Lietuvoje bus renkamas „Dviračių miestas“ (1)

Dviračių takas | Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Dviračių takas | Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Siekdama plėtoti saugią infrastruktūrą dviratininkams ir prisidėdama prie Sveikatingumo metų idėjos, Susisiekimo ministerija kviečia visas Lietuvos savivaldybes dalyvauti konkurse, kuriame vienas mūsų šalies miestų bus nominuotas „Dviračių miestu“. Konkurso pasiūlymų laukiama iki šių metų gruodžio 6 dienos.

Ministerija tikisi, kad šis konkursas taps nauju impulsu, skatinančiu šalies miestus ir savivaldybes plėtoti patrauklią ir saugią infrastruktūrą dviratininkams. „Dviračių miestu“ bus nominuotas labiausiai šį transportą propaguojantis miestas, kuris ne tik plėtoja dviračių transporto infrastruktūrą, bet ir skatina gyventojus naudotis dviračiu susisiekimo tikslams, rūpinasi eismo sauga ir vykdo švietėjišką veiklą.

Konkurse kviečiamos dalyvauti visos Lietuvos savivaldybės, kiekviena iš jų „Dviračių  miesto“ nominacijai gali siūlyti tik vieną miestą. Pateiktus siūlymus vertins susisiekimo ministro įsakymu sudaryta Dviračių transporto komisija.

Konkurse bus vertinamas miesto dviračių takų santykinis ilgis, tenkantis vienam gyventojui, taip pat galimybių studijų, teritorijų planavimo dokumentų ir techninių projektų, susijusių su dviračių transporto infrastruktūros plėtra, rezultatai. Bus atsižvelgiama į konkrečius dviračių transporto skatinimo planus, vertinamos per pastaruosius penkerius metus surengtos su dviratininkais susijusios saugaus eismo akcijos ir švietėjiška veikla.

Dviračių transportui skatinti skirtą konkursą Susisiekimo ministerija rengia jau ne pirmą kartą. 2012 m. šalies savivaldybės buvo kviečiamos dalyvauti konkurse dėl geriausio demonstracinio dviračių tako/trasos projekto, skirto kasdienio susisiekimo poreikiams tenkinti. Šį konkursą laimėjusiuose miestuose – Elektrėnuose ir Jonavoje buvo įrengtos pavyzdinės dviračių trasos.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė