N. Puteikis. Kuriame ES šalies parlamente savo darbo vietoje suiminėjami žurnalistai? (14)

Naglis Puteikis | lrs.lt nuotr.

Naglis Puteikis | lrs.lt nuotr.

VSD ir prokuratūra atakavo žurnalistes kaip kadaise FNTT: patys nutekina informacija, o kitus apšmeižia, kad galėtų sekti, kratyti ir kitaip terorizuoti.

1917 m. Spalio revoliucijos metinių proga 2013 11 07 d. Lietuvos spec. tarnybos atakavo BNS žurnalistes beveik Kremliaus stiliumi – demonstratyvūs sulaikymai, kratos, pažeminimai išvedant vidury dienos kolegų akivaizdoje iš Seimo jo posėdžio metu. Žodį „beveik“ rašau todėl, kad Vladimiras Putinas ir Aleksandras Lukašenka turi galimybę pasimokyti iš Lietuvos spec. tarnybų, kaip  kovoti už „demokratiją“ ir „spaudos laisves“ – Rusijos dūmoje žurnalistų nesuiminėja.

Tose neva slaptose pažymose, kurių turinį paviešino BNS, nieko slapto nebuvo, nes kasdien kuriame nors tinklapyje yra užsipuolami Rusijos kaimynai, ypač Lietuva ir tai tęsiasi beveik nuo Kovo 11. Tad surašyti tokią pažymą-prognozę, kad kitą savaitę kažkuriame Rusijos tinklapyje bus kritikuojamam LT valdžia  gali ir vidurinės mokyklos aštuntokas.

Iš kitos pusės ar galime pasitikėti VSD generalinio direktoriaus pavaduotoju Romualdu Vaišnoru, jei jis melavo Seimo antikorupcijos komisijai dėl FNTT vadovų Vitalijaus Gailiaus ir Vytauto Giržado atleidimo: gal ta pažyma, dėl kurios paviešinimo puolami BNS žurnalistai, yra to paties R.Vaišnoro melagingai surašyta?

Užjaučiu BNS darbuotojas, solidarizuojuosi su jomis. Raginsiu visus Seimo narius atskirame Seimo posėdyje ištirti tokį anti įstatyminį žurnalisčių sulaikymą, išvesdinimą ir kratos darymą, viešą jų žeminimą, BNS darbo trukdymą.

Lrytas.lt rašo: Seime du grėsmingos išvaizdos pareigūnai, kitų žurnalistų akivaizdoje, išsivedė žurnalistę Jūratę Skėrytę… Iš pradžių J.Skėrytė buvo apklausta STT būstinėje. Po apklausos, kartu su agentais ji išvažiavo į Seimo Spaudos centrą. Ten buvo paimtas jos darbo kompiuteris. Kitų žurnalistų akivaizdoje J.Skėrytė vėl buvo išvežta į STT būstinę“.

Kuriame ES šalies parlamente vidury dienos savo darbo vietoje suiminėjami žurnalistai?

Lietuvos spec. tarnybų ir kitų teisėsaugos įstaigų vadovai, paskirti ir valdomi iš prezidentūros, tyčiojasi iš Seimo, gąsdina jį ir žurnalistus, demonstruoja galią ir rodo, kas čia šeimininkas.

Neabejoju, kad toks sulaikymas yra neteisėtas, gaila, kad kol kas vis dar per daug politikų remia tokią antidemokratinę Lietuvos teisėsaugą. Ir tai neleidžia Seimui vykdyti įstatymuose numatytą parlamentinę kontrolę. Tikiuosi,  kad tokios antieuropietiškos atakos, prieš įstatymuose įtvirtintas žurnalistų teises neatskleisti informacijos šaltinių, greičiau atvers akis politikams iki šiol rėmusiems Prezidentūrą ir jos spec. tarnybas.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė