Lietuvoje vieši Gruzijos parlamento pirmininkas D.Usupašvilis (0)

O.Posaškovos nuotr.

O.Posaškovos nuotr.

Šiandien, lapkričio 6 dieną, Seimo Pirmininkė priėmė su oficialia viešnage į Lietuvą atvykusį Gruzijos Parlamento Pirmininką Davidą Usupašvilį. Susitikime aptarti sklandžiai praėję Gruzijos Prezidento rinkimai ir šalies perspektyvos  integruojantis į Europą.

„Sveikinu Gruzijos visų politinių partijų pastangas ieškoti sutarimo daugeliu klausimų eurointegracijos kelyje. Tikimės, kad Rytų partnerystės aukščiausiojo lygio viršūnių susitikime Vilniuje  bus priimti istoriniai sprendimai, itin svarbūs Rytų partnerystės ateičiai. Manome, Gruzijai dar šių metų lapkričio pabaigoje Vilniuje pavyks parafuoti Asociacijos sutartį, o kitais metais ją pasirašyti“, – kalbėjo Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė.

Gruzijos Parlamento Pirmininkas tikina, kad pasikeitus politinėms jėgoms Gruzijoje, didelis dėmesys bus skiriamas ne tik vidaus politikai, bet ir tikslų įgyvendinimui žengiant į Europą.

D.Usupašvilis dar dalyvaus Seime rengiamoje diskusijoje „Gruzija po Prezidento rinkimų – nauja konstitucinė ir politinė realybė“, susitiks su prezidente D. Grybauskaite, užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi. Usupašvilis taip pat lankysis ir Vilniaus universitete.

Lapkričio viduryje prisiekus naujajam Gruzijos vadovui Georgijui Margelašviliui pastaruosius dešimt metų šaliai vadovavęs M.Saakašvilis praras prezidento teisinę neliečiamybę. Valdančioji koalicija „Gruzijos svajonė“, vadovaujama premjero Bidzinos Ivanišvilio, jau inicijavo bylas keliems M. Saakašvilio administracijos ministrams, kaltindama juos įgaliojimų viršijamu ir turto grobstymu. Tačiau parlamento vadovas pabrėžė, kad Gruzijoje bus laikomasi ir įstatymų, ir Konstitucijos, ir politiniu pagrindu persekiojimo nebus.

Lapkričio 28–29 dienomis Vilniuje vyksiantis ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimas yra vienas iš svarbiausių Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginių. Lietuva tikisi, kad jame bus pasirašyta ES ir Ukrainos asociacijos ir laisvos prekybos sutartis bei parafuoti atitinkami susitarimai su  Gruzija ir Moldova.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė