Šiandien duris atvėrė vienas didžiausių Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginių (video) (3)

Dž.G.Barysaitės nuotr.

Dž.G.Barysaitės nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė atidarė vieną didžiausių Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginių – Europos mokslinių tyrimų ir inovacijų konferenciją „Informacinės ir ryšio technologijos“ („ICT 2013: create, connect, grow“).

Tris dienas truksiantis renginys sulaukė milžiniško susidomėjimo – apsilankyti jame planuoja apie 6 tūkst. dalyvių iš viso pasaulio. Tai – didžiausias tokio pobūdžio renginys šiais metais Europoje.

„Ateitis priklauso inovatyviems ir ambicingiems. Europa turi daugiau investuoti į mokslinius tyrimus, ieškoti naujų sprendimų ir drąsiau įgyvendinti įdomias idėjas. Skaitmeninė ekonomika suteikia didžiules augimo, darbo vietų kūrimo ir konkurencingumo galimybes, todėl ES Tarybai pirmininkaujanti Lietuva daug dėmesio ir pastangų skiria vidaus skaitmeninei rinkai kurti. Tikimės, kad ši rinka pilnai veiks jau 2015 metais“, – sakė Prezidentė.

Kuriant ES vidaus skaitmeninę rinką svarbu turėti gerai išvystytą infrastruktūrą, tačiau dar svarbiau yra vystyti skaitmeninius europiečių įgūdžius. IT sektorius turi didelį potencialą išspręsti opiausią šiandieninę Europos problemą – jaunimo nedarbą. Prognozuojama, kad iki 2015 metų IT sektoriuje bus apie 900 tūkst. laisvų vietų.

Šiai problemai spręsti skirta Lietuvos Nacionalinė skaitmeninė koalicija, kuri bus įkurta lapkričio 7 dieną. Jos tikslas – didinti skaitmeninį raštingumą ir paruošti daugiau IT srities profesionalų. Kuriant šią iniciatyvą bus pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas tarp asociacijos „Langas į ateitį“, Susisiekimo, Švietimo ir mokslo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų, Vilniaus universiteto, Kauno technologijų universiteto ir kitų organizacijų. Taip pat lapkričio 5 d. buvo įkurta kita nacionalinė iniciatyva „Moterys technologijose“, kuri padės pritraukti daugiau moterų į IT sektorių.

Lietuvos paviljone galima pamatyti transporto stebėjimo sistemą, kuri leidžia visą parą stebėti transporto veiklą, prietaisą, leidžianti matuoti ir pagerinti namų energetinį efektyvumą neinvestuojant į pastato šiltinimą, vaizdo žaidimą, pagyvinantį vaikų reabilitacijos pratimus, kalbantį asistentą kurtiesiems, kibernetinių atakų apsaugos jutiklį, mėsos, žuvies ir paukštienos kokybės nustatymo įrenginį ir kitus išmanius Lietuvos įmonių sprendimus.

httpv://youtu.be/1As_diFvrTw

Papildyta:

Geros konferencijos dalyvių nuotaikos nesutrikdė ir tai, kad konferencijos metu pusę dienos neveikė bevielis interneto ryšys…, tiesa, po pietų internetas atsirado, bet veikė lėtai ir su trikdžiais.  Viso pasaulio IT technologijų korifėjai turėjo buvo šiek tiek nustebę, nes jiems buvo žinoma, kad Vilniuje internetas yra vienas greičiausių pasaulyje…

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė