Pirmoji tarptautinė konferencija apie gimdymo modelių įvairovę (0)

gimimas.lt nuotr.

gimimas.lt nuotr.

Lapkričio 8 d., penktadienį, Vilniuje, Lietuvos mokslų akademijoje vyks tarptautinė konferencija  „Gimdymo modeliai: galimybės ir teisė rinktis“. Šis renginys svarbus ne tik dėl aukščiausios kompetencijos dalyvių iš įvairių šalių. Tai pirmoji šios tematikos konferencija Lietuvoje, kurią organizuoja ir medicinos profesionalai – Lietuvos akušerių ginekologų draugija bei  Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto Akušerijos ir ginekologijos klinika – ir visuomeninė organizacija VšĮ Tėvystės centras, atstovaujanti pilietinei iniciatyvai „Gimimas.LT“.

Be akušerijos specialistų iš Lietuvos, pranešimus  apie su gimdymu susijusias medicinines, teisines aktualijas, visuomenės poreikius skaitys ir svarbūs svečiai iš užsienio. Tarp jų – Europos akušerių asociacijos prezidentė iš Jungtinės Karalystės  Mervi Jokinen, kuri apžvelgs su gimdymu susijusią sveikatos politiką Europoje. Pranešimą nuotoliniu būdu skaitys akušerė dr. Helen Lindgren iš Švedijos, dariusi tyrimą apie su gimdymais namuose susijusią Šiaurės šalių patirtį. Medicinos profesionalų ypač laukiamas svečias – garsus chirurgas iš Vokietijos, Naujosios Europos chirurgijos akademijos įkvėpėjas prof. dr. Mihaelis Starkas (Michael Stark), kurio pranešimai bus apie Cezario pjūvio ir epiziotomijos problematiką.  Jo pradėta antiepiziotominė kampanija daugelį Europos ligoninių įgalino epiziotomijų kiekį sumažinti nuo 22-40 proc. iki 5-6 proc.

Baigiantis konferencijai – penktadienį nuo 16.50 val.  Mokslų akademijos Didžiojoje salėje vyks vieša diskusija „Gimdymo modeliai Lietuvoje: dabar ir ateityje“, po jos planuojama parengti rezoliuciją apie įvairių gimdymo modelių įgyvendinimą bei palankios motinoms ir naujagimiams gimdymo ir gimimo aplinkos kūrimą Lietuvoje ir įteikti ją Lietuvos valdžios institucijoms. Viena iš aktualijų, į kurią bus reaguojama šioje diskusijoje, – 2013 m. spalio 4 d. Jungtinių Tautų Vaiko teisių komiteto paskelbta rekomendacija Lietuvai užtikrinti tinkamą pagalbą moterims, norinčioms gimdyti namuose.

9.30-9.50 val. Lietuvos mokslų akademijoje vyks speciali spaudos konferencija, kurioje  dalyvaus:

  • Mervi Jokinen, Europos akušerių asociacijos (European Midwives Association) prezidentė, Karališkosios akušerių kolegijos (The Royal College of Midwives) Akušerijos valdybos patarėja (Jungtinė Karalystė),
  • gydytoja akušerė ginekologė doc. dr. Daiva Vaitkienė (LSMU MA Akušerijos ir ginekologijos klinika),
  • akušerė Bronislava Petrošienė (LSMU MA Akušerijos ir ginekologijos klinika),
  • teisininkė Ona Valainienė (VšĮ Tėvystės centras),
  • gydytojas akušeris ginekologas Gerimantas Čerkauskas (Kauno kolegija).

Daugiau informacijos rasite čia ir čia.

gimimas.lt nuotr.

gimimas.lt nuotr.

Ruda spalva – Šalys, kuriose galioja gimdymą ne stacionare reglamentuojantys teisės aktai.
Tamsiai pilka spalva – Šalys, kuriose gimdymas ne stacionare teisiškai nereglamentuotas.
Šviesiai pilka spalva – Šalys, apie kurias kol kas neturime tikslių duomenų.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė