STT atsiprašo žurnalistų, tačiau neigia pažeidusi įstatymus (video) (5)

D.Grybauskaitė ir Ž.Bartkus | lrp.lt nuotr.

D.Grybauskaitė ir Ž.Bartkus | lrp.lt nuotr.

Lapkričio 11 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pirmuoju pavaduotoju Žydrūnu Bartkumi dėl žurnalistams taikomų priemonių proporcingumo.

Pasak Prezidentės, demokratinėje teisinėje valstybėje asmenims taikomos procesinės priemonės turi būti proporcingos. Lietuvos Konstitucija garantuoja ir saugo visuomenės interesą būti informuotai. Prezidentė taip pat pabrėžia, kad Lietuva yra prisiėmusi ir tarptautinius įsipareigojimus garantuoti ir ginti spaudos laisvę.

„Laisva žiniasklaida – vienas iš demokratiškos valstybės garantų, todėl žurnalistų teisė ir pareiga informuojant visuomenę negali būti varžoma. Spaudos laisvė turi būti gerbiama ir užtikrinta“, – sako Prezidentė.

Pasak Prezidentės, STT turi atlikti tarnybinį patikrinimą ir išsiaiškinti, ar atliekant tyrimą nebuvo pažeistos žurnalistų teisės.

Prezidentė pareiškė artimiausiu metu ketinanti susitikti su viešosios informacijos rengėjų atstovais ir aptarti žiniasklaidos laisvės ir žurnalistų teisinės apsaugos sustiprinimo galimybes.

Ž.Bartkus atsiprašė žurnalistų už STT veiksmus prieš BNS žurnalistus, bet aiškino, kad įstatymai šiuo atveju nebuvo pažeisti.

httpv://youtu.be/aRgbWNOxRG8

Triukšmas dėl STT veiksmų prieš žiniasklaidą kilo, kuomet tirdama galima Valstybės saugumo departamento (VSD) medžiagos išviešinimą STT ėmėsi drastiškų veiksmų prieš BNS žurnalistus paviešinusius esą slaptą VSD žinią, kad Rusija gali imtis provokacijų prieš Lietuvą bei valstybės vadovus. Šį STT veiksma pasmerkė žurnalistų bendruomenė bei politikai.

Lapkričio 11 d., 11 val., žurnalistai protestuoti prieš STT veiksmus renkasi į piketą prie STT centrinės būstinės.

Papildyta:

Tuo tarpu kai STT direktoriaus pirmasis pavaduotojas Ž.Bartkus atsiprašinėjo žiniasklaidos STT pareigūnai toliau persekiojo naujienų agentūros BNS žurnalistus…

DELFI pranešė, kad krata vykdoma netoli BNS redaktorės Jūratės Damulytės namų Kalvarijų gatvėje esančiose pagalbinėse patalpose.

BNS direktorė Jurga Eivaitė komentuodama šiandien Prezidentūroje išsakytą Ž.Bartkaus atsiprašymą už STT veiksmus prieš žurnalistus sakė nelabai supratusi, už ką buvo atsiprašyta: „Kad kažkam sukėlė kažkokias reakcijas savo teisiniais veiksmais? Skaičiau keliskart, bet iki galo nesupratau, už ką atsiprašo“, – J.Eivaitę cituoja DELFI.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė