

Žodžiu, valstybei vadovauja visiškai neprofesionalūs asmenys, diskredituojantys valstybės struktūras ir pačią valstybę. Ir bijantys mūsų visų. Būtų vaikų darželis, jei nebūtų liūdna.

Tačiau ir Pirmininkui V. Landsbergiui ir Prezidentei D. Grybauskaitei siūlau ne karą su Tauta, o taiką ir bendrą veiklą valstybės ir Tautos naudai. Prezidentė, apsilankiusi Gruzijoje, tikiuosi, susipažino su  Gruzijos inteligentijos laišku specialiajam Europos Sąjungos atstovui Gruzijoje Tomui Hammarberg‘ui. Laiškas pavadintas „Gerbkite mūsų tradicijas!“. Jame ramiai, gerbiant save ir savo tautą, be jokio kompromiso su sąžine pasakyta paprasta tiesa: „mūsų visuomenė taip gerbia ir yra taip tolerantiška mūsų nacionalinių ir religinių mažumų atstovų atžvilgiu, juos laiko lygiais su kitais, kad niekam niekada nešovė į galvą juos prilyginti homoseksualams ir kitų seksualinio ištvirkimo formų propaguotojams“.

Todėl Prezidentei, Seimui ir Vyriausybei vardan susitaikymo su Tauta ir bendro darbo su ja priminsiu, kad praėjo daugiau kaip metai nuo priimto ir Vyriausiosios rinkimų komisijos patvirtinto 2012 m. spalio 14 d. Lietuvos Respublikos referendumo sprendimo, tačiau Seimas iki šiol jo neįgyvendino, t.y. nepriėmė atitinkamų įstatymų pataisų, nors jų projektai įregistruoti Seime dar prieš metus.

Referendumo įstatymo 5 str. nustato, kad konsultaciniai (patariamieji) referendumai gali būti rengiami kitais svarbiausiais Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimais, dėl kurių pagal Referendumo įstatymą nėra būtina rengti privalomąjį referendumą, bet juos siūlo svarstyti referendumu 300 tūkstančių turinčių rinkimų teisę piliečių ar Seimas. Šiuo teisiniu pagrindu Seimas ir inicijavo 2012 m. spalio 14 d. referendumą „Dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje“. 62,68% balsavusiųjų nepritarė šiai statybai. Tačiau Vyriausybė, ignoruodama šią Tautos valią ir Tautos priimtą sprendimą, tęsia Visagino AE statybos projektą, neteisėtai jam leidžia milžiniškas lėšas. Dėl šios priežasties tinkamai neruošiami ir neįgyvendinami alternatyvūs apsirūpinimo elektros energija projektai.

Referendumo įstatymo 4 str. nustato atvejus, kada privaloma organizuoti Lietuvos Respublikos referendumus, t.y. atvejus, kada Lietuvos atstovaujamoji valdžia privalo atsiklausti Tautos valios tiesioginio Tautos valdymo būdu – referendumu. Referendumo įstatymo 5 str. nustato, kad kitais Tautai ir valstybei svarbiais atvejais organizuojami konsultaciniai (patariamieji) referendumai. Seimas nusprendė, kad naujos atominės elektrinės statybos klausimas yra svarbus Tautai. Nei Lietuvos Konstitucija, nei Referendumo įstatymas nenumato jokio atvejo, kad Tautos tiesioginio valstybės valdymo sprendimas (referendumo rezultatas) galėtų būti neįgyvendintas. Klausti Tautos tą patį klausimą dar kartą formaliai žiūrint galima, nors tai amoralu. Tačiau niekas neturi teisės nustatytu laiku neįgyvendinti Tautos sprendimo.

Referendumo įstatymo 8 str. 2 dalis nustato, kad tuo atveju, kai konsultaciniame (patariamajame) referendume dalyvavo daugiau kaip pusė piliečių ir konkretaus sprendimo priėmimui pritarė ne mažiau kaip pusė jame dalyvavusių piliečių, sprendimas yra laikomas priimtu. Klausimas dėl šio referendumo sprendimo įgyvendinimo ne vėliau kaip per 1 mėnesį nuo jo paskelbimo turi būti svarstomas Seime Seimo statuto nustatyta tvarka. Jokių išimčių atstovaujamajai valdžiai ignoruoti šį tiesioginio valdymo Tautos sprendimą, priimtą 2012 m. spalio 14 d. referendume, nenustatyta. Konstitucijos 3 straipsnis nustato, kad  niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių, o 4 straipsnis nustato, kad Aukščiausią suverenią galią Tauta vykdo ir tiesiogiai, t.y. ne tik per išrinktus savo atstovus.

Kaip signataras šiandien raštu kreipiuosi į Lietuvos Respublikos atstovaujamąją valdžią – Seimą, Respublikos Prezidentę ir Vyriausybę, Teismus – kodėl toleruojate tai, kad Seimas neįgyvendina 2012 m. spalio 14 d. referendumo sprendimo, o Vyriausybė tęsia Visagino AE projektą, nors tai prieštarauja šiam referendumo sprendimui. Respublikos Prezidentas atstovauja Lietuvos valstybei ir daro visa, kas jam pavesta Konstitucijos ir įstatymų. Respublikos Prezidentas neturi teisės nusišalinti nuo savo pareigos, matant, kad taip šiurkščiai pažeidžiamos Tautos teisės, nes Konstitucijos 9 str. nustato, jog svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu.

Atsižvelgiant į šias beprecedentes aplinkybes Seimui būtina nedelsiant įgyvendinti 2012 m. spalio 14 d. referendumo „Dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje“ sprendimą.

Tautos, t.y. Valstybės suvereno, ir atstovaujamosios valdžios tarpusavio pasitikėjimas išskirtinai svarbus Valstybės gyvenime. Todėl Prezidentės D. Grybauskaitės pareiškimas iškart po 2012 m. spalio 14 d. referendumo dėl to, kad, jos nuomone, šis sprendimas nesvarbus ir tik patariamasis, rodo ne tik tai, kad Prezidentė nesigilinusi į Lietuvos Konstituciją, bet ir į Referendumo įstatymą. Tokia valstybės vadovės pozicija griauna Tautos pasitikėjimą visa atstovaujamąja valdžia.

Todėl nuoširdžiai kviečiu Prezidentę nenusigręžti nuo Tautos ir nenuvilti Tautos lūkesčių – pasirašyti Piliečių parašų rinkimo lape Nr.007796 dėl referendumo keičiant Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnius (šį lapą Prezidentei įteiksiu šiandien drauge su lydraščiu pasirašytinai).

Prezidente, parodykite Lietuvos žmonėms pilietiškumo pavyzdį. Ne žodžiais, o darbais. Paraginkite Lietuvos žmones aktyviai dalyvauti parašų rinkime dėl šio referendumo ir pačiame referendume, kreipkitės į Seimą dėl tokio referendumo sušaukimo Seimo nutarimu. Ir būtinai viešai paaiškinkite, kodėl Jūs ignoruojate 2012 m. spalio 14 d. referendumo „Dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje“ sprendimą, neraginate Seimą įgyvendinti jį, taip pat kodėl toleruojate tai, kad ir pasikeitusi Vyriausybė leidžia milžiniškas lėšas Visagino AE projektui, kurio įgyvendinti po šio Tautos sprendimo ji nebeturi teisės. Kviečiu Prezidentę užsiimti ne melo dangstymu dėl š.m. spalio 31 d. skandalingo Jūsų, Jūsų atstovės spaudai ir VSD bei Generalinės prokuratūros sukelto skandalo dėl Jūsų biografijos slėpimo, bet pradėkite nuoširdžiai ir be melo bendrauti su Tauta. Ir atskleiskite slepiamus Jūsų biografijos faktus, nes tai jau tapo visiška nepagarba Tautai, penkeriems metams patikėjusiai Jums valstybės vadovo pareigas.

Prezidentei pateikiamo Piliečių parašų rinkimo lapo Nr.007796 dėl referendumo keičiant Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnius originalo atvyksiu atsiimti iš Respublikos Prezidento Kanceliarijos š.m. lapkričio 25 d. 13 val. Tikiuosi prie šios gražios Prezidentės iniciatyvos pasirašyti šiame lape prisijungs ir Prezidento Kanceliarijos darbuotojai. Tikiu, kad Kanceliarijos darbuotojus Prezidentė pasirinko, visų pirma, pagal jų kompetenciją ir pilietiškumą. Tai būtų tikras ir nuoširdus valstybės vadovo asmeninis pavyzdys mūsų piliečiams. Jiems atsirastų viltis, kad piliečiams grąžinama atstovaujamosios valdžios uzurpuota Tautos teisė valstybę valdyti tiesiogiai – referendumo keliu.

Tai, kad Prezidentė, Seimas ir Vyriausybė iki šiol viešai nepasakė nuomonės šiuo klausimu, yra didelis Jų veiklos trūkumas ir neapdairumas. Tai, kad VRK ir LRT nesuteikia eterio TV diskusijoms šiuo klausimu – šiurkštus įstatymų ir mūsų valstybės deklaruojamų demokratijos principų pažeidimas.

Na o mes, Lietuvos piliečiai, ramiai ir atsakingai tęskime pasirašymą dėl būsimo referendumo. Surinkime ne tik 300000 piliečių parašų, bet ir visus 400000 jų. Neužmirškime, kad parašų lapus būtina grąžinti VRK iki š.m. lapkričio 29 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Lietuvos kelias, Naujienos, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė