Neringos miestas švenčia 52-ąjį gimtadienį (0)

neringa.lt nuotr.

neringa.lt nuotr.

Lapkričio – 15-ąją, sukako 52 metai, kuomet apjungus keturias Kuršių nerijos gyvenvietes buvo įkurtas Neringos miestas.

Šia proga neringiškiai kurorto draugus ir gerbėjus kviečia į svečius. Lapkričio 15 – 17 dienomis  apsilankiusius Neringoje į linksmybių sūkurį įtrauks šį savaitgalį vyksiantys koncertai, sporto renginiai, kūrybiniai užsiėmimai.

Kaip niekad spalvinga bus lapkričio 15-ąją, penktadienį, nuo 20. 00 iki 23. 00 val. vyksianti akcija „Kitokia Neringa“.

Į pagalbą pasitelkę specialius žemėlapius gimtadienio šventės dalyviai išvys dar neregėtą naktinę Neringą. Šiais metais naktinėtojai bus kviečiami užsukti į Nidos kultūros ir turizmo informacijos centrą „Agila“, kur vyks grupės „Nervas“ koncertas ir veiks fotoateljė.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija kvies pažinti paukščius, o Neringos savivaldybė virs kino teatru, kur kiekvienas užsukęs bus pavaišintas administracijos darbuotojų paruoštomis vaišėmis. Akcijos metu taip pat bus galima naujai pažvelgti į vėtrunges, sudalyvauti „Rusiškame vakarėlyje“, paragauti meilės eleksyro, paklausyti skaitomų Maironio, B. Brazdžionio, P. Širvio eilių, išmokti viduramžiškų šokių, paskanauti šokolado, išvysti vėduoklių ekspoziciją Juodkrantėje. Prie akcijos tradiciškai prisijungė ir Nidos meno kolonija, kurioje pasirodys muzikantas ir kompozitorius Paulius Kilbauskas, vaizdo projekcijas senajame angare gyvai kurs vaizdo menininkas Lukas Miceika.

Šventinė programa, kurios metu bus galima pajusti neringiškių vaišingumą ir dosnumą, tęsis lapkričio 16-ąją. Taikos miestų forumu prasidėjęs šeštadienis (11. 00 val.), džiugins jau tradiciniu tapusiu renginiu „Kuršių kiemas“ (nuo 13. 00 val.).

Centrinėje Nidos aikštėje įsikūrusiame stilizuotame kieme šventinę nuotaiką kurs kurorte veikiančios įstaigos ir svečiai iš Latvijos bei Kaliningrado srities. Renginio metu bus galima paragauti žvejiškų patiekalų, kelių rūšių košės, įvairių pyragų. Ant Neringos savivaldybės vaišių stalo puikuosis kepti paršeliai, kurių paruošimu rūpinosi pats kurorto meras Darius Jasaitis.

Šeštadienio pavakarę (nuo 18. 00 val.) šurmulys persikels į Nidos kultūros ir turizmo informacijos centrą „Agila“, kur vyks didysis koncertas „Žinutė iš jūros…“. Didžiausioje kurorto scenoje pasirodys Neringos ir miestų partnerių meno kolektyvai.

Visą savaitgalį vyks ir atviras Baltijos šalių Blokart vėjaračių čempionatas. Ekstremalaus sporto mėgėjai rungsis Nidos kilimo-tūpimo take (aerodrome).

Neringa įkurta 1961 m. lapkričio 15 d., kuomet į vieną administracinį vienetą buvo sujungtos keturios Kuršių nerijos gyvenvietės Nida, Juodkrantė, Preila ir Pervalka.

Žemėlapius, kurie padės nepaklysti naktinėje Neringoje galima rasti savivaldybės internetiniame tinklalapyje.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė