Vilniaus Pilių parko lankytojai gali susipažinti su neįprasta paroda (nuotraukos) (0)

Rotonda | vilniauspilys.lt nuotr.

Rotonda | vilniauspilys.lt nuotr.

Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija pranešė, kad nuo šiol Pilių parko lankytojai gali susipažinti su neįprasta paroda. Ją sudaro dvidešimt stendų, kuriuose pavaizduoti įvairūs Vilniaus pilių teritorijos ir Lietuvos istorijos laikotarpiai. Šie stendai juosia Rotondos – kadaise vilniečių populiarios vasaros kavinės – apsauginę tvorą.

„Mūsų parengti stendai atskirs statybvietę, kai Rotondoje bus vykdomi tvarkybos darbai, – sako Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcijos direktorė Audronė Kasperavičienė. – O praeiviai turės galimybę susipažinti su Pilių parko turtinga praeitimi. Beje, panašu, kad šioje vietoje XIX a. pabaigoje stovėjo Rotondos pirmtakas – medinis pieno paviljonas.“

Vasaros kavinė, vadinama Rotonda, buvo projektuojama ir įrengiama 1954–1956 m. Autorius – architektas G.Valiuškis (1927-1999). Pastatas buvo kelis kartus remontuotas, bet pastaruoju metu nenaudojamas ir apleistas. 2008 m. buvo patvirtintas techninis projektas, pagal kurį bus vykdomi darbai.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė