R. Bagdonas. ES renginiuose Estija prisistato, kaip pavyzdys Europai, Lietuva – kaip prasigėręs kaimas? (13)

Konferencija „Informacinės ir ryšio technologijos“ | R.Bagdono nuotr.

Konferencija „Informacinės ir ryšio technologijos“ | R.Bagdono nuotr.

Lapkričio 6-8 dienomis Vilniuje vyko didžiausias Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginys – Europos mokslinių tyrimų ir inovacijų konferencija „Informacinės ir ryšio technologijos“ (ICT 2013: create, connect, grow). Tai buvo ir didžiausias tokio pobūdžio renginys iki šiol surengtas Europos sąjungoje, kuriame dalyvavo virš 3000 dalyvių, tarp kurių žymiausi ITT technologijų korifėjai iš Europos ir kitų žemynų.

Kaip jame pasirodė Lietuva? Pradžia buvo daug žadanti. Lietuvos Prezidentė atidarė renginį, tačiau netrukus išvyko į Latviją stebėti NATO pratybų. Likę Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis bei Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius niekuo nepasižymėjo, nebent tuo, kad D.Pavalkis angliškai kalbėjo su baisiu akcentu, o R.Sinkevičius tik su anglų kalbos vertėja.

Na, bet už tai diskusijose, kaip vienas iš pagrindinių kalbėtojų dalyvavo Lietuvos atstovas, „GetJar“ kompanijos įkūrėjas Ilja Laursas! Būdamas vadovu įmonės, kuri daugiausiai veikia JAV, jis siūlė Europoje diegti amerikietišką tvarką ir viską daryti greičiau. ES oponentai jam atsakė, kad Europa nėra Amerika ir europiečiai linkę labiau saugoti savo privatumą, todėl amerikietiška tvarka nors ir padeda greičiau vystyti verslą, tačiau kartu kelia pavojų asmeninių duomenų saugumui su kuo europiečiai nelinkę sutikti, paminėdami Snoudeno pavyzdį.

Tačiau šių diskusijų nuotaiką niaukė nutrūkęs bevielio interneto ryšys! Gausūs žurnalistai ir analitikai niekaip negalėjo susisiekti su kolegomis, nekantriai laukiančiais žinių iš renginio. Iki pietų bevielis internetas iš viso neveikė, o po pietų veikė trūkinėdamas ir lėtai. Tai nustebino tik lietuvius, žinančius, kad Vilnius gali didžiuotis vienu iš greičiausiu pasaulyje interneto greičiu. Užsieniečiai atvykę į buvusią SSSR šalį tuo nei kiek nesistebėjo. Juk Lietuva nauja, viena iš neturtingiausių ES šalių. Juos stebino, kad Lietuvoje iš vis yra kažkas daroma ITT srityje…

Tuo tarpu Estija vėl sugebėjo suspindėti net renginyje, kuris vyko ne jų šalyje. Estijos Prezidentas Tomas Hendrikas Ilvesas, pasirodęs antrąją dieną, smulkiai ir vaizdingai pasakojo kokie ITT stebuklai vyksta jo šalyje. Estijoje sėkmingai įvykdytas visų valstybinių institucijų skaitmenizavimas. Dabar, pavyzdžiui, kiekvienas pacientas turi visą informaciją apie savo ligų istoriją ir tyrimų duomenis elektroninėje kortelėje. Bet kuris gydytojas įvedęs paciento kortelę į informacinių duomenų sistemą iš karto gauna visą būtiną informaciją. Net receptai nebeišrašomi. Užtenka tik ateiti į vaistinę ir nuo kortelės nuskaitomas gydytojo receptas. Dabar tokia pat sistema diegiama ir kaimyninėje Suomijoje, o Prezidentas Ilvesas pasidalino viltimi, jog ateityje ir visose ES šalyse veiks ši estiška sistema.

Sužavėti Estijos Prezidento pranešimo, renginio dalyviai tarpusavyje kalbėjo, kad turint tokį Prezidentą nereikalingos jokios tarptautinės konferencijos ITT klausimais, tereikia kreiptis į Estijos valdžią ir pradėti diegti sukurtas naujoves.

Taigi, Estija prisistatė, kaip pavyzdys likusiai Europai. O kaipgi šiame renginyje save pristatė Lietuva?

„Linkėjimai iš Lietuvos“ | R.Bagdono nuotr.

„Linkėjimai iš Lietuvos“ | R.Bagdono nuotr.

„Linkėjimai iš Lietuvos“ | R.Bagdono nuotr.

„Linkėjimai iš Lietuvos“ | R.Bagdono nuotr.

Konferencijos pabaigoje, kiekvienas jos dalyvis galėjo nemokamai išsiųsti atvirutę su Lietuvos vaizdu į bet kurią pasaulio šalį su užrašu „Linkėjimai iš Lietuvos“ lietuvių, anglų ir prancūzų kalbomis. Ir kokį Lietuvos vaizdą galėjo pamatyti daugiausiai tik Parodų rūmuose ir viešbučiuose praleidę svečiai ir Lietuvos nematę jų draugai bei giminaičiai visame pasaulyje?

O gi tai, kad Lietuva yra apleistas girtuoklių kaimas! Netikite? Pažiūrėkit patys. Tarp atvirukų su gražiais Lietuvos vaizdais buvo ir vienas, kuriame pavaizduotas senas, nedažytas medinis namas su grotomis apkaltu langu ir šalia stovinčiu senu dviračiu be ratų, kuriam net vairą pavogė. Ant dviračio bagažinės pūpso sovietinių laikų moteriška rankinė. Apačioje, kad nebūtų supainiota su kita šalimi, parašyta „EU2013.LT“.

„EU2013.LT“ | R.Bagdono nuotr.

U2013.LT“ | R.Bagdono nuotr.

U2013.LT“ | R.Bagdono nuotr.

U2013.LT“ | R.Bagdono nuotr.

Grotos ant langų rodo, jog čia nesaugu. Įdomu kur fotografė Greta Matjušaitytė rado tokį namą, nes grotuoti langai Lietuvos kaimui nebūdingi. Paprastai užtenka langinių.

Taigi, peršasi išvada, –2013 m. ES pirmininkaujanti Lietuva yra skurdus ir nesaugus kraštas, kuriame net seni dviračiai yra vagiami ir net skurdžiausios bakužės turi turėti grotas languose. Net tos grotas yra ne pirktinės (toks skurdas!), o sumeistrautos šeimininkų iš tinklinės tvoros.

Kokią išvadą apie Lietuvą galėjo susidaryti aukštųjų technologijų investuotojas atvykęs į šį renginį? Lietuvai reikia investicijų? Ne, jai reikia pagalbos, kaip kokiai gaivalinės nelaimės nusiaubtai Afrikos šaliai!

Atverčiam kitą to atviruko pusę. O ten parašyta, kad šį atviruką Lietuvos prezidentavimui ES paminėti išleido Lietuvos užsienio ministerija po 2012 m. vykusio fotografijų konkurso, surengto kartu su„Delfi“ portalu, kuriame skaitytojai iš 650 atvirukų išrinko 5 labiausiai patikusius!

Belieka tik džiaugtis, kad skaitytojai neišrinko nuotraukų su laidos „24 valandos“ herojų gyvenimo vaizdais arba tiesiog su išvietės skyle. Lietuvos užsienio ministeriją tą Lietuvą simbolizuojantį vaizdelį būtų paslaugiai išplatinusį po visą pasaulį.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė