N. Puteikis. Kuriame ES šalies parlamente savo darbo vietoje suiminėjami žurnalistai? (14)

Naglis Puteikis | lrs.lt nuotr.

Naglis Puteikis | lrs.lt nuotr.

VSD ir prokuratūra atakavo žurnalistes kaip kadaise FNTT: patys nutekina informacija, o kitus apšmeižia, kad galėtų sekti, kratyti ir kitaip terorizuoti.

1917 m. Spalio revoliucijos metinių proga 2013 11 07 d. Lietuvos spec. tarnybos atakavo BNS žurnalistes beveik Kremliaus stiliumi – demonstratyvūs sulaikymai, kratos, pažeminimai išvedant vidury dienos kolegų akivaizdoje iš Seimo jo posėdžio metu. Žodį „beveik“ rašau todėl, kad Vladimiras Putinas ir Aleksandras Lukašenka turi galimybę pasimokyti iš Lietuvos spec. tarnybų, kaip  kovoti už „demokratiją“ ir „spaudos laisves“ – Rusijos dūmoje žurnalistų nesuiminėja.

Tose neva slaptose pažymose, kurių turinį paviešino BNS, nieko slapto nebuvo, nes kasdien kuriame nors tinklapyje yra užsipuolami Rusijos kaimynai, ypač Lietuva ir tai tęsiasi beveik nuo Kovo 11. Tad surašyti tokią pažymą-prognozę, kad kitą savaitę kažkuriame Rusijos tinklapyje bus kritikuojamam LT valdžia  gali ir vidurinės mokyklos aštuntokas.

Iš kitos pusės ar galime pasitikėti VSD generalinio direktoriaus pavaduotoju Romualdu Vaišnoru, jei jis melavo Seimo antikorupcijos komisijai dėl FNTT vadovų Vitalijaus Gailiaus ir Vytauto Giržado atleidimo: gal ta pažyma, dėl kurios paviešinimo puolami BNS žurnalistai, yra to paties R.Vaišnoro melagingai surašyta?

Užjaučiu BNS darbuotojas, solidarizuojuosi su jomis. Raginsiu visus Seimo narius atskirame Seimo posėdyje ištirti tokį anti įstatyminį žurnalisčių sulaikymą, išvesdinimą ir kratos darymą, viešą jų žeminimą, BNS darbo trukdymą.

Lrytas.lt rašo: Seime du grėsmingos išvaizdos pareigūnai, kitų žurnalistų akivaizdoje, išsivedė žurnalistę Jūratę Skėrytę… Iš pradžių J.Skėrytė buvo apklausta STT būstinėje. Po apklausos, kartu su agentais ji išvažiavo į Seimo Spaudos centrą. Ten buvo paimtas jos darbo kompiuteris. Kitų žurnalistų akivaizdoje J.Skėrytė vėl buvo išvežta į STT būstinę“.

Kuriame ES šalies parlamente vidury dienos savo darbo vietoje suiminėjami žurnalistai?

Lietuvos spec. tarnybų ir kitų teisėsaugos įstaigų vadovai, paskirti ir valdomi iš prezidentūros, tyčiojasi iš Seimo, gąsdina jį ir žurnalistus, demonstruoja galią ir rodo, kas čia šeimininkas.

Neabejoju, kad toks sulaikymas yra neteisėtas, gaila, kad kol kas vis dar per daug politikų remia tokią antidemokratinę Lietuvos teisėsaugą. Ir tai neleidžia Seimui vykdyti įstatymuose numatytą parlamentinę kontrolę. Tikiuosi,  kad tokios antieuropietiškos atakos, prieš įstatymuose įtvirtintas žurnalistų teises neatskleisti informacijos šaltinių, greičiau atvers akis politikams iki šiol rėmusiems Prezidentūrą ir jos spec. tarnybas.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

14 komentarų

 1. Inga Baranauskienė:

  Kaip sakė E. Radzinkskis viename iš savo dok. filmų apie Neroną, “Blogis turi būti akivaizdus, … kad liaudis bijotų viešpačio” (Зло должно быть явным, чтоб народ имел страх преред государем”. Kito paaiškinimo tam, kas vyksta Lietuvoje pastaruoju metu negali būti.

 2. Štai kodėl žurnalistai bijo rašyti tiesą, ją nutyli. Iš dalies dėlto ir yra pilama mums į akis melo ir iškraipytos tiesos pamazgas…

 3. Nepolitikas:

  N.Puteikiui – taigi nuo Jūsų „daugumos“ prasidėjo tą BAIMĖ: „I.Degutienė kalbėjo: (…) ir kokie buvo daromi veiksmai – mūsų jie buvo sudėlioti vienokie, bet tu nueini į „Baltuosius rūmus“ [prezidentūrą – red. past.] ir tu gyvenai šantaže.(…) Skambutis – padarykit tą, skambutis – padarykit tą. O mes kaip žiopliai viską darėm. Viską darėm. Kiek “veto” buvo, kurie buvo nu, tokie – sakykim, migloti. Bet kaip tu – panika Seime iš karto. Veto? Reikia pakeist! Ir tie patys žmonės, kurie prieš mėnesį balsavo vienaip, staiga balsuoja kitaip – šimtu aštuoniasdešimčia laipsnių. Visi gyvena BAI-MĖ-JE.“ Baimė ir teisinis teroras yra Jūsų kūdikis.

 4. Ženklas:

  Valstybė turi ginti įstatymo raidę. Jeigu pažyma su žyma “slaptai” ( nesvarbu jos turinys ) , pirmiausia atnešama žurnalistei Jūratei Skėrytei, o tik po to valstybės vadovams, tai toks statutinių tarnautojų elgesys turi būti griežtai baudžiamas. Prisimenat brangiai kainavusią Snoro bankroto išankstinio išviešinimo istoriją Lietuvos ryte? Kažkas atnešė tą žinią L. r. savininkui ir dėl žurnalistų ir politikų Pučių Nagleikių spaudimo, nebuvo išaiškinta “kas” tai padarė. Tada parištas (pasakysiu kad tai tu) tas “kas” iš organų dirba nebe valstybei , o L. r. savininkui Vainauskui. Būtų tada prispaudę Vainauską teismo į pareigojimu pranešti išdaviką, ir šiandien išdavikų sumažėtų. Ir dabar saugumietis, atnešes pažymą žurnalistei Jūratei Skėrytei, jau dirba nebe Lietuvai, jis dirba agentūrai BNS. Tai rimta.

  • Nepolitikas:

   „Ženklo“ protinis bukumas – „pranešti išdaviką, ir šiandien išdavikų sumažėtų.” Juokas ima. Visa valdžia yra išdavikai. Taigi pranešti spaudai apie išdavikus yra išdavystė? Pvz. Šių dienų išdavystės šedevras: “Lietuvos Respublikos politinių partijų įstatymo nauja redakcija”, toliau preambulė: „Politinių partijų įvairovė užtikrina Lietuvos Respublikos politinės sistemos demokratiškumą. Politinės partijos jungia Lietuvos Respublikos piliečius bendriems politiniams tikslams įgyvendinti, padeda formuoti ir išreikšti Lietuvos Respublikos piliečių interesus ir politinę valią.”… ir iškarto ES privilegijos : „2. Šis įstatymas NEREGLAMENTUOJA politinių partijų, kurios pagal 2003 m. lapkričio 4 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 2004/2003 dėl reglamentų, reglamentuojančių Europos politines partijas, ir šių partijų finansavimo taisyklių (OL 2004 m. specialusis leidimas, 1 skyrius, 4 tomas, p. 500) su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2007 m. gruodžio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (EB) Nr. 1524/2007, iš dalies keičiančiu Reglamentą (EB) Nr. 2004/2003 dėl reglamentų, reglamentuojančių Europos politines partijas, ir šių partijų finansavimo taisyklių (OL 2007 L 343, p. 5) 2 ir 3 straipsnius laikomos Europos politinėmis partijomis, finansavimo ir jų finansavimo kontrolės. Šis įstatymas Europos politinėms partijoms taikomas tiek, kiek jų nereglamentuoja šioje dalyje nurodytas reglamentas.”…Jau ir Lietuvos Respublikos politinės sistemos „demokratiškumas“ padalintas į „savąją“(ES) ir svetimą(Lietuvos). Grynai diskriminacija! Teikia -Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkė Virginija Baltraitienė…

   • Ženklas:

    Grąžinu Tamstai man mestą epitetą. Kai pavagiama slapta valstybės informacija, ar Snoro , ar Grybauskaitės atveju, ir parduodama žurnalistams tai nusikaltimas. Slaptos informacijos neteisėtą išviešinimą nusikaltimu laiko ir patys žurnalistai, bet savo asmeninį dalyvavimą tame procese,- ne. Žurnalistė Jūratė Skėrytė ir L.R. savininkas Vainauskas žino konkrečius nusikaltėlius, ir nusikaltėlių dangstymas, mano nuomone, nėra jokia spaudos laisvė.

   • Kemblys:

    Nepolitikas:
    ,,Visa valdžia yra išdavikai.”

    Nepolitikas:
    ,,šedevras, preambulė, NEREGLAMENTUOJA, finansavimo kontrolės, diskriminacija, teroras…”

    Nepolitike, kokiu tikslu rašai apie ,,visą valdžią”? Manau, sąmoningai nori menkinti lietuvių savivertę, ir gadinti lietuvių kalbą! Pats esi lietuvių kalbos išdavikas.

 5. marta:

  SNORO UZGROBIMO IR SUBANKROTINIMO ATVEJU VISU ŽULIKU “STOGAS” IR YRA
  GRYBAUSKAITE ! JI ASMENISKAI DAVE KOMANDA KUBILIUI, VASILIAUSKUI,
  SIMONYTEI
  VYKDYTI “OPERACIJA”PRIES BANKA SNORAS, DAVE KOMANDA “KISENINIAMS ”
  PROKURORAMS VALIUI IR RAULUSAICIUI SUFABRIKUOTI BYLA SNORO AKCININKAMS, JI
  DUODA NURODYMUS TEISMAMS, KAIP PRIIMTI SPRENDIMUS ŠIUO KLAUSIMU, JI
  ASMENISKAI DANGSTO AFERISTUS IR SUKČIUS VASILIAUSKA, MAZINTINE, FRIKLI,
  COPERI !

 6. TREJYBĖ:

  ŠV.TREJYBĖ-KONSTITUCINĖ DVASIA-KŪRIS,,AUKŠČIAUSIOJI DVASIA-VSD
  VAIŠNORAS,AUKŠČIAUSIA GANYTOJA-PANELĖ GRYBAUSKAITĖ

 7. alisa:

  Be reikalo eilėse niekas neįamžins!
  O, Lietuva!
  brazų ir landsbergių išprievartauta,
  vidžiūnų ir kubilių išduota,
  babilių mulkinta, razmų apgauta
  juknevičienių ir vasiliauskų purvina puota.
  Surišo tau rankas abišalos, mieželiai.
  adamkai ragino būt nuolankia.
  Paguoda liko tik Rugelis
  Antilietuvių pridergtam lauke…

 8. fūristas:

  Daugiau, kaip prieš 15 metų man teko iš Peterburgo kailių fabriko Rot Front vežti odas į Italiją. Plačiau apie tą fabriką radau čia:
  http://www.rot-front.com/about.php

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė