Ukrainos Rada atidėjo J.Tymošenko klausimo svarstymą (1)

TymošenkoEuropos Parlamentas šiomis dienomis turi skelbti savo misijos Ukrainoje ataskaitą, kuri lems dalies valstybių sprendimą, ar pasirašyti su Ukraina glaudesnio bendradarbiavimo sutartį mėnesio pabaigoje Vilniuje. Ataskaitos turinys priklausys nuo trečiadienį turėjusio įvykti balsavimo Ukrainos parlamente.

Likus vos kelioms savaitėms iki Vilniaus viršūnių susitikimo nežinomybė dėl Ukrainos – didžiulė. Praėjusią savaitę Aukščiausiajai Radai nesugebėjus susitarti dėl įkalintos buvusios premjerės Julijos Tymošenko, trečiadienį sušaukta neeilinė sesija. Joje turėjo būti balsuojama dėl trijų Europos Sąjungos iškeltų sąlygų sutarčiai pasirašyti – prokuratūros ir rinkimų sistemos reformų bei J. Tymošenko klausimo. Šių klausimų sprendimas buvo nukeltas į lapkričio 19 dieną.

Europos Sąjunga J. Tymošenko bylą vertina kaip itin rimtą Ukrainos teisingumo sistemos ydą, tad jei politikė liks įkalinta, dalis valstybių sutarčiai gali nepritarti.

Jau anksčiau buvo skelbiama, kad Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius per trumpą laiką kelis kartus slaptai susitiko su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Pasklido vertinimai, kad Kijevas stengsis veikti taip, kad ES nesutiktų pasirašyti sutarties.

Lietuvos Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gerbia šiandienos Rados sprendimą, tačiau siūlo neskubėti daryti išvadas ir palaukti tolimesnių ES ir Ukrainos veiksmų.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė