Birštono kurorte vyko konferencija „Biblioterapija. Knyga gali prakalbinti ir gydyti“ (0)

Birštone biblioterapijos konferencija | organiz. nuotr.

Birštone biblioterapijos konferencija | organiz. nuotr.

Lapkričio 8 d., penktadienį, Birštono kurhauze vyko konferencija „Biblioterapija. Knyga gali prakalbinti ir gydyti“, kurią organizavo  Birštono viešoji  biblioteka (direktorė – Alina Jaskūnienė) ir sanatorija „Tulpė“ (direktorė – Liucija Patinskienė). Konferencijoje dalyvavo gydytojai psichoterapeutai, psichologai, bibliotekininkai iš įvairių Lietuvos regionų.

Renginio pradžioje visi susirinkusieji dalyvavo vaistininko, žolininko Mariaus Lasinsko surengtame gongo terapijos užsiėmime, kurio garsai, anot mokslininkų, harmonizuojančiai veikia žmogaus protą ir sielą Vėliau renginio dalyvius, svečius sveikino konferencijos organizatorės  –  sanatorijos „Tulpė“ direktorė Liucija Patinskienė ir Birštono viešosios bibliotekos direktorė  Alina Jaskūnienė.

„Gydymas biblioterapijoje  – tai holistinis požiūris į žmogų, supratimas, jog gydyti galima ne tik vaistais. Meno terapijos užsiėmimai „Tulpės“ sanatorijoje buvo rengiami ir anksčiau, o pradėjus bendradarbiauti su Birštono viešąja biblioteka, ši terapija įgijo ir „mokslinį rūbą“. Šiuo metu biblioterapijos užsiėmimuose dalyvauja pacientai, gydytojai, psichologai, bibliotekininkai. Biblioterapijos užsiėmimai vyksta kiekvieną antradienį „Tulpės“ gydyklų patalpose. Po šios terapijos dalyviai renkasi šviesias „gyvenimo spalvas“, optimizmą. Tuomet ir pasiekiamas pagrindinis tikslas – reabilitacija yra efektyvi“,  – teigė L. Patinskienė.

Viena iš konferencijos organizatorių A. Jaskūnienė pasakojo, kad biblioterapijos idėjos Birštono kurorte puoselėjamos jau penkerius metus. Per šį laiką buvo įgyvendinta daug įvairių projektų bendradarbiaujant su „Tulpės“ sanatorija, birštoniečiais. Konferencija „Biblioterapija. Knyga gali prakalbinti ir gydyti“ organizuota vykdant projektą „Menų terapija Birštono savivaldybės gyventojams ir poilsiautojams“ ir ją finansuoja Birštono savivaldybė.

Konferencijos dalyviams sveikinimo žodį tarė Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė. „Norėčiau priminti, reabilitologas, kurortologas Jurgis Vytautas Meška teigė, jog knyga yra tas instrumentas, kuris gali išgydyti pacientus. Džiaugiuosi šiuo unikaliu, biblioterapijos gydymą skatinančiu projektu, kurį jau kelis metus įgyvendina dvi svarbios kurorto įstaigos. Linkiu efektyvaus konferencijos darbo ir kviečiu sugrįžti į Birštono kurortą“, – teigė N. Dirginčienė.

Konferencijoje dalyvaujančius psichologus, gydytojus, bibliotekininkus, socialinius darbuotojus sveikino ir Birštono kurorte gyvenantis, Humanistinės – egzistencinės psichologijos instituto direktorius prof. Rimantas Kočiūnas. Jis teigė, kad knygos skaitymo poveikis žmogaus jausmams yra žinomas seniai ir džiugu, jog šis, biblioterapijos gydymo metodas, yra taikomas Birštono kurorte. Profesorius, kurio paties sukurtos programos tikslas yra gydyti ne žmogų, o jo gyvenimą, linkėjo, kad konferencija būtų tęstinė ir kvietė į kurortą atvykti dar daugiau psichologijos, psichoterapijos specialistų.

Konferenciją sudarė dvi dalys – plenariniai posėdžiai bei praktiniai biblioterapijos ir poezijos terapijos užsiėmimai. Pirmojo plenarinio posėdžio metu, kurio moderatorėmis buvo Birštono viešosios bibliotekos direktorė A. Jaskūnienė ir Birštono VšĮ „Tulpės“ sanatorijos direktorė L. Patinskienė, buvo skaitomi pranešimai šiomis temomis: ,,Gydančio žodžio paieškos: interaktyvioji biblioterapija“ (pranešėja – poezijos terapeutė, rašytoja, gydytoja dr. Jūratė Sučylaitė), ,,Biblioterapija ir biblioteka“ (pranešėja – Klaipėdos universiteto komunikacijos katedros docentė Daiva Janavičienė), „Pagalbininkas darbe ir gyvenime – Jurgis Gimberis“ (pranešėjas – psichologas Timas Petraitis), ,,Eklektiškos biblioterapijos taikymas Radviliškio psichikos sveikatos centre“ (pranešėjas – Socialinis darbuotojas Vytautas Mikalauskis).

Antrajame plenariniame posėdyje moderatorėmis buvo Birštono viešosios bibliotekos bibliotekininkė S. Puskunigienė ir Birštono VšĮ „Tulpės“ sanatorijos psichologė B. Gelumbauskienė. Šio posėdžio metu buvo pristatytos šios su biblioterapija susijusios temos: „Naujausi klinikiniai tyrimai apie biblioterapijos taikymą psichikos sveikatos srityje“ (pranešėjos – Lietuvos medicinos bibliotekos darbuotojos Regina Vaišvilienė ir Daiva Širkaitė), ,,Biblioterapijos ir dailės terapijos sintezė vaikų ir jaunimo dienos centro ir bibliotekos kontekste“ (pranešėjos – Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos darbuotojos Rita Venckūnienė ir Simona Žilienė), ,,5 – eri biblioterapijos metai Birštono kurorte“ (pranešėjos – Birštono viešosios bibliotekos bibliotekininkė S. Puskunigienė, VŠĮ „Tulpės“ sanatorijos psichologė B. Gelumbauskienė).

Vėliau vyko darbas sekcijose: į konferenciją susirinkę bibliotekininkai, psichologai, gydytojai, socialiniai darbuotojai dalyvavo praktiniame biblioterapijos užsiėmime, kuriam vadovavo lietuviškosios psichoterapijos kūrėjas, nusipelnęs Lietuvos gydytojas A. Alekseičikas, ir „Poezijos terapijos“ užsiėmime, kurio moderatorė buvo poezijos terapeutė, rašytoja, gydytoja dr. J. Sučylaitė.

Biblioterapija – tai gydymo būdas. Seansų, kuriuose taikoma ši terapijos rūšis, metu specialistai sveikatos sutrikimų turintiems žmonės parenka knygas, kurias rekomenduojama skaityti sergant viena ar kita liga. Biblioterapija suvokiama labai plačiai – tai gali būti ne tik pagalbinė priemonė individualioje psichoterapijoje asmenybės augimui skatinti, bet ir grupinės terapijos metodas. Mat perskaitytos knygos poveikis didesnis, kai ji analizuojama, aptariama grupės diskusijose ar individualiame pokalbyje. Šiuo metu gydymo skaitymu terapijos Birštono kurorte vykdomos reguliariai ir kaskart susilaukia didelio žmonių susidomėjimo.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė