Paaiškėjo dar viena valstybės paslaptis – LLRA derina savo veikslus su Kremliumi? (video) (48)

Lietuvos Premjeras tiki V.Tomaševskiu o ne VSD pažymomis | Alkas.lt nuotr.

Lietuvos Premjeras tiki V.Tomaševskiu o ne VSD pažymomis | Alkas.lt nuotr.

Lapkričio 14 d., Seime vykusios Vyriausybės valandos metu, opozicijos Seimo vadovas Andrius Kubilius paklausė Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus, kaip jis vertina, tai, kad valdančiosios koalicijos partnerė Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA), kaip rašoma spaudos agentūros BNS paskelbtoje pažymoje, „derina savo veiksmus ne su Briuseliu, o su Kremliumi“:

„VSD duomenis, pernai Rusijos prezidento administracijos Tarpregioninių ir kultūrinių ryšių su užsienio šalimis valdyboje yra lankęsi LLRA bei Lietuvos rusų sąjungos atstovai“. Tai yra, jūsų vieni iš koalicijos partnerių lankėsi, prieš rinkimus, kaip suprantame, ir derino veiksmus Kremliaus administracijoje. Sakykite, ar jūs šį faktą esate aptarę su kolega V. Tomaševskiu ir kaip jūs šį faktą vertinate, kad viena iš valdančiosios koalicijos partijų derina savo veiksmus ne su Briuseliu, o su Kremliumi?“ – klausė A. Kubilius.

Atsakydamas į klausimą, Premjeras A.Butkevičius prasitarė, kad VSD informacija apie galimus LLRA ryšius su Rusija buvo aptarta su pačiu LLRA lyderiu Valdemaru Tomaševskiu.  Premjeras teisinosi, kad V.Tomaševskis jam atsakė, kad tai esą yra sąmokslo teorija, kuriama kovoti su tam tikrais politikais…

„Pirmiausia aš nenorėčiau komentuoti slaptos informacijos turinio. Bet tikrai aš galiu pasakyti, kad su juo esu kalbėjęsi apie tam tikrus „signalus“. Jis aiškiai pabrėžė, kad tai yra kažkokia sąmokslo teorija, kuri yra kuriama kovai prieš tam tikrus politikus. Tai galiu pasakyti tą, ką jis man pasakė. Ir galiu perduot jums“, – teisinosi Lietuvos Ministras pirmininkas.

Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijos (KŽPKK) pirmininkas ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto(NSGK)  narys Darius Petrošius tuoj pat Seimo salėje visai rimtai apkaltino A.Kubilių atskleidus valstybės paslaptį… Pasak D.Petrošiaus, BNS šios informacijos atskleidusi nebuvo, esą pats A.Kubilius atskleidė šią valstybės paslaptį.

Į tai A. Kubilius atsakė ironizuodamas, esą NSGK nariai, matyt, neskaito didelį rezonansą sukėlusios BNS medžiagos ir apgailestavo, kad premjeras matyt netiki Saugumo departamentu, kad jam pakanka V. Tomaševskio komentaro.

Beje, BNS paviešinus VSD perspėjimus, V. Tomaševskis atsisakė komentuoti žurnalistų klausimus, replikuodamas, jog tai esą nesąmonė.

httpv://youtu.be/dKDfCAj_n3U

Papildyta:

Lapkričio 14 d. pavakare, Europos parlamento narys, LLRA pirmininkas V.Tomaševskis išplatino laišką kuriame  šiandien Vyriausybės valandoje  A.Kubiliaus užduotą klausimą Premjerui ir anksčiau jam pačiam užduotą Seimo narės Rasos Juknevičienės klausimą apie ryšius su Kremliumi įvardijo esant provokacija skirta kiršinti tautinių mažumų atstovus.

V.Tomaševskis laiške R.Juknevičienei rašo:

„Vakar gavau Jūsų elektroninį laišką, kurio kitaip kaip provokacija negalima pavadinti. Deja, panašiai elgėsi ir Jūsų partijos pirmininkas A. Kubilius šiandien Seime Vyriausybės valandos metu. Mes visi seniai pripratome prie Jūsų ir kitų konservatorių partijos atstovų išsišokimų, bet viskam yra ribos. Suprantamas Jūsų tikslas – padalinti, sukiršinti tautinių mažumų atstovus, bet mūsų šalies piliečiai: lenkai, rusai, baltarusiai, kitų tautybių atstovai suprato, kad tik kartu gali užkirsti kelią Jūsų partijos diskriminuojantiems sprendimams. Todėl tautinės mažumos veikė ir veiks kartu nepaisant pigių Jūsų provokacijų ir išsakytų nesąmonių“.

Ir priduria: „Konservatorių provokacijos jau seniai manęs nestebina, bet esu priblokštas Jūsų nekompetencijos, kadangi daugiau negu Jus žinių apie Lietuvoje vykstančius rinkimus ir politinę sceną turi vyresnių klasių mokiniai“.

Primename, kad Seimo narė R. Juknevičienė kreipėsi į Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pirmininką V. Tomaševskį ir Seimo LLRA frakcijos seniūnę Ritą Tamašūnienę klausdama, ar Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovų susitikimas Kremliaus valdyboje vyko prieš Seimo rinkimus.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė