Regionų mokyklų moksleiviai entuziastingai kimba į mokslo tyrimus (0)

kompiuteriai-vdu-lt-nuotrPraktiškai pažinti mokslą ir patiems išbandyti mokslinius tyrimus šalies regionuose įsikūrusių mokyklų moksleiviams yra viena įdomiausių ir juos labiausiai įtraukiančių veiklų. Tai rodo ypač didelis moksleivių domėjimasis ir entuziastingas dalyvavimas mokyklose vykstančiuose susitikimuose su studentais, mokslininkais ir tyrėjais, kurių metų pristatomos įvairios mokslo sritys – nuo psichologijos ar robotikos iki gamtos ar fizinių mokslų.

Anot renginius organizuojančių mokytojų, toks domėjimasis šiomis sritimis padeda moksleiviams atrasti praktinę mokslo pusę, o kai kurie jų, pabandę atlikti mokslinius tyrimus savo rankomis, net pradeda svarstyti apie mokslininko karjerą. Tokiuose regionuose įsikūrusiose mokyklose vykstančiuose renginiuose šį rudenį dalyvauja per 600 moksleivių.

„Kuo anksčiau moksleiviai patirs pažinimo ir atradimų džiaugsmą, tuo geresnių rezultatų galime tikėtis ateityje, nes būtent šie mokiniai, mokslo pasiekimais susidomėję dar labai ankstyvame amžiuje, gali tapti naująja Lietuvos mokslininkų karta. Ypatingai džiaugiuosi, kad mokslo virtuvė tampa vis labiau prieinama regionų moksleiviams – taip net ir būdami geografiškai toliau nuo universitetų ar tyrimų centrų jie turi galimybę atrasti naujų mokslinių talentų savyje“, – pastebi Tomas Žalandauskas, Baltijos pažangių technologijų instituto direktorius.

Šį rudenį tokie renginiai vyksta Jonavos „Lietavos“ pagrindinėje mokykloje, kur moksleiviai pažįsta mokslą per asociacijas su spalvomis – pavyzdžiui, geltona pasirinkta kalbėti apie Saulės sistemą ir astronomiją, žalia spalva bus pabrėžiama augalų svarba žmogui ir visai gyvajai gamtai, mėlyna spalva padės pažinti robotus ir kitas išmaniąsias technologijas.

Tuo tarpu Ukmergės J. Basanavičiaus gimnazijos moksleiviai vyks atlikti vandens tyrimų į Ukmergės rajono kaimus nustatyti šulinių vandens sudėtį. Moksleiviai dirbdami su specialistais parengs bukletus apie vandenį, jo savybes ir pristatys savo tyrimus mokykloje ir bendruomenėms.

Kaišiadorių A.Brazausko gimnazijoje vyks įvairių gamtos mokslų pristatymai, protmūšiai ir akademikų seminarai.

Šie renginiai mokyklose organizuojami pagal projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“. Projekto tikslas – prisidėti prie mokslo pažinimo, gerinti visuomenės gebėjimus suprasti bei naudoti mokslo ir technologijų pasiekimus, ugdyti Lietuvos mokslininkų, tyrėjų mokslo ir technologijų populiarinimo gebėjimus.

Projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ įgyvendina viešoji įstaiga Socialinių inovacijų institutas. Kuriant mokslo populiarinimo renginių rėmimo sistemą, norima atspindėti kuo įvairesnę mokslo populiarinimo patirtį, užtikrinti skaidrų ir objektyvų finansavimo procesą, todėl siekiama bendradarbiavimui projekte sutelkti kuo daugiau organizacijų ir institucijų.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė