Lietuvos zoologijos sode gimęs muntjakas dar neturi vardo (0)

Lietuvos zoologijos sodo nuotr.

Lietuvos zoologijos sodo nuotr.

Lietuvos zoologijos sodas spalio 4 dieną, kuomet sporto halėje šventė Pasaulinę gyvūnijos dieną kartu su visos Lietuvos gyventojais bei gausiu garsenybių būriu, susilaukė dar vieno stebuklo. Tas stebuklas – tai Kinijos muntjakų jauniklis, zoologijos sode, lyg iš pasakos „Bembis”, nužengęs mažasis elniukas.

Tarptautinėje raudonojoje knygoje įrašyti Kinijos muntjakai Lietuvos zoologijos sode pirmą kartą apsigyveno tik šių metų gegužės mėnesį. Pirmoji atvyko patelė Amelija iš Prancūzijos, o šiek tiek vėliau patinėlis Jaris iš Lenkijos. Puikus įrodymas, kad Kinijos muntjakų porelė Amelija ir Jaris puikiai prisitaikė Lietuvos zoologijos sode, yra spalio pradžioje gimęs jų mažasis jauniklis. Gyvūnai susilaukia jauniklių tik tada, kai gauna jiems pritaikytą ir subalansuotą racioną, yra prižiūrimi, bei jiems užtikrinamos geros gyvenimo sąlygos. Mažasis elniukas auga sveikas ir guvus, kaip ir kitų žinduolių jaunikliai maitinasi mamos pienu. Suaugę gyvūnai minta sultingais ūgliais, žole, žiedais, riešutais, nukritusiais vaisiais, gali pasmaguriauti ir mėsa.

Kinijos muntjakai priklauso elninių šeimai, tačiau kitų elninių šeimos atstovų iltys nėra, taip išreikštos, kaip pas muntjakus. Šių gyvūnų baltos iltys yra labiau pastebimos pas patinus, negu pas pateles. Patelės taip pat turi iltis, tik jos matomos mažiau. Jeigu vaikščiojant po zoologijos sodą išgirsite lojimą panašų į šuns, tai dar nereiškia, kad netoliese bėgioja lojantis šuniukas, o tiesiog tokį garsą gali skleisti muntjakai. Išsigandę ar norėdami atbaidyti užpuolikus, šie gyvūnai loja panašiai, kaip šunys. Dėl šitos savybės dar yra vadinami „lojančiais elniais”.

Lietuvos zoologijos sodo nuotr.

Lietuvos zoologijos sodo nuotr.

Nors gamta apdovanojo iltimis bei ragučiais, tačiau nedidelio ūgio ir sveriantiems tik 11–16 kg Kinijos muntjakams, o ypač jų jaunikliams, yra sudėtinga apsisaugoti nuo gamtoje sutinkamų plėšriųjų gyvūnų. Taip pat šie gyvūnai nelinkę burtis į bandas, labiau mėgsta būti pavieniui arba nedidelėse grupelėse – taip dar sunkiau apsisaugoti nuo priešų. Viena iš gamtos gudrybių, kad miškingose vietovėse gyvenančių muntjakų jauniklis būtų mažiau matomas plėšrūnams, jis gimsta su rudu kailiuku, kuris išpuoštas balto kailio dėmelėmis – tai mažylio maskuotė. Augant šios dėmelės išnyksta, lieka tik rudas kailiukas.

Mažojo jauniklio lyties zoosodo darbuotojams kol kas dar nepavyko nustatyti. Iki tol draugiškai prisileidę zoologijos sodo darbuotojus, gimus jaunikliui Amelija su Jariu loja ir mėgina įkasti vos tik arčiau prisiartina darbuotojai. Jauniklis dar neturi vardo, jį išrinks Lietuvos zoologijos sodo socialinio tinklo „Facebook“ lankytojai.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė