Kuo dviviečių valčių dalyviai nustebins šiais metais? (nuotraukos, video) (0)

Dipolio maratonas | Organizatorių nuotr.

Dipolio maratonas | Organizatorių nuotr.

Ekstremalaus sporto mėgėjai jau tikrai yra girdėję, kas tai yra „Dipolio iššūkis“. Ketvirtus metus iš eilės vyksiantis ištvermės irklavimo renginys pritraukia ne tik nuolatinių entuziastų būrį, bet prie jų vis prisijungia nauji „pakvaišėliai“ kaip turbūt pavadintų aplinkiniai. Tiems, kurie nėra susiję su tokio pobūdžio iššūkiais, irklavimas nakties metu jau skamba neįtikėtinai, o ką jau kalbėti apie 170 km atstumą; ir dar ne vasarą, o lapkričio viduryje. Organizatoriai juokiasi, kad Dipolis jau tapo gandais ir neįtikėtinomis istorijomis apipintu reiškiniu – net ir renginyje nedalyvavę žmonės gali papasakoti, kas laukia varžybų metu.

O iš tiesų viskas labai paprasta ir aišku: penktadienio pavakare sėdate į baidarę ir pasileidžiate pasroviui. Pakeliui įrengtuose kontroliniuose punktuose sustojate, pasivaikštote, suvalgote sriubos, pailsite bendraudami su savanoriais ar palaikymo komandomis ir plaukiate toliau, kol pasiekiate Kauną. Sakote ne viskas taip lengva? Na, galbūt… Renginys tradiciškai vyksta lapkričio pradžioje, kuomet oro temperatūra nusileidžia visai arti nulio laipsnių ar net žemiau. Didžioji dalis atstumo įveikiama tamsiu paros metu, po kelių valandų nuo pradžios gelianti drėgmė tampa nauja geriausia drauge, o paryčiais draugiją palaiko ir užmigti neleidžia nerimstantys bebrai. Net ir greičiausieji dalyviai trasą įveikia tik vos greičiau nei per 12 val (2012 metais pasiektas trasos įveikimo rekordas – 11 val 40 min), o daugumai tai trunka apie 16–19 valandų. Bet matyt šis renginys tikrai yra kažkas ypatingo, jei vis pritraukia dalyvių, ir visais metais vidutinis dalyvių skaičius išlieka beveik nepakitęs – šiuo metu jau yra užsiregistravę 29 dalyviai, pradėsiantys dvidešimčia plaukimo priemonių – dviviečių ir vienviečių baidarių. Šiemet organizatoriai stebisi, jog nėra nei vienos kanojos ar pripučiamų plaukimo priemonių, tačiau patirtis sako, jog tokių priemonių savininkai į startą atvyksta neužsiregistravę iš anksto.

Didžioji dalis „Dipolio iššūkio“ dalyvių atsiliepdami apie patirtą nuotykį sako, kad tai buvo viena iš įsimintiniausių gyvenimo parų ir išbandymas sau pačiam, kurį primygtinai rekomenduoja išmėginti kitiems. „Tai tikrai ypatingas jausmas. Pamačius Kauno Vilijampolės tiltą ir pagaliau išlipus į krantą apima toks pasitenkinimas, kad ir vėl nugalėjai save ir dar turi parako viduje“ teigė jau ketvirtąjį iššūkį planuojantis priimti A. Maciulevičius. Profesionalus operatorius A. Bubinas du metus „Dipolio iššūkį“ stebėjo pro kameros akį, o trečiais metais, kuomet „pabodo lakstyti krantais paskui kitus dalyvius“, ir pats pasiryžo išmėginti. Kaip dabar sako, čia panašiai kaip su kino filmais – gali daug kartų stebėti, išmokti mintinai veikėjų žodžius, bet niekada nebūsi proceso dalimi iki tol, kol iš tiesų neatsidursi jame. Beveik visi kalbinti dalyviai tvirtina, kad šiame projekte fizinė jėga nėra esminis faktorius. „Svarbiausia yra tai, ką turi galvoje“.

Per keletą metų Dipolio dalyviai išsiskaidė į dvi kategorijas – pirmieji, kurie siekia įveikti savo iššūkį ir nepasiduoti trasoje, bei antrieji, kurie siekia ne tik pagerinti savo ar kolegų rekordus, bet kasmet priimti ir organizatorių mestą papildomą iššūkį – laiko limitą. Pirmaisiais metais atrodė neįmanoma 170 km atstumą įveikti greičiau nei per 14 val, tačiau sportininkai ruošiasi, visus metus intensyviai treniruojasi ir trečiąjame Dipolyje pasiektas 11 val 40 min rekordas tikrai dar nėra pabaiga. Laiką pagerinusiems ekipažams organizatoriai kasmet įteikia nemenkus piniginius prizus, tad stengtis tikrai yra dėl ko. Tie, kurie nepretenduoja į rekordus, irgi nelieka nuskriausti. Net distancijos nebaigusiam dalyviui įteikiamas atminimo raštas, kuris kaip gyvas priekaištas visus metus skatina sugryžti ir užbaigti distanciją, įrodant sau, kad „Tu gali“. Dauguma ir gryžta, ir įveikia. Šiame renginyje ypatingai gerbiamos ir laukiamos moterys – iki šiol dalyvavo keturios moterys, bet tik vienai pavyko įveikti visą atstumą.

„Dipolio iššūkio“ idėjinis vadas ir organizatorius robinzonas Linas Samaška kaip visada pilnas idėjų ir planų naujiems projektams. Jo teigimu, „Dipolio iššūkis“ ir nuolatinis žmonių dalyvavimas jame įrodė, kad tiek lietuviams, tiek aplinkinių šalių irkluotojams (be kurių nepraeina nei vienas renginys), reikalingos tokio pobūdžio ištvermės varžybos ir greitu metu žada visiems pristatyti dar vieną irklavimo iššūkį. Tuo tarpu iki „Dipolio iššūkio“ dar liko keletas dienų – gal ir Jūs nuspręsite save išbandyti naujame amplua, kurį tikrai įsiminsite ilgam.

Video įspūdžiai:

httpv://www.youtube.com/watch?v=4srTaqameh8

httpv://www.youtube.com/watch?v=R3IyKony4SM

DIPOLIS 2012 Vilnius-Kaunas 170 km from operatorius.lt Aidas Bubinas on Vimeo.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė