Ignalina pirmauja atnaujindama senus daugiabučius (0)

Ignalinos sav. nuotr.

Ignalinos sav. nuotr.

Ignalinos rajono savivaldybė pirmoji Lietuvoje ėmėsi daugiabučių atnaujinimo pagal naująjį renovavimo modelį. Jis išsiskiria tuo, jog renovaciją vykdo ir paskolas ima ne gyventojai, o savivaldybės įmonė.

Lapkričio 11 dieną Ignalinoje pristatyti naujosios daugiabučių renovavimo programos  „Ignalinos enervizija“ pirmieji rezultatai.  Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos  Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, ministro pavaduotoja Daiva Matonienė, Būsto taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta. Renovacija domėjosi Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė. Susirinko ir nemažai gyventojų, vietos ir respublikinės žiniasklaidos atstovų.

Pristatymas vyko prie Ligoninės gatvės 9-ojo namo. Vėliau surengta spaudos konferencija savivaldybės administracijoje.

Pasinaudojus Probleminių teritorijų plėtros programa Ignalinoje jau anksčiau renovuota 15 daugiabučių namų. Gyventojai realiai pamatė renovacijos naudą, pagerėjusią gyvenimo kokybę, sumažėjusias sąskaitas ir atsirado daugiau norinčiųjų atnaujinti savo būstą. Todėl savivaldybė ir ėmėsi iniciatyvos dalyvauti naujojoje Daugiabučių atnaujinimo programoje.

„Šiandieną Ignalinoje baigiamas svarbių darbų etapas – tai prieš pusantrų metų mūsų sugalvota, suderinta programa, kuri išjudino visą renovacijos procesą. Gyventojams buvo pasiūlyta kompleksiškai atnaujinti namus ir maksimaliai sumažinti išlaidas šildymui“,- sakė meras.  Jis priminė ir kitus svarbius pasiekimus –  modernizuota biokuro katilinė, pakeisti šilumos tinklai. Visa tai leido renovuotuose namuose pasiekti 45-55 proc. energijos sutaupymo, o gyventojai šiandien už šildymą moka nuo 100 iki 200 Lt žiemos metu. „Dabar statybos darbai  vyksta daugiau nei 20 daugiabučių, 46 namams darbai jau nupirkti. Iš viso planuojama atnaujinti daugiau nei 70 namų. Šiais metais bus baigti 8 projektai“, – apie „Ignalinos enerviziją“ kalbėjo meras.

Meras pasidžiaugė, kad savivaldybės įdėtas darbas yra vertinamas, kad ši patirtis pasitarnauja kitoms savivaldybėms. Minėta, kad  šiemet Ignalina šildymo sezoną paskelbė spalio 3 d., iš anksčiau renovuotų namų net  7 namai šildymo dar nenaudoja, nes butuose laikosi apie 20–21 laipsnio šiluma.

„Iš tikrųjų, šiandien didesnių konfliktų nebeturime su gyventojais, nors noriu pasakyti, kad užeina žmonių. Vieni skundžiasi, kad statybininkai per lėtai dirba, kiti skundžiasi, kad jų namo dar nepradeda, na, o treti sako, kad per daug kokio nors skiedinio panaudojo, ar ne tokios spalvos uždėjo medžiagą. Vienu žodžiu, diskusijų yra, ir labai gerai, kad žmonės kalba, kontroliuoja šį procesą“, – sakė B. Ropė. Jo teigimu, anksčiau gyventojus teko įkalbinėti, o pamatę renovacijos naudą žmonės patys ėmė savo namus siūlyti įtraukti į  programą.

Premjeras Algirdas Butkevičius prisiminė, kaip šių metų birželio mėnesį prie pradedamo renovuoti namo pats pritvirtino pirmąją šiltinimo plokštę.

„Šiandien Ignalina – vietos lyderių iniciatyvumo, bendravimo su gyventojais ir sutelkto darbo pavyzdys, kuris tik sustiprins gerąją savivaldybių konkurenciją“, – sakė Premjeras ir minėjo, kad norėtų pamatyti programos pabaigos rezultatus. Jis dėkojo visiems prisidėjusiems įgyvendinant programą.

Šiltų žodžių Ignalinai ir jos vadovams negailėjo ir Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.  „Kas tikrai nori, tai ir gali. Kas dirba, tas ir turi.“, – trumpai drūtai kalbėjo ministras.  Merui Broniui Ropei ministras įteikė padėką už pirmuosius daugiabučius namus,  renovuotus įgyvendinant „Ignalinos enervizijos“ programą.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė