J. Basanavičiaus premija skirta architektams M.Purvinui ir M.Purvinienei (1)

M. ir M. Purviniai. Šilutės r. sav. nuotr.

M. ir M. Purviniai. Šilutės r. sav. nuotr.

Šiandien, lapkričio 5 dieną, posėdyje Vyriausybė pritarė siūlymui valstybinę Jono Basanavičiaus premiją už etninės architektūros, Mažosios Lietuvos kultūros tyrimus ir populiarinimą skirti Martynui Purvinui ir Marijai Purvinienei.

Pasak tyrėjus premijai pristačiusios Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugijos, M. Purvinas ir M. Purvinienė savo darbais daug prisidėjo, kad Mažosios Lietuvos kultūros paveldo rekonstravimas būtų paremtas duomenimis, o gaivinama ir tęsiama tradicija būtų autentiška.

M.Purvinas visą gyvenimą vykdė lauko tyrimus, 2010 m. išleista tyrėjų parengta monografija „Mažosios Lietuvos kapinės ir antkapiniai paminklai. I knyga“. 2011 m. pasirodė M. Purvino knyga „Mažosios Lietuvos etnografiniai kaimai“, parengta Mažosios Lietuvos enciklopedija. Martynas ir Marija Purvinai daug prisidėjo ir prie simbolinio Mažosios Lietuvos panteono kūrimo – 1990 metais M. Purvinienė sumanė pastatyti simbolinį paminklą iškiliausiems Mažosios Lietuvos žmonėms ir kartu su vyru bei kitais bendraminčiais ėmė kurti Bitėnų-Rambyno kapinaičių panteoną.

2012–2013 m. tyrėjai rengia antrąsias „Mažosios Lietuvos kapinių ir antkapinių paminklų“ bei ciklo „Lietuvos kaimų istorinė raida“ knygas.

Vals­ty­bi­nę Jo­no Ba­sa­na­vi­čiaus pre­mi­ją Vyriausybė įstei­gė 1992 me­tais. Ji ski­ria­ma už reikš­min­giau­sius pa­sta­rų­jų pen­ke­rių me­tų Lie­tu­vo­je ir už­sie­ny­je gy­ve­nan­čių lie­tu­vių dar­bus, susijusius su et­ni­nės kul­tū­ros tra­di­ci­jų plė­to­ji­mu, puo­se­lė­ji­mu, ug­dy­mu ir ty­ri­nė­ji­mu, taip pat kū­ry­bi­nę ir moks­li­nę veik­lą et­ni­nės kul­tū­ros sri­ty­je.

Šiais metais premija bus įteikta lapkričio 22 d., jos dydis – 65 tūkst. litų.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė