Vilnius trumpam taps Ukrainos kultūros ir dvasios puoselėtoju (0)

Barynya.com nuotr.

Barynya.com nuotr.

Lapkričio 23–24 dienomis Lietuvos sostinė trumpam taps Ukrainos kultūros ir dvasios populiarizacijos vieta. Visos Ukrainos visuomeninė organizacija „Вся Україна“ kartu su Ukrainos ambasada Lietuvoje ir Lietuvos Respublikos ambasada Ukrainoje, o taip pat partneriais iš Lietuvos – JBC „EUROPROJECT“ visuomeninės akcijos „Aš – už Ukrainą Europoje!“ rėmuose rengia kultūrinį šviečiamąjį festivalį  „Ukrainos miestelis Vilniuje“.

Žinomi Ukrainos atlikėjai, folkloro kolektyvai, teatras, knygų leidėjai, poetai ir rašytojai atvyks į Vilnių, siekdami pristatyti Ukrainos kultūrą ir palaikyti ukrainiečių norą Vilniuje pasirašyti Asociacijos sutartį su ES.

„Ukrainos miesteliu Vilniuje“ siekiama pademonstruoti susivienijusios Europos piliečiams, jog Ukraina – Europos šalis ir ukrainiečiai yra Europos visuomenės dalis ne tik geografijos, bet ir kultūros atžvilgiu, dvasiškai ir mintimis, kadangi jų vertybės sutampa su kitų europiečių vertybėmis. Taip pat ketinama pristatyti menkai žinomus faktus, liudijančius apie esminį Ukrainos indėlį formuojantis europiečių civilizacijai.

Dviejų dienų bėgyje visi svečiai galės ne tik mėgautis ukrainietiška muzika, išmokti šokti ukrainiečių liaudies šokius ir dainuoti dainas, bet ir pasivaišinti tradiciniais ukrainietiškais patiekalais.

Ukrainiečiai nuoširdžiai vertina Lietuvos palaikymą itin svarbią akimirką – prieš pasirašant Ukrainos ir ES Asociacijos sutartį. Lietuvos ir Ukrainos praeitis turi daug sąlyčio taškų, tad tikime, jog šios valstybės gali turėti ir bendrą, sėkmingą ateitį.

„Viliamės, jog Ukraina nuosekliai atkartos žingsnius, kuriuos žengė Lietuva, integruodamasi į ES. Lietuvos patirtis šioje srityje Ukrainai yra labai svarbi. Mes esame labai dėkingi Lietuvai už pastangas, kurias ji, kaip pirmininkaujanti ES valstybė, deda į tai, kad būtų pasirašyta Ukrainos ir ES Asociacijos sutartis. Esame tikri, kad Ukrainai atėjo laikas prisijungti prie didelės Europos šeimos ir būti jos visateisiu nariu“, – įsitikinęs Visos Ukrainos pilietinės organizacijos „Вся Україна“ tarybos pirmininkas Jaroslav Pogarskij.

Jaroslav Pogarskij įsitikinęs ir tuo, jog renginys „Ukrainos miestelis Vilniuje“ taps Lietuvos ir Ukrainos draugystės, šiųdviejų valstybių bendradarbiavimo bei pilietinės visuomenės simboliu.

„Lietuvos jaunimo organizacija „Europroject“ visiškai palaiko ukrainiečių, o ypač Ukrainos jaunimo, norą tapti ES dalimi. Mes esame iš skirtingų valstybių, tačiau mus vienija universali „jaunimo kalba“. Tikime, kad Ukrainos ir ES Asociacijos sutarties pasirašymas bus pirmas žingsnis, atversiantis Ukrainos jaunimui duris į naujas galimybes. Kita vertus, prie ES bendruomenės prisijungs aktyvus ir tikslo siekiantis jaunimas, kuris neabejotinai prisidės prie visapusės ES plėtros“, – teigia Jaunimo bendradarbiavimo centro „Europroject“ projektų vadovė Julija Mackevič.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė