Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje iš dalies pritarta iniciatyvai kelti kultūros darbuotojų algas (0)

Pinigai | alkas.lt

Pinigai | alkas.lt

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) posėdyje buvo iš dalies pritarta Seimo Darbo partijos frakcijos narės Audronės Pitrėnienės vadovaujamo Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto siūlymui kitų metų biudžete papildomai skirti 25 milijonus litų kultūros darbuotojų algoms pakelti (buvo siūlyta tam skirti 49 milijonus litų). Šis sprendimas teigiamai palies maždaug 15 000 kultūros srityje dirbančių žmonių.

„Iki šiol kultūros darbuotojų darbas nebuvo tinkamai vertinamas – jie gaudavo mažiausias, dažnai net minimalaus atlyginimo nesiekiančias algas. Džiaugiuosi ir tikiu, kad iš Vyriausybės į Seimą grąžintame biudžeto projekte jau bus aiškiai įrašyta pinigų suma – 25 milijonai litų – kultūros darbuotojų atlyginimams pakelti. Atsirado vilties, kad mūsų komiteto ilgą, sistemingą ir atkaklų darbą vainikuos sėkmė, ir nuo liepos 1 d. kultūros darbuotojai pagaliau sulauks didesnių atlyginimų“, – kalbėjo Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkė „darbietė” A. Pitrėnienė.

Kolegei pritarė ir Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narė Seimo Darbo partijos frakcijos narė Larisa Dmitrijeva. „Kultūra – tai sritis, kurioje žmonės dirba iš pašaukimo, širdies ir dūšios. Puikiai pažįstu šią sritį, žinau kiek joje dirbantys žmonės įdeda pastangų ir darbo, kad mes visi tobulėtumėme ir augtumėme dvasiškai. Tiems žmonėms mes seniai esame skolingi, ir esu labai dėkinga BFK komitetui, kad buvo žengtas reikalingas bei svarbus žingsnis, pritariant mūsų Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto siūlymui didinti kultūros darbuotojų algas“, – sakė politikė.

Šio sprendimo svarbą pabrėžė ir BFK pirmininko pavaduotojas Petras Narkevičius: „Darbo partijos programoje įsipareigojome skirti ypatingą dėmesį socialiai jautrioms visuomenės grupėms – pensininkams, socialiniams ir kultūros darbuotojams. Mes sėkmingai vykdome savo įsipareigojimus ir įgyvendiname užsibrėžtus tikslus.“

Kultūros darbuotojų atlyginimai šiuo metu siekia 1185–1200 litų, atskaičius mokesčius. Nuo 2013 m. sausio 1 d. padidinus minimalią mėnesinę algą iki 1000 litų, pagrindinių muziejų specialistų atlyginimai priartėjo prie šių įstaigų techninių darbuotojų – valytojų, darbininkų, sargų – atlyginimų. Statistikos duomenimis, kultūros darbuotojo atlyginimo vidurkis nuo vidutinio Lietuvos darbo užmokesčio šiandien skiriasi apie 700-800 litų.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė