Gamtos fotografai kviečiami dalyvauti konkurse „Gintarinis žaltys 2013“ (nuotraukos) (0)

V.Visockienė „Nušvitimas“

V.Visockienė „Nušvitimas“

Gamtos fotografų klubas „Naturephoto.lt“ kviečia dalyvauti Lietuvos laukinės gamtos fotografijos konkurse „Gintarinis žaltys 2013“. Tai jau ketvirtasis konkursas, kurio dalyviai varžosi dėl metų gamtos fotografo, geriausios gamtos fotografijos, geriausių laisvėje gyvenančių žinduolių, paukščių, augalų, kraštovaizdžio fotokadrų bei kitų nominacijų laurų.

„Jau įvyko trys Lietuvos laukinės gamtos fotografijų konkursai, išleisti trys „Lietuvos laukinės gamtos fotografijos albumai“. Nors fotografuoti laisvėje gyvenančius gyvūnus sudėtinga, tačiau kiekvienais metais sulaukiame vis daugiau dalyvių ir vis įdomesnių nuotraukų. Kaskart stebina ir mūsų kraštovaizdžio fotografų darbai. Tikimės, kad ir šiame konkurse galėsime pasidžiaugti augančiu mūsų gamtos fotografų meistriškumu, o gal sulauksime daug žadančio pirmuosius žingsnius šioje srityje žengiančio fotografo debiuto“, – sako konkurso organizatorių atstovas gamtos fotografas Romualdas Barauskas.

Dar visai neseniai gamtos fotografija Lietuvoje domėjosi vos kelios dešimtys fotografų, kurių dauguma buvo gamtininkai ar su gamta susiję žmonės. Pastarąjį dešimtmetį, audringai vystantis skaitmeninei fotografijai ir fotoaparatui tampant įprastu buities reikmeniu, gamtą fotografuojančių žmonių gretos padidėjo dešimtis kartų, tarp kurių gamtininkai te sudaro vos kelis nuošimčius.

Ir tokių žmonių nuolat gausėja: kuriasi internetinės nuotraukų svetainės, klubai, vyksta įvairūs renginiai. Fotoaparatas padeda didžiulei žmonių grupei pasinerti į gamtos pasaulį, laiptas po laipto kilti jos pažinimo pakopomis, o savo padarytomis nuostabiomis nuotraukomis žavi dar šimtus ir tūkstančius žmonių.

Visi, kurie mylite gamtą ir iš rankų niekada nepaleidžiate fotoaparato, įamžindami savo įspūdžius gamtoje, nuostabų ir nepakartojamą gyvūnų bei augalų pasaulį, įstabiausias jo akimirkas, netikėtus susitikimus ir atradimus ar tiesiog gamtos grožį, šis konkursas skirtas JUMS. Suskubkite patys, paraginkite savo pažįstamus ir draugus – prasideda geriausių 2013-ųjų metų laukinės gamtos akimirkų rinkimai.

Konkursui nuotraukas galima siųsti iki 2014 m. sausio 1 d.

Ką turite padaryti:

• Pirmiausia elektroniniu paštu konkursas@lutute.lt registruojatės į konkursą;

• Elektroniniu paštu gaunate konkurso taisykles ir nuotraukų registravimo anketą;

• Iki 2014 m. sausio 1 d. elektroniniu paštu siunčiate savo nuotraukas pagal nurodytas nominacijas;

• Nuotraukos, atitinkančios konkurso sąlygas ir techninius reikalavimus, patenka į konkurso pusfinalį;

• Vertinimo komisija 2014 m. sausį atrenka geriausius darbus į konkurso finalą;

• 2014 m. vasarį vyksta finalinė nuotraukų atranka, po kurios paaiškėja atskirų nominacijų laureatai;

• Į konkurso finalą atrinkti darbai patenka ir į geriausių 2013 m. laukinės gamtos fotografijų albumą „Lietuvos laukinės gamtos fotografija 2013“. Iš šių nuotraukų rengiama paroda (apie jos laiką ir vietą bus pranešta atskirai). Atidarant parodą skelbiami ir apdovanojami atskirų nominacijų laureatai, visuomenei ir žiniasklaidai pristatomas geriausių darbų albumas;

• Vėliau paroda visus metus iki kito konkurso keliauja po Lietuvą.

Jau dabar iki 6. m. gruodžio 3 d. Kauno „Žalgirio“ arenos parodų erdvėje rodoma Lietuvos laukinės gamtos fotografijų konkurso „Gintarinis žaltys 2012“ geriausių darbų paroda.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė