Klaipėdos etnokultūros centras kviečia į aukštaitiškumo prisodrintą vakarą (0)

Lina ir Albertas Bertašiai | aukstaitijosgidas.lt nuotr.

Lina ir Albertas Bertašiai | aukstaitijosgidas.lt nuotr.

Lapkričio 14 d. 18.00 val., Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) vyks susitikimas su ypatingai  muzikalia šeima – Lina, Rūta ir Albertu Bartašiais. Folkloristų šeimyna atvyksianti iš Migonių (Pasvalio r.) padovanos aukštaitiškumo prisodrintą vakarą.

Šią šeimą jungia atsidavimas folklorui ir noras išsaugoti etninę kultūrą. Lina ir Albertas Bartašiai yra Panevėžio  šeimų folkloro ansamblio „Pulkelis“ vadovai. Taip pat abu aktyviai prisideda prie įvairių etnokultūrinių renginių organizavimo Valakėlių kultūros namuose (Pasvalio r.) vienas iš tokių, tai – šventė „Pyraginės“, sujungianti tradicinį folklorą ir kulinarinį paveldą.

Albertas Bartašius taipogi yra vienas iš talentingiausių Lietuvos tradicinių muzikos instrumentų meistrų, kuriais groja ne tik jis pats, ansamblio nariai, bet ir daugelis kitų muzikantų visoje Lietuvoje. Anot meistro „kiekvienas gali  pasidirbinti norimą instrumentą, tereikia noro ir šiek tiek darbo“. Albertas dirbinantis ir dambrelius dažnai muzikuoja su Egidijumi Daruliu, kurie populiarina šį instrumentą bei rengia dambrelių muzikos festivalį „Bandūrėlis“.

„Pulkelis“ | pulkelis.blogas.lt nuotr.

„Pulkelis“ | pulkelis.blogas.lt nuotr.

Linos ir Alberto dukra Rūta išvykusi studijuoti į Vilnių tęsė šeimos tradiciją ir subūrė jaunimo grupę „Mindrė“, kuri yra sukaupusi turtingą repertuarą ir su Rūta priešaky dainuoja ir šoka įvairių Lietuvos regionų dainas ir šokius, groja tradiciniais instrumentais.

Taigi, ateisiantys į susitikimą su Bartašiais iš Aukštaitijos, tueės galimybę ne tik pašokt, padainuot, bet ir pabendraut su tradicinės kultūros mylėtojais. Tai dar vienas projekto „ETNOREIDAS“, dalinai finansuojamo Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos, renginys.

Renginys nemokamas.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė