Lietuvą aplankys naujai išrinktas Gruzijos prezidentas G.Margvelašvilis (0)

For.ge nuotr.

For.ge nuotr.

Neseniai išrinktas Gruzijos Prezidentas Georgijus Margvelašvilis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Rytų partnerystės viršūnių susitikime lapkričio pabaigoje, kuriame ketinama parafuoti Gruzijos ir Europos Sąjungos Asociacijos ir laisvosios prekybos sutartį.

Tai patvirtino Seimo Pirmininko pavaduotojas ir Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas, trečiadienį dalyvavęs Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės susitikime su Gruzijos Parlamento Pirmininku Davidu Usupašviliu.

„Valdžia Gruzijoje pasikeitė, tačiau ne demokratija ir ne šios valstybės pasirinkimas dėl europinės integracijos krypties. Nepaisant tam tikrų nuogąstavimų dėl Prezidento rinkimų, kurie vyko spalio pabaigoje, Gruzijos integracija į ES vyksta pagal planą. Prezidento rinkimai praėjo be priekaištų demokratiškai. Į Lietuvą Gruzijos Parlamento Pirmininkas atvyko su opozicijos atstovais. Priimti įstatymai, kuriais sumažintos Prezidento galios ir kuriais labiau artėjama prie parlamentarizmo modelio, panašaus į Lietuvą. Kaip ir planuota, pasiruošta Gruzijos ES Asociacijos ir laisvosios prekybos sutarties parafavimui Vilniuje“, – Seimo išplatintame pranešime spaudai cituojamas G. Kirkilas.

Lapkričio 28–29 dienomis Vilniuje vyksiantis ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimas yra vienas iš svarbiausių Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginių. Lietuva tikisi, kad jame bus pasirašyta ES ir Ukrainos asociacijos ir laisvos prekybos sutartis bei parafuoti atitinkami susitarimai su  Gruzija ir Moldova.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė