Vėl siūloma Konstitucijos pataisa, kuri šeimą kildintų iš santuokos (video) (13)

Šeima | tavovaikas.lt nuotr.

Šeima | tavovaikas.lt nuotr.

Dalis Seimo narių vėl siūlo Konstitucijos 38 straipsnio pataisą, kuria šeima sukuriama sudarius santuoką, o taip pat šeima kyla iš motinystės ir tėvystės. Panaši pataisa buvo siūlyta praeitais metais, bet tuomet pritrūko vieno balso, kad būtų patvirtinta po pirmojo balsavimo.

Be kita ko į Konstituciją siūloma įrašyti, kad valstybė saugo ir globoja santuoką.

Konservatorius Rimantas Jonas Dagys bei Mišrios Seimo narių grupės atstovė Rima Baškienė pranešė, kad po pataisos projektu pasirašė 107 Seimo nariai.

„Šie parašai liudija, kad absoliuti Seimo frakcijų dauguma palaiko šią formuluotę, ir, mūsų galva, liausis ginčai be pabaigos, kas yra šeima, – sakė R. J. Dagys. – Konstitucinis Teismas, savo išaiškinimu perrašęs Konstituciją ir iškraipęs prasmę, kurią įdėjo Lietuvos piliečiai, balsuodami už Konstituciją, šeimą apibrėžė kaip beformę masę. Įstatymų leidėjai, vykdydami socialinę politiką, negali pasisakyti už tokią nuostatą ir leisti tokio teisinio neapibrėžtumo. Esant tokioms formuluotėms šnekos apie paramą šeimai yra tuščios. Mes privalome reglamentuoti nuostatą, kas yra šeima, ieškant kompromiso ir supratimo tarp įvairių partijų, tarp įvairių požiūrių. Teikiama formuluotė reiškia didžiosios tautos dalies nuomonę, kad šeima suprantama per du fundamentalius ryšius – per santuokos tarp vyro ir moters instituciją ir kraujo ryšį, kuris yra tarp tėvo, motinos ir vaiko su visomis iš to išplaukiančiomis teisinėmis pasekmėmis. Ši formuluotė apima ir nepilnas šeimas, bet neapima vienalyčių santuokų, nes fundamentali prigimtinė vaiko teisė yra turėti ir būti auklėjamam šeimoje, kur būtų ir vyriškas, ir moteriškas pradas, papildantis vienas kitą. Jeigu mums pavyks sutvarkyti Konstituciją, kaip mes siūlome, manau, pajudės daugelis įstatymų, kurie guli Seime paruošti, ir mes galėsime pereiti atskirai prie motinos, vaiko ar tėvo, kuris atsidūrė nepalankioje situacijoje, rėmimo politikos, prie koordinuotos politikos remiant ir saugant šeimą kaip darinį. Kuo tvirtesnė šeima, tuo stipresnė valstybė.“

Konstitucinis Teismas yra paskelbęs, kad šeima gali būti sukurta ne tik santuokos pagrindu, o santykių išraiškos forma konstitucinei šeimos sampratai esminės reikšmės neturi.

Šiuo metu Konstitucijos 38 straipsnis sako, kad šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę, o santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu.

Seimo narių grupės „Už šeimą“ narių Rimanto Jono Dagio ir Rimos Baškienės spaudos konferencija „Nesutvarkius šeimos apibrėžimo kalbėti apie šeimos politiką Lietuvoje neįmanoma“, 2013 11 14 d.:

httpv://youtu.be/Av_o-434DzA

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė