STT ir VSD pareigūnai dėl veiksmų prieš žurnalistus kviečiami pasiiaiškinti į Seimą (5)

STTLapkričio 13 d. į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą (NSGK)  kviečiami Specialiųjų tyrimų tarnybo (STT) ir Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnai, kurie turės paaiškinti šios bylos tyrimo priežastis ir eigą.

DNSGK pirmininkas, Darbo partijos frakcijos narys A.Paulauskas sako, kad STT vadovo pavaduotojo iškvietimas į Prezidentūrą yra parodomoji akcija ir „bandymas skalbti savo pašlijusią reputaciją“. A.Paulausko teigimu, tyrimas dėl neviešos informacijos paviešinimo pradėtas ne nuo to galo.

„Kai kilo šis skandalas, į prokuratūrą buvo kreiptasi su prašymu ištirti, kas nutekino slaptą informaciją žurnalistams. Tačiau prokuratūra tyliai nusiplovė rankas, perduodama tyrimą STT, nors korupcinio šešėlio čia nė su žiburiu nerasi. Pati prokuratūra tyrimą galėjo atlikti savarankiškai, tačiau tai kažkam pasirodė nenaudinga“, – samprotauja A. Paulauskas.

Anot Seimo nario, asmenys, planavę šį slaptos informacijos nutekinimo skandalą, manė, kad žurnalistai bus silpniausia šios istorijos grandis, kad jais pasinaudojus bus įmanoma vienu metu nušauti du zuikius: paviešinti informaciją ir suversti kaltę dėl nutekinimo. Tačiau istorijai pasisukus priešingai, atpirkimo ožiu tampa STT.

„Kad prieš žurnalistus įvykdyti veiksmai yra teisėti, Generalinė prokuratūra pabrėžė ne vieną kartą. Jie turėtų žinoti, kad adekvatumas taip pat įeina į teisėtumo sąvoką. Tad vėlgi galima pakartoti, kad tyrimas dėl slaptos informacijos nutekinimo buvo naudingiausias Prezidentūrai, pakišti žurnalistai, o prokuratūra su STT nesusitaria, kaip tirti bylą taip, kad nepaliestų visiems aiškių šio skandalo organizatorių“, – sako A. Paulauskas.

STT veiksmai nukreipti prieš BNS žurnalistus susilaukė plataus atgarsio juos kategoriškai pasmerkė tiek žurnalistų bendruomenė, tiek ir Lietuvos politikai.

Paradoksalu tai, kad kol šiandien į prezidentūra iškviestas STT direktoriaus pavaduotojas Žydrūnas Bartkus aiškinosi ir atsiprašinėjo dėl STT veiksmų, STT pareigūnai toliau krėtė vienos iš BNS žurnalisčių patalpas.

Po šių įvykių, lapkričio 11 d., popietę atsišaukimą raginantį nutraukti žurnalistų persekiojimą paskelbė ir valdančioji Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP).

LSDP jau anksčiau išreiškusi solidarumą su nepriklausoma žiniasklaida, pasipiktino, kad spaudimas žurnalistams tęsiamas ir kratos BNS žurnalistų namuose vykdomos ir toliau.

LSDP pareiškime rašoma: „Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) turėtų tirti pirminius VSD medžiagos adresatus. Žurnalistams daromas STT spaudimas gali turėti rimtų padarinių ateityje daromiems žurnalistų tyrimams ir tai yra rimta grėsmė Lietuvos demokratijai.

Teisėtvarkos institucijų pastarųjų dienų elgesys, nukreiptas prieš žurnalistus, ypač netoleruotinas Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungos Tarybai. Lietuva turi rodyti pavyzdį visai Europai ir būti žmogaus teisių gynimo ir žodžio laisvės užtikrinimo etalonas šiandien ir ateityje“.

Šiandien prieš pietus  į piketą prie STT centrinės būstinės Vilniuje susirinkęs koks pusšimtis  žurnalistų protestavo prieš STT veiksmus. Radijo, televizijos, internetinės žiniasklaidos ir spaudos žurnalistai garsiais plojimais po STT langais kelias minutes „dėkojo uo gerą darbą“…

Ima aiškėti kas davė leidimą atlikti operatyvinius veiksmus prieš naujienų agentūros BNS žurnalistus. Šiandien DELFI paskelbė, kad tokį leidimą suteikė skandalingai pagarsėjęs Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko pavaduotojas Gediminas Viederis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė