R.Šimašiaus pataisa buvo išbraukta iš Seimo svarstymo dienotvarkės (7)

R.Šimašius

R.Šimašius

Seimo narys Remigijus Šimašius kartu su savo bendraminčiais buvo įregistravęs Pilietybės įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūloma įteisinti naują sąvoką – „Lietuvos vardo garsinimas“, tačiau šiandien, lapkričio 7 dieną jo svarstymas Seime buvo išbrauktas.

R.Šimašiaus pateikta pataisa, pagal kurią išimties tvarka Prezidentas pilietybę galėtų suteikti šiek tiek platesniais atvejais (ne tik kai didinama Lietuvos galia, bet ir kai teigiamai garsinamas jos vardas).

Seimo teisės departamentas padarė išvadą, kad neva siūloma pataisa galimai prieštarauja Konstituciją ir jos aiškinimą.

Ši pataisa būtų suteikusi viltį Deividui Stagniūnui ir Isabelai Tobias dalyvauti Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse. Lietuvos ledo šokėjų pora tikisi, jog buvusio teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus pateikta Pilietybės įstatymo pataisa padėtų įveikti paskutinę biurokratinę kliūtį, siekiant savo svajonės.

R.Šimašius žada kreiptis į Seimo Pirmininkę Loretą Graužinienę, kad šioji paaiškintų kodėl taip pasielgta, nes išvada parengta spalio 23 dieną, o paskelbta tik vakar vakare.

Socialiniame tinkle R.Šimašius rašo, jog diskusija dėl Konstitucijos gali būti, ir ji pageidautina, tačiau man kaip teisininkui tokią išvadą pasirašyti būtų didelė gėda.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė