Raudondvaryje eksponuojama 81 metų trispalvė (nuotraukos) (1)

Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Lapkričio 13 d. Raudondvario pilyje vyko minėjimas „Vėliava ant pilies bokšto“. Būtent čia prieš 25 metus virš pilies bokšto suplevėsavo pirmoji Kauno rajone Lietuvos laisvės vėliava.

Į renginį buvo pakviesti tie patys oratoriai, kurie organizavo ir sakė iškilmingas kalbas prieš 25 metus, kai buvo keliama vėliava. Tai Sigitas Abromavičius, tautodailininkas, kuris tuomet kėlė vėliavą, Petras Mikelionis, dabartinis Kauno rajono savivaldybės mero pirmasis pavaduotojas.

„1988 metų lapkritį su Artūru Mackevičiumi, Anapilin išėjusiais Algiu Prapuoleniu, Povilu Vengeliausku tarėmės dėl tautinės vėliavos iškėlimo pilies bokšte. Šimtai žmonių pašventintą trispalvę atlydėjo iki Raudondvario pilies. Skambėjo Maironio ir Naujalio giesmė „Lietuva brangi“. Tai buvo nuostabus įvykis“, – dalijosi prisiminimais P. Mikelionis.

Muzikinę programą atliko raudondvariečiai Sandra Šarikovaitė, Dainius Imbrasas, Ignė Markauskaitė. Eiles skaitė  Kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signataras Leonas Milčius ir Laura Janušauskaitė – Sąjūdžio eglutės pasodinimo prie Raudondvario pilies iniciatorė. Dabar šiai eglei jau 25-eri metai.

Muziejuje buvo galima apžiūrėti dvi vėliavas: vieną, išsaugotą šviesaus atminimo Povilo Vengeliausko, kuriai šiandien jau 81 ir antrąją – prieš 25 metus iškeltą virš pilies bokšto.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė