LMA Vrublevskių biblioteka kviečia į paskaitas apie silva rerum (0)

Silva rerum | LMA Vrublevskių bibliotekos nuotr.

Silva rerum | LMA Vrublevskių bibliotekos nuotr.

Lapkričio 7 d., ketvirtadienį, 17.15 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje, Vilniuje (Žygimantų g. 1, 15 kab.) vyks vieša paskaita silva rerum tema. Pranešimą „XVII–XVIII a. silva rerum kaip istorijos šaltinis: šaltinis, autorius ir jo individualumas“ skaitys Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doktorantė Milda Kvizikevičiūtė. Per paskaitą bus galima susipažinti su autentiškais XVII–XVIII a. silva rerum originalais iš LMA Vrublevskių bibliotekos fondų. 

Silva rerum (lot. „daiktų miškas“) yra XVI–XVIII a. Lietuvos ir Lenkijos  privačiosios raštijos šaltinis, pasižymintis savo nevienalytiškumu ir temų įvairove. Nors pats žanro pavadinimas ir yra plačiai žinomas, tačiau silva rerum knygelės yra mažai tyrinėtos ir kelia nemažai klausimų. Atsakyti į juos – gana sudėtinga, nes silva rerum, kaip privačiosios raštijos žanro, ypatybė yra naratyvo ir autoriaus asmeninių komentarų nebuvimas, bet yra ir išimčių. Pirmosios paskaitos metu lektorė M. Kvizikevičiūtė pabandys atsakyti į klausimus: kokios pagrindinės temos vyravo ir kodėl; kas jas rašė; ar lengva atpažinti tapatybę bei savimonės raišką per silva rerum knygeles.

Antrąją paskaitą „Nuo silva rerum link autodokumentacijos įvairovės: įvaizdis ir asmuo XVIII a. raštijoje“ lapkričio 27 d. skaitys rašytoja Kristina Sabaliauskaitė, istorinio romano „Silva rerum“ autorė.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė