Kauno žiūrovams šią savaitę pristatomi nemokami europietiškų filmų seansai (video) (0)

Kinas KauneLapkričio 5-7 dienomis Europos Parlamento Informacijos biuras kauniečius kviečia į nemokamus „LUX kino dienų“ seansus. Renginio partneris – Tarptautinis Kauno kino festivalis.

Kino teatre „Forum Cinemas“ antradienį pradedama rodyti kino programa, kurios metu žiūrovams bus pristatytos juostos, pretenduojančios gauti LUX kino apdovanojimą.

Antradienį 18.30 val. žiūrovai kviečiami žiūrėti Valerios Golino filmą „Miele“. Tai italų aktorės, Lietuvos kino mėgėjams geriau žinomos iš filmų „Lietaus žmogus“ ir „Karštos galvos“, režisūrinis debiutas. Valeria Golino savo juostoje nagrinėja jautrią eutanazijos temą – ar moralu padėti visiškai sveikam žmogui užbaigti dvasines kančias? Filmo istorija sukasi apie jauną italę Ireną, slapyvardžiu Miele, padedančią numirti nepagydomomis ligomis sergantiems žmonėms. Vieną dieną į ją kreipiasi Grimaldis – visiškai sveikas, tačiau norą gyventi praradęs vyras.

Trečiadienį 18.30 val. bus galima pamatyti belgų režisieriaus Felikso van Groeningeno (Felix van Groeningen) filmą „Lūžęs gyvenimo ratas“. Tai pasakojimas apie dviejų visiškai skirtingų žmonių meilės istoriją ir jiems tekusį išbandymą – sunkią dukters ligą. Didjė grupėje groja bandža ir yra naivus romantikas, Eliza – tvirtai ant žemės stovinti realistė, turinti nuosavą tatuiruočių saloną. Gimus dukrelei Meibelei, jų laimei nieko nebetrūksta. Tačiau sulaukusi šešerių, mergaitė suserga leukemija. Berlyno kino festivalio žiūrovų prizą laimėjusi Felikso van Groeningeno juosta paliečia meilės, praradimo bei religijos temas – ar gali du vienas kitą mylintys, tačiau visiškai skirtingus požiūrius į gyvenimą turintys žmonės išgyventi skaudžią netektį neprarasdami vienas kito?

Ketvirtadienį 18:30 val. žiūrovai kviečiami pamatyti britų režisierės Klio Bernard (Clio Barnard) filmą „Savanaudis milžinas“. Tai šiuolaikiška pasakėčia apie dviejų Jorkšyro paauglių, Arboro ir Svifčio, draugystę. Berniukai, pašalinti iš mokyklos, pradeda uždarbiauti pas metalo laužo supirkėją Kiteną. Klio Bernard filmas pasakoja ne apie pačias šviesiausias Jungtinės Karalystės puses – ekonominę netvarką, skurdą ir visuomenę, kurioje galioja tik vienas įstatymas – „laimi stipriausias“.

LUX apdovanojimui nominuotus filmus vertins Europos Parlamento nariai. Nugalėtojas bus paskelbtas gruodžio mėnesį. Laimėjęs filmas bus subtitruotas visomis oficialiomis ES kalbomis ir pritaikytas regos bei klausos sutrikimų turintiems žiūrovams. Tai suteiks LUX nugalėtojui galimybę pasiekti itin didelę auditoriją visose ES šalyse. Parama Europos kinematografijai, kultūrų dialogas ir vieši debatai apie europines vertybes – tai pagrindiniai Europos Parlamento įsteigto LUX kino apdovanojimo tikslai.

Ištrauka iš Felikso van Groeningeno filmo „Lūžęs gyvenimo ratas“:

httpv://youtu.be/JrBgSZIQAz0

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė