V.Alekna: Reikia didžiuotis savo vėliava (4)

Vėliavos iškėlimo šventė | rengėjų nuotr.

Vėliavos iškėlimo šventė | rengėjų nuotr.

„Per valstybines šventes visi privalo kelti vėliavas ir tų dienų yra nemažai. Žinoma, yra labai gražu, kai Lietuvos trispalves puošia mūsų pastatus. Kartais tenka matyti kiaurus metus kabančias vėliavas prie privačių namų ar jų kiemuose. Yra tokių vietų, kur visada Lietuvos vėliavos yra iškeltos ir, mano nuomone, tai sveikintinas dalykas“, – teigia lengvaatletis, disko metikas Virgilijus Alekna.

Dukart Pasaulio čempionas V. Alekna keletą kartų lankėsi Jungtinėse Amerikos Valstijose. „Jų valstybinė vėliava iškelta praktiškai visur ir visada. Teko matyti ir tikrai įspūdingų dydžių vėliavų. Matosi, jog piliečiai didžiuojasi savo valstybe, šalies istorija“, – kelionės įspūdžius pasakoja V. Alekna.

Istorinė Lietuvos vėliava nėra tik istorinė. Ši vėliava tampa vis populiaresnė. Pasak žymaus lenktynininko Benedikto Vanago: „Vytis išreiškia Lietuvos lyderystės geną“. „Vyčio simbolis išreiškia lietuviškos sielos didybę. Mes nenorime būti prie žemės prisiploję baudžiaunininkai, bet galvas pakėlę ir besiskleidžiantys gerovės siekiantys kariai. Vyčio vėliava žadina mumyse mums savą lyderystės geną“, – sako Vilniaus ir ISM universitetų dėstytojas Mindaugas Kubilius.

Nesenai Vilniuje besikuriančioje Pilies gyvenvietėje istorinių Vilniaus atgavimo metinių proga buvo surengta istorinės vėliavos iškėlimo šventė. Šią gražią ir iškilmingą progą verslo, kultūros, sporto, mokslo atstovai iškilmingai pakėlė didelė istorinė Lietuvos vėliavą su vyčiu.

„Vėliavos iškėlimu, Vilniaus grąžinimo metinių proga, naujai įkurtoje gyvenvietėje, norėjome atkreipti visuomenės dėmesį į Lietuvos istoriją, kad turime kuo didžiuotis, bei pakelti pilietinę dvasią. Skandinavijos šalyse, žmonės dažnai šalia savo namų įsirengia vėliavų stiebus, to trokštame ir mes Lietuvoje“, – sakė Rokas Volungevičius, Pilies gyvenvietės bendrijos pirmininkas.

Vėliavos iškėlimo šventė | rengėjų nuotr.

Vėliavos iškėlimo šventė | rengėjų nuotr.

R.Volungevičius pasirūpino, jog vėliavos stiebas būtu įrengtas statybvietėje gerai matomoje vietoje ir naktį būtų apšviestas. Tai puikus pavyzdys besikuriančioms ir jau pastatytoms gyvenvietėms ar namų ūkiams šalyje.

Ši vėliava 2012 m. keliavo su ekspedicija „Amber route BC“, kurios metu buvo įrodytos „gintaro kelio“ sąsajos su „šilko keliu“ ir tais pačiais metais vėliava garbingai plevėsavo Pasaulio lietuvių suvažiavime Harmonizacijos parke.

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė