Kaune atidaroma keramikių V.Užusenytės ir J.Višinskienės paroda „Inspiracija… Moteris… Augalas“ (0)

kaunoaleja.lt nuotr.

kaunoaleja.lt nuotr.

Lapkričio 7 d., ketvirtadienį, 17 val. Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės Keramikos muziejuje, (Rotušės a. 15, Kaune) įvyks keramikių Virginijos Užusenytės ir Jūratės Višinskienės parodos „Inspiracija…Moteris…Augalas“ atidarymas.

Virginija Užusenytė keramiką visada suvokė kaip taikomąjį meną, tačiau jos pritaikymo sritys vis plėtėsi ir nuo puodelių žiedimo palaipsniui perėjo prie stambesnių interjerinių darbų, tokių kaip skulptūros, židiniai, pano. „Mane visada žavėjo gamta, ypač savo vidine, nuolat atsinaujinančia energija, taigi mano darbuose dažnai slypi floros ar faunos idėjos“, – sako autorė.

Šios parodos darbai ne išimtis. Tai sėklos, lukštai, paslaptingi įpakavimai, savyje slepiantys augalo idėją. Taip pat jie gali slėpti ir tuštumą arba genetiškai pakitusią gyvybę. Tai 2012-2013 m. darbai, lipdyti iš šamotinio molio ir pigmentais spalvintų molio masių.

Pirmasis Jūratės Višinskienės vaikystės lipdinys buvo velnias iš molio, rasto kaime. Vėliau 52-oje amatų mokykloje įgijo porceliano dekoruotojos specialybę. VDI Kauno skyriuje baigė keramikos ir porceliano specialybę, dirbo „Jiesios“ porceliano gamykloje. Po to apie dešimtmetį gilinosi į juodosios keramikos paslaptis. Šiuo metu menininkė dirba su įvairiom molio masėm. Mėgstamiausia tema – moters ir augalo simbiozė. Parodoje eksponuojami 2013 m. darbai, lipdyti iš baltos molio masės ir šamotinio molio.

Parodą atidarys Enrika Striogaitė.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė