Z.Vaišvilos spaudos konferencija: Informacinė „provokacija“ prieš Respublikos Prezidentę (video) (132)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Lapkričio 5 d. Seime įvyko Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro ir Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nario Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Informacinė „provokacija“ prieš Respublikos Prezidentę (be Rusijos pagalbos)“.

Apie šią spaudos konferenciją išplatintame pranešime žiniasklaidai rašoma:

„Š. m. spalio 31 d. Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbė, kad ji yra informuota apie informacines provokacijas, rengiamas prieš ją asmeniškai. Europarlamentaras Vytautas Landsbergis tą pačią dieną nusprendė, kad tai gali padaryti ir Zigmas Vaišvila. Dėl šių priežasčių signataras Zigmas Vaišvila nusprendė nebeatidėlioti informacijos apie p. Dalią Grybauskaitę pateikimą ir spaudos konferencijoje pateiks jos dalį. Kadangi VSD, Prezidentė D. Grybauskaitė ir V. Landsbergis gali tai įvertinti kaip„provokaciją“ asmeniškai prieš Respublikos Prezidentę, todėl Z.Vaišvila būsimos spaudos konferencijos turinio nusprendė iš anksto neatskleisti. Tačiau signataras patvirtina, kad ši „provokacija“ bus pateikta be Rusijos pagalbos, ir kviečia į spaudos konferenciją visus besidominčius šių įvykių eiga“.

Spaudos konferencijos tiesioginę transliaciją buvo galima žiūrėti ČIA arba ČIA.

Klausimus internetu galima buvo užduoti ČIA (vykstant spaudos konferencijai).

Žiūrėkite spaudos konferencijos tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašą (netrukus bus prieinamas):

Z.Vaišvilos spaudos konferencijoje Seime 2013.11.05 d. perskaitytas pranešimas:

Z.Vaišvila. Informacinė „provokacija“ prieš Respublikos Prezidentę (be Rusijos pagalbos)

Š. m. spalio 31 d. Prezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbė, kad ji informuota apie informacines provokacijas, rengiamas prieš ją. Vytautas Landsbergis tą pačią dieną nusprendė, kad tai gali padaryti ir Zigmas Vaišvila. Suprask, KGB. Provokacija? Taip. Tačiau kieno – Rusijos ar Lietuvos?

Valstybės požiūriu pasirodėme liūdnai. Net žinant, jog taip yra, profesionalumo ir diplomatijos prasme tokia viešoji akcija ir mūsų Prezidentės verksmas – didžiulis pralaimėjimas. Ne tik santykiuose su Rusija. Tai ir visiškas VSD neprofesionalumas. Rusijai nereikia kažko ieškoti archyvuose – medžiaga apie valstybių vadovus, KGB ar GRU, tremtinių ar politkalinių bylos visada jiems yra „po ranka“. Jiems šių dokumentų ieškoti tikrai nereikia.

Tai, kas Maskvai reikalinga, iš Vilniaus išvežė – laiko pakako. Tai, kas buvo Leningrade ar Maskvoje, ten ir liko. Tai, ką Maskva nusprendė palikti mums – paliko. Prezidentės D. Grybauskaitės iniciatyva net internete skelbiame. Kodėl mums bylų negrąžina? Grąžina. Tačiau tik tai, ką jie nusprendžia grąžinti. Pvz., net neprašoma gražinta Vytauto Landsbergio mokyklos suolo draugo Aloyzo Sakalo byla.

1991 m. iš KGB rūmų Vilniuje pavogtuose maišuose (skaitykite www.alkas.lt 2013-11-04 interviu su Z. Vaišvila) dominavo dvi temos – mūsų inteligentija ir išeivija. Ir nebūtinai viskas ten buvo tiesa. KGB darbuotojai patys buvo sudėję šias „dovanas“ į maišus. Tik imkite –  košės užteks ilgam. 1989 m. pavasarį Tbilisyje į KGB rūmus įsiveržusi minia plačiai paskleidė Gruzijos KGB dokumentus. 1991 m. rugpjūčio 23 d. Vilniuje mus nuo to skyrė vienas žingsnis. Gerai, kad ekstremalioje situacijoje pavyko įtikinti TSRS KGB vieną dieną laikinai tevadovavusį pernai galimai nusišovusį a.a. generolą Leonidą Šebaršiną (pagal viešai skelbiamą informaciją atleidusį iš darbo V. Putiną). Jis per naktį atsiuntė į Vilnių TSRS įgaliotą atstovą jo pavaduotoją V. Lebedevą. Gruziją primenu ne šiaipjau. Prezidentas Michailas Saakašvilis ką tik didvyriu paskelbė pirmąjį  Gruzijos Prezidentą disidentą Zviadą Gamsachurdiją, kurį 1991-1992 m. sandūroje nuvertė buvęs TSRS užsienio reikalų ministras Eduardas Ševarnadzė. 1990 m. gruodyje, t.y. Sausio įvykių Vilniuje išvakarėse, E. Ševarnadzė paliko M. Gorbačiovo komandą ir TSRS užsienio reikalų ministro postą, viešai perspėjęs apie artėjančią diktatūrą, ir išstojo iš TSKP. Tačiau disidento Z. Gamsachurdijos vadovaujama Gruzija vienintelė pasaulyje 1991 m. rugpjūtyje pripažino Maskvos perversmininkus. Įpinkime dar Bidzina Ivanišvilio ir Michailo Saakašvilio dvikovą ir atsakykime, kas yra kas toje šalyje?

Grįžkime į Lietuvą. Kodėl Rusija turėtų demaskuoti D. Grybauskaitę? Mes patys per Prezidentės kadenciją nemažai išsiaiškinome prieš rinkimus jos slėptų ar melagingų biografijos faktų. Papildyčiau nebent tuo, kad Leningrade ir Maskvoje labai griežtai buvo ribojamas asmenų registravimas, be kurio neįmanoma buvo nei gyventi, nei įsidarbinti. O kad vakarinio skyriaus studentė vadovautų viso fakulteto (ir dieninio skyriaus) studentų profsąjungai, ko gero nebuvo visoje TSRS. Atkreipsiu dėmesį ir į tai, kad po 1968 m. įvykių Čekoslovakijoje Tarybų Sąjungoje tapti komunistų partijos nariu buvo išskirtinai sudėtinga, net buvo įvestos kvotos. Inteligentams – beviltiškai mažos, darbininkams – didesnės. Reikėjo ne tik būti to „nusipelniusiam“, bet ir pabaigti 28 metų komjaunuolišką stažą, bent metus po to dar pabūti kandidatu į kompartijos narius.  D. Grybauskaitė TSKP nare tapo 1979 m., t.y. būdama 23-ų metų. Nesikartosiu dėl važiavimo į užsienį iš Leningrado tik „pateikus Inturistui prašymą“, juodojo diržo ir iš priešiškos Pribaltikos į Leningradą atvykusios mergaitės, kuriai atsivėrė visos durys ir kuri dėstė partinės nomenklatūros ruošimo aukštojoje mokykloje, vadovavo užsienio turistinėms grupėms, o po 1989 m. gruodžio pasirinko M. Burokevičiaus stovyklą ir buvo paaukštinta į mokslines sekretores, po Kovo 11-osios kaip viena Vilniaus aukštosios partinės mokyklos vadovių nevykdė Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimo perduoti šį perversmininkų štabą Lietuvai. Tik priminsiu, kad Sausio 13-osios byloje nebetiriamos kolaborantų galimai nusikalstamos veikos.

Todėl š.m. lapkričio 1 d. www.rubalt.ru samprotavimai apie D. Grybauskaitės sąsajas su KGB mums beviltiškai pasenę. Tai tik pasišaipymas iš VSD ir mūsų visų. Dar 2009 m. gegužės 11 d. Kremliaus svetainėje www.regnum.ru Lietuvos ekspertas Viktoras Olžičius perspėjo, kad “eurokomisarės kompromitacijos kampanija” užsiima “profesionalūs polittechnologai”, minėjo Kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signataro Zigmo Vaišvilos interviu “Balsas.lt”. Jei Rusija nuspręstų demaskuoti savo agentą (jau nekalbu apie rezidentą), tai ji elgtųsi profesionaliai ir logiškai, nes:

– kompromituojanti medžiaga efektyvi tik tol, kol apie ją viešai nežinoma;

– kompromituojanti medžiaga pateikiama viešai, kai patenka į kitas rankas ar įtakos asmens atsisakoma;

– žinant, kad gali prarasti svarbų įtakos asmenį, atskleidžiama dalis tiesos, kad išgelbėtį šį asmenį ar pakeisti jį kitu.

Kodėl D. Grybauskaitė netiktų Rusijai? Per visą jos kadenciją taip ir nesužinojome, kad Prezidentė bent ką būtų nuveikusi Lietuvos santykiuose su Rusija. Šiemet ji net viešai pareiškė, kad užsienio politiką vykdysianti tik su Vakarais. Jei Rusijai reikia pyktis su mumis ir išlaikyti aukštas energijos išteklių kainas, tai D. Grybauskaitė tam idealiai tiko. Ypač dabar, jos kadencijos pabaigoje.

www.regnum.ru mane įvardino kaip pagrindinę D. Grybauskaitės problemą, V. Landsbergis dar prikabino man KGB etiketę. Kodėl? Kremliaus rūpestį suprantu, tačiau koks V. Landsbergio interesas? 2009 m. Prezidento rinkimuose bene vienintelis viešai paklausiau, kodėl toks jo pasirinkimas Lietuvai? Atsakymo nėra.

Po to, kai V. Landsbergis po 2012-10-14 d. referendumo rezultatų išvadino mane Gazpromo atstovu ir kitais naujadarais, pakviečiau jį viešai dikusijai. Atsakymo nebuvo. Šiemet mūsų Nepriklausomybės simbolis peržengė moralės ribas, kurios jo kaip viešo asmens nepalyginamai aukštesnės. V. Landsbergis savo dabartiniu pasisakymu prieš tai, ko ko Tauta siekė Atgimimo laikotarpiu – mūsų įstatymų viršenybės ir žemės Tautai, kad valstybę valdytų Tauta, o ne nomenklatūra – peržengė šias moralės ribas. Tai parodė, kad jis ne tik nejaučia atsakomybės dėl Tautos likimo, bet ir piktnaudžiauja savo statusu. Mūsų žmonės jį tapatina su Nepriklausomybe, jos Nepriklausomybės Simbolis veikia prieš Tautą ir Konstituciją.

Todėl š.m. spalio 31 d. ryte straipsniu „Nuopuolis (du klausimai Vytautui Landsbergiui“) www.ekspertai.eu kreipiausi į V. Landsbergį dėl tokios jo pozicijos paaiškinimo. Taip pat ir dėl to, kuo D. Grybauskaitė jo požiūriu skiriasi nuo K. Prunskienės ir V. Uspakicho, nes visi trys atitinkamais laikotarpiais tiko V. Landsbergio keiksnojamai Maskvai? Atsakymas buvo greitas ir labai skubotas – tos pačios dienos VSD “pažyma” apie Prezidentės puolimą, išsigandusios mūsų vyriausiosios kariuomenės vadės Prezidentės trumpas pareiškimas, ikiteisminis tyrimas ir vakarinis V. Landsbergio pakalbėjimas LRT.

Kadangi KGB etiketę be jokių argumentų man viešai prikabino Atgimimo laikų bendražygis, puikiai viską žinantis apie mane, ir  padarė tai sąmoningai, siekdamas išsaugoti antrajai kadencijai Prezidentę D. Grybauskaitę, esu priverstas kalbėti apie tai viešai. Mano nuomone, žmones būtina vertinti pagal darbus, o ne etiketes. Pagal darbus vertinu ir Vytauto Landsbergio darbus – tiek Atgimimo laikotarpio, tiek dabartinius. Po Kovo 11-osios kiekvienas tautietis turėjo teisę apsispręsti, kurioje barikadų pusėje jis ar ji atsistos. Būtent dėl šios priežasties Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba 1990 m. kovo 27 d. priėmė V. Landsbergio pasirašytą tebegaliojantį kreipimąsi į KGB darbuotojus, kurie buvo kviečiami išeiti iš šios struktūros ir atsakyti už savo veiksmus tais atvejais, jei jie yra padarę kriminalinius nusikaltimus. Jums, Pirmininke, kaip ir man žinomas ne vienas atvejis, kurio dėka ir šios struktūros darbuotojai šį bei tą nuveikė Nepriklausomybės labui. Jei ne kai kurie liudijimai Sausio 13-osios byloje, vargu, ar M. Burokevičiaus nusikalstamas veikas būtų pavykę teismui tinkamai įvertinti. Kai kas žinoma tik Jums ir man.

Paaiškinkite, Pirmininke, kodėl 2009 m. Prezidento rinkimuose VRK ir Liustracijos komisija netyrė mano prašymo dėl D. Grybauskaitės galimo bendradarbiavimo su užsienio specstruktūromis, tačiau labai uoliai tai darė ir mane agitavo prisidėti tiriant mano prašymą dėl analogiško K. Prunskienės patikrinimo? Apie Ministrės Pirmininkės K. Prunskienės veiklos peripetijas sausio 13-osios naktį vienintelis Z. Vaišvila viešai pasakė, pvz. Gynėjų konferencijoje Seime 2011 m. sausio 12 d. Tačiau V. Landsbergiui kažkodėl nerūpi dingusi tai tyrusios valstybinės komisijos medžiaga. Negana to, V. Landsbergis kaltina mane dėl www.rubaltic.ru eksperto Algirdo Paleckio puolimo. Būtų sveika Tautai išgirsti ir Prezidentės nuomonę dėl to, kad Sausio 13-ąją „savi šaudė savus“. Valerijus Ivanovas, įkvėptas mūsų tolerancijos, antrą kartą prašosi būti teisiamas. O dėl K. Prunskienės Jūs neprisimenate, kad po 1991 m. rugpjūčio pučo tiesioginiame LTV eteryje, į kurį šiandien išleidžiami tik parinkti asmenys, atskleidžiau jos bendradarbiavimą su KGB ir po Kovo 11-osios? Kodėl V. Landsbergis ir B. Gajauskas teismų procesuose dėl K. Prunskienės bendradarbiavimo su KGB nustatymo nenaudojo VSD surinktos medžiagos, kuri po V. Landsbergio sumastytų VSD reorganizacijų vargu ar išliko? V. Landsbergis tikriausiai nežino ir to, kad 1992 m. pabaigoje po valdžios pasikeitimo K. Prunskienė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl baudžiamosios bylos man iškėlimo už minėtos informacijos paviešinimą LTV eteryje?

Kodėl Jūs nepasakėte mūsų Aukščiausiajai Tarybai ir Tautai savo nuomonės dėl Virgilijaus Čepaičio ir jo paruošto Liustracijos įstatymo? Gal Jūs ką nors žinote apie jį? Spręsdamas pagal Atgimimo istoriją, aš negaliu pasakyti V. Čepaičiui nė vieno priekaišto, tik padėkoti, t.t. ir už kol kas objektyviausią Sąjūdžio istoriją, kurią jis rašė 10 metų.

Kodėl, Pirmininke, Jūs taip manipuliuojate žmonėmis ir Tauta? Kas Jums suteikė tokią teisę?

Nekartosiu istorijos, kaip 1992 m. Seimo rinkimus laimėjusi naujoji Seimo dauguma norėjo, kad Jus demaskuočiau dėl ginklų sandorių su Rusija, kuriuos Jūs bandėte priversti mane sudaryti su a.a. Genadijaus Konopliovo verslo įmonėmis. Pakalbėkime apie Jūsų paliestą KGB kortą, kurios viešai eksploatuoti mano atžvilgiu iki šiol nedrįsote, nes puikiai žinote, kad tai melas. Todėl ir 1992 m. Seimo rinkimuose Jūsų pasiuntiniai šią kortą prieš mane naudojo pašnibždomis. Net instrukcijoje iš KGB kompiuterių dėl veikimo prieš mane nebuvo sugalvotas šis melas. Instrukciją skaitėte ir Jūs, ir aš. Prikabinti man Kruonio HAE joje tikrai numatyta, bet bendradarbiavimo su KGB prikabinti net KGB nesugalvojo. Būtent Jūsų dėka tais metais “Lietuvos aide” pasirodė KGB “voratinklio” medžiaga apie Vitą Tomkų iš to paties KGB kompiuterio, nes šia medžiaga disponavo tik VSD ir Aukščiausiosios Tarybos Apsaugos skyrius. Artūras Skučas, mano paklaustas dėl autorystės, parodė į Jūsų duris. Mudviejų pokalbis, Pirmininke, buvo apgailėtinas. Tuo metu Jūs tikslą pasiekėte – impulsyviai į šį pusiau tiesos, pusiau netiesos kūrinį sureagavo V. Tomkus. Jis pamanė, kad tai yra mano darbas, ir kitą dieną “Respublikoje” atspausdino feljetono tipo straipsnį, kuriame ekspromtu sugalvojo “žaliojo” vardą Zigmui. Tačiau Jūs neįvertinote to, kad Sąjūdžio bendražygiai Vitas ir Zigmas gali susitikti ir viską išsiaiškinti.

Kas Vytautą Landsbergį sieja su Dalia Grybauskaite, kad Jūs galite šypsotis LTV ekrane, kabindamas man KGB etiketę? Jūs, Vytautai Landsbergi, tai padarėte, nors žinojote, kuo rizikuodami Zigmas ir jo žmona Regina, 1989 m. rudenį iš Kanados į Maskvą parvežė Sąjūdžiui nupirktą įvairią techniką. Antrąją  siuntą, kuri užėmė beveik pusę vagono, atsiimti Šeremetjevo krovininiame aerouoste važiavau su sąjūdiečiu Lionginu Vasiliausku, transportu talkino Lietuvos TSR Vyriausybės atstovybės Maskvoje darbuotojai. Tačiau nei Jūs, nei jie nebūtų apgynę mūsų nuo KGB darbuotojų, stovėjusių šalia mūsų ir nesiryžusių nei aerouoste, nei važiuojant iš paskos iki Baltarusijos geležinkelio stoties Maskvoje mus sulaikyti. Jie žinojo, kad vežame ne tik kompiuterius, diktofonus, bet ir rotaprintus. Apgynė mano TSRS diplomatinis pasas. Šie rotaprintai po to, kai LKP sustabdė Sąjūdžio rinkiminių spaudinių spausdinimą spaustuvėse, gelbėjo 1990 m. rinkimus į Lietuvos TSR Aukščiausiąją Tarybą, skelbusią Kovo 11-osios Aktą ir išrinkusią Jus Lietuvos TSR Aukščiausiosios Tarybos, o ne Atkuriamojo Seimo Pirmininku. Jaunimui priminsiu, kad tarybiniais laikais KGB registravo ne tik visus dauginimo aparatus, bet ir kiekvieną jais daromo dokumento kopiją. Mes, naivuoliai, vežėme ne vieną kitą žibalinį dauginimo aparatuką, o aibę rotaprintų. Jūs drįsite tvirtinti, kad ir tai KGB sankcionavo – leidimą juos atvežti į Lietuvą ir eksploatuoti prieš tarybų valdžią?

Pirmininke, Jūs kaltinate veikimu KGB naudai Z. Vaišvilą, kuris vienintelis įveikė KGB užtvarą salės prieigose ir į I-ojo TSRS liaudies deputatų suvažiavimo salę įnešė bei platino rusų kalba išleistas „Sąjūdžio žinias“ apie Ribentropo – Molotovo slaptus protokolus. Tą patį, kuris Jus, nesiryžtantį pakilti, išstūmė iš kėdės, kai reikėjo kilti ir protestuojant prieš TSRS Konstitucinės priežiūros komiteto rinkimo išeiti iš TSRS liaudies suvažiavimo.

Pernai perskaičiau paskubomis išleistus Artūro Skučo „Pėstininko užrašus“. Skubant išleisti knygą, joje liko ir judviejų su Artūru pokalbiai apie 1990 m. balandžio 20 d. įvykius LKP CK spaustuvėje Maironio gatvėje. Ačiū, kad juos palikote. Nemalonu sužinoti, kad buvau „pakištas“, tačiau žinosiu bent, kas tai padarė.

Tad, Vytautai Landsbergi, kas Jus sieja su Dalia Grybauskaite? Verslo projektai “Visagino AE”, SGD terminalas, “Snoro” administravimo galimybės? Po 1992 m. mano patirties su Jūsų siūlytu ginklų sandoriu, padedant a.a. G. Konopliovui, tai nenustebintų. Todėl, akivaizdžiai matant, kad pralaimėjus Prezidento rinkimus ir pasikeitus Generaliniam prokurorui šie „projektai“ tikrai bus ištirti, norom nenorom peršasi išvada, kad Jus abu vienija ATSAKOMYBĖS BAIMĖ. Jei dėl to, kaip ir dėl „Williams“ istorijos Jūs aukojate savo, Nepriklausomybės simbolio, moralę ir vardą, aukokite. Tačiau būkite bent tiek garbingas – neklaidinkite žmonių. Ramiai pasitraukite iš politikos. Po „Williams“ istorijos maniau, kad Jūs tikrai išvyksite iš Lietuvos. Pavyzdžiui į Australiją.

Beje, vakar man teko apskųsti Vilniaus ekonominės policijos nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl AB Snoro banko administratoriaus be pateisinamų dokumentų šiemt išleistų 33,5 mln. Lt taip vadinamų administravimo išlaidų.

Koks kitas ryšys V. Landsbergį gali sieti su D. Grybauskaite? Juodasis? Skirtingai nei V. Landsbergis, nekalbėsiu užuominomis, o kalbėsiu tik faktais ir remsiuosi jo nuomone. Nekalbėsiu apie V. Landsbergio šeimos istoriją, ji šiek tiek aprašyta. Tačiau noriu paklausti V. Landsbergį apie tai, ką jis pats pasakojo viešai. 1991 – 1992 m. KGB “voratinklių“ draikymosi metu, atsakydamas į mestus kaltinimus dėl galimo bendradarbiavimo su KGB, V. Landsbergis paaiškino, jog buvo tik KGB kandidatu į verbavimą, tačiau tuo viskas ir baigėsi. Paaiškino, kad tik keletą kartų konspiraciniame bute buvo susitikęs su KGB darbuotoju dėl verbavimo. Jei taip, tai šis atsakymas nebuvo sąžiningas. Jei į konspiracinį butą patenka pašalinis, t.y. sistemai nepriklausantis asmuo, tai nuo to momento šis butas jau nebėra konspiracinis. Konspiraciniam butui paruošti reikia ne tik lėšų, bet ir ne vienerių metų, legendos, nes priešingu atveju ir kaimynai supras, kad tai yra konspiracinis butas. Net ir atsižvelgiant į tai, V. Landsbergį vertinu pagal jo darbus ir dėkoju likimui, kad Atgimimo laikotarpiu dirbome drauge.

Tačiau šiandien būtina vertinti kitą V. Landsbergio darbą – Dalios Grybauskaitės projektą ir beatodairišką jo gynimą. Į šį klausimą jie abu atsako tyla. Tačiau tuo pat metu abu veikia prieš Tautos valią ir siekia įgyvendinti minėtus „verslo“ projektus. Todėl jų abiejų atsakymai turi būti konkretūs, greiti ir vieši. Priešingu atveju neturime jokių alternatyvų šiems dviems paaiškinimams. Matydamas šias aplinkybes nė kiek nesistebiu dėl Dalios Grybauskaitės ir Vytauto Landsbergio reakcijos į mano 2009 m. V. Landsbergiui pateiktą klausimą dėl jo taip ir nepaaiškinto pasirinkimo „Tebūnie Dalia – Lietuvos Dalia!”

Stebuklų elektroninėse erdvėse mano š.m. sausio 13-osios kalbos Seime išvakarėse ir kitų aplinkybių tirti neprašiau. Tačiau ankstesnėse spaudos konferencijose minėjau apie mano atžvilgiu bent jau nuo 2012 m. lapkričio mėnesio galimai taikomas neteisėtas elektroninio ar kitokio susižinojimo ir kontrolės priemones. Netgi apie mano išvakarėse teismui ruošiamus procesinius dokumentus, oponentų (t.y. Juozo Matonio vadovaujamos UAB „Skomė“ ir bendrininkų) neteisėtai iš LITEKO sistemos ir finansų ministerijos atstovų gaunamus teismų dokumentus ir jų naudojimus bylose, kuriose vyksta UAB „Skomė“ akcininkų ginčai, mano vadovaujamos UAB „FF lizingas“ ginčai, t.t. ir su finansų ministerija. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Pirmininko G. Kryževičiaus iniciatyva šios galimai nusikalstamos veikos buvo pavestos ištirti Generalinei prokuratūrai. Šiai atsisakius pradėti ikiteisminį tyrimą, jį ir Vilniaus miesto apylinkės teismo atitinkamą nutartį panaikino Vilniaus apygardos teismas. Generalinė prokuratūra praktiškai identišku tekstu 2013-09-17 d. dar kartą atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą. Tačiau š.m. spalio 28 d. jau Vilniaus rajono apylinkės teismas panaikino šį Generalinės prokuratūros atsisakymą. Skundą nagrinėjo Vilniaus rajono, o ne miesto apylinkės teismas, nes pastarasis buvo nušalintas – vienas iš galimų informacijos nutekinimo šaltinių gali būti šio teismo teisėjas, apie kurio dar nepriimtą nagrinėjimui ieškinį sužinojo mūsų oponentai ar jų advokatas, šį faktą panaudojęs kitoje byloje.

Kadangi UAB „Skomė“ po Lietuvos Aukščiausiojo Teismo š.m. vasario 28 d. nutarties, išaiškinusios, kad reikia tirti ir faktus dėl UAB „Skomė“ verslo nesąžiningo perėmimo, kurį 2009 m. įvykdė Lietuvos kriminalinės policijos vado Algirdo Matonio brolis ir UAB „Skomė“ direktorius Juozas Matonis, šie asmenys teismuose pradėjo pralaimėjimų seriją, gręsiančia ir baudžiamąja atsakomybe, todėl nenustebčiau, jei artimiausiu metu Juozas Matonis dingtų ir iš Lietuvos. Taip jam praėjusią savaitę buvo patarta. Todėl įtampa teismų ginčuose ir dėl jų, panašu, kad pasiekė apogėjų.

Sužinojęs kai kurias aplinkybes, š.m. spalio 25 d. Generalinės prokuratūros, policijos departamento ir VSD raštu paprašiau paaiškinti, ar mano ir mano šeimos atžvilgiu nuo 2009 m. buvo ar yra taikomos operatyvinės priemonės, ar esame kokio nors ikiteisminio tyrimo objektai. Atsakymų kol kas negavau, tačiau vakar dienos naujienos sustiprina šias prielaidas. Kol kas negaliu to viešinti, tačiau tikiuosi, kad bus tokia galimybė.

Pralaimint teisminius ginčus dėl UAB „Skomė“ oponentai bando įgyvendinti senąją savo svajonę – sugriauti mano vadovaujamą UAB „FF Lizingas“. Ryt Lietuvos apeliacinis teismas skelbs nutartį dėl UAB „FF Lizingas“ apeliacinio skundo dėl 2013-01-25 Vilniaus apygardos teismo sprendimo, kuriuo finansų ministerijai iš UAB „FF Lizingas“ šios neegzistuojančios reikalavimo teisės pagrindu buvo nuspręsta priteisti 7 mln. Lt. Priminsiu, kad ginčuose dėl šio perleidimo Lietuvos apeliacinis teismas 2012-01-19 nutartimi buvo nustatęs, jog toks reikalavimo teisės perleidimas nesukuria jokių teisių ir pareigų nei finansų ministerijai, nei UAB „FF Lizingas“. Lietuvos apeliacinis teismas ryt turėtų pasisakyti ir dėl mūsų prašymo pranešti prokuratūrai apie tai, kad finansų ministerija šią reikalavimo teisę į 7 mln. Lt įgijo 2011-03-23 Šiaulių apygardos teismo nutartimi, pateikusi teismui žinomai melagingus duomenis apie tai, jog mes pirkome iš BAB „Oruva“ tariamai finansų ministerijai įkeistą turtą. Užtenka palyginti byloje esančius įkeisto turto ir mūsų pirkto turto sąrašus, ir nėra jokios problemos nustatyti, kad nėra nė vieno sutampančio šiuose sąrašuose turto vieneto.

Tai yra kitas bandymas po to, kai nepavyko ikiteisminis tyrimas dėl BAB „Oruva“ turto iššvaistymo – priminsiu, kad 2011-02-15 Šiaulių apygardos prokuratūros nutarimu ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas, konstatavus, jog BAB „Oruva“ turtą iššvaistė ne bankroto administratorius ar Z. Vaišvila, o finansų ministerija. Nėra prokuratūros sprendimų ir dėl mano 2003 m. ir 2010 m. prašymų pradėti ikiteisminį tyrimą dėl finansų ministerijos, kuriai tuo metu vadovavo dabartinė Prezidentė, veikų iššvaistant BAB „Oruva“ turtą, ką patvirtinto ir teismo ekspertizė, ir dėl neteisėtai anksčiau laiko ir paslapčia nuo BAB „Oruva“ į jos sąskaitą latviškame AS „Parex banką“ finansų ministerijos sumokėtų beveik 25 mln. Lt, kuriuos į savo sąskaitą nusirašė šis bankas.

Dėl 7 mln. Lt ginčo minėtoje byloje su finansų ministerija jau treti metai areštuotas UAB „FF Lizingas“ turtas faktiškai stabdo įmonės veiklą, kuo jau ne pirmą kartą bando pasinaudoti visi susivieniję oponentai, koordinuojami sprukti iš Lietuvos besiruošiančio UAB „Skomė“ direktoriaus J. Matonio. Šiemet jau antrą kartą Lietuvos apeliacinis teismas lapkričio 7 d. nagrinės bylą dėl bankroto bylos iškėlimo UAB „FF Lizingas“. Dėl šios bylos teisme nuo š.m. kovo pradžios įmonė nieko nebegali parduoti – teismas atsisako leisti patenkinti kreditorių reikalavimus parduodant įmonės turtą, kurio yra daugiau nei pakankama, vieninteliu argumentu, kad galima jį bus parduoti ir po bankroto iškėlimo. Tokia formali logika. Svarbu tikslas, o priemonės?

Vakar sužinojau, kad elektroninio įsilaužimo, organizuoto pagal pirminius duomenis iš Vilniaus, dėka kuriuo buvo pakeisti nurodymai bankui dėl mokėjimo mums datos, pakeičiant ją iš spalio 31 d. į lapkričio 7 d., t.y. jau bankroto bylos nagrinėjimo apeliacine tvarka dieną. Kasacijos bankroto bylose nėra. Kai kas mano, kad sutrukdė išvengti bankroto. UAB „Skomė“ turto pasisavinimas taip pat įvykdytas iš dalies irgi elektroniniu būdu suklastotais dokumentai, ką tiria Vilniaus apygardos prokuratūra.

Baigdamas noriu pasakyti, kad jei susivieniję oponentai tikisi, jog sužlugdę UAB „FF Lizingas“, sužlugdys ir mane, tai jie klysta. UAB „FF Lizingas“ (buvęs pavadinimas – UAB „Parex Lizingas“) pagrindiniu akcininku tapau po to, kai taikiai baigėme ginčus teismuose su „Parex“ grupe – jų veiksmais man padaryta žala buvo kompensuota jų akcijomis šioje bendrovėje. Pradėjau šią veiklą 1997 m., investuodamas 3500 Lt į minimalų 10000 Lt įstatinį kapitalą, ir savo bei darbuotojų triūsu pasiekiau tai, kas pasiekta. Be abejo, bus gaila tam skirtų 16,5 metų, bet atsiras laiko kitai veiklai. Tie, kas manė, jog mane tokiais metodais nutildys, klysta.

Bent jau Vytautas Landsbergis ir jo gerbėjas Juozas Matonis turėjo laiko mane pažinti.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

132 komentarai

 1. tampax'as:

  Šeip ar teip Zigmui naudinga rusiška informacija apie Grybauskaitę. Reiškia, yra kažkoks ryšys? Kas galėtų paneigti, anot vieno politiko…

 2. Nepolitikas:

  Spalio 4 d. 10.30 val. Seime vyks Lietuvos Nepriklausomybės Akto , o “Š. m. spalio 31 d. Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbė….” Tai kokiais METAIS bus tą spalio 4 d.? Ar tai bus 1914 m. Spalio Revoliucijos šventė?

 3. teatriukas:

  Mane domina, kada Lietuva liausis būti prezidentės ir kitų valdančiųjų arena savo asmeninių tikslų įgyvendinimui? Kas yra daroma DĖL LIETUVOS? Kas padaryta per tuos 5 prezidentės metus? Kalbos kalbos ir dar daugiau kalbų..gražių, tarybinių. Tokių, kokių niekam nereikia, nes jos nieko nepasako, o kur kalbos, kurių piliečiai laukia? Kur atsakymai į žodines ir raštu pateiktas užklausas? Gerai, tiek to kalbos, kur darbai? O štai artėja rinkimai ir reikia kaip nors stiprinti pozicijas – jei nieko nedarant (tradiciškai), tai bent jau smegenis plaunant didžiajai tautos daliai, pasitelkiant tendencingas, nupirktas žiniasklaidos priemones. Lietuvai primetama visuotinė paranoja ir mes turime tame maudytis, nes prezidentė, nieko gero nenuveikusi per 5 metus ir nebeturinti jokių argumentų, nori užsitikrinti palaikymo komandą kitiems rinkimams? Ačiū ne. Kiek galima tokiomis nesąmonėmis maitinti tautą? Norėtųsi, kad prezidentė nors kartą atsižvelgtų į žmonių interesus, ne tik į savo ir šios garbės nedarančios paranojos baigtųsi. Bet turbūt nesam tokie naivūs, jog manytume, kad taip ir bus?

  • tai nebuk:

   dabar tuo Runkeliu, kuris graziai ipakuota raudonskure kgbiste 2009 rinko! Tik nereikia kabinti makaronu, kad niekas nieko nezinojo apie jos burokine-platformine TSKP praeiti? Tik visiskas IDIOTAS 2009 nemate, kad viskas falsyva, viskas suvaidinta, pakista- jokiu debatu nebuvo, visi klausimai is anksto suderinti.

   Na bet nieko, juk 2014-05-11 jau greit, pusmetis liko- Runkelynas vel prarys doze makaronu ir…. po to vel, 2019 verkslens: “… kur darbai, kur tie zodziai, kur pazadai… kur darbas vardan tos?…”

   • triukas:

    Grybauskaitės nerinkau, žodžio “runkelis” kalboje stengiuosi nevartoti, nes šiuo žodžiu nusikalstama oligarchija įvardina visą likusią, jai nepriklausančią, tautos dalį. Spėju, kad ir jūs joje?

    Gerai, kad matote problemą dėl tautos smegenų plovimo aparato, aš ją irgi matau. Todėl visi tai matantys ir suprantantys turime šiuo supratimu dalintis su tautiečiais, kad kuo daugiau tai suprastų. O kaip jums atrodo, kodėl šitas teatriukas dabar organizuojamas? Todėl, kad ir JIE tai mato ir supranta, t.y. uodega dega – jais tiki vis mažiau žmonių. Todėl belieka pasinaudoti paprasčiausia priemone – rasti “bendrą priešą”, kurio draugu nebūdamas, savaime pamilsi jo “priešą”, t.y. Grybauskaitę. Pigus triukas, bet kai kas ant jo užkibs, bet tik tie, kurie nesupranta, jog ši situacija yra tik paprasta “suinteresuotų šalių” pagalba vieni kitiems 🙂

    • labai klystate:

     labai labai neatspejote- jei as buciau JOJE, tai tikrai kitaip kalbeciau 🙂

     Na cia tik visiskas kvailys negaletu suvokti, kad reikia mesti kozerna tuza “Rusai puola”, zino, kad Runkelynas tikrai uzkibs, o tie kas priklauso anajai JAI- jie ateis prie urnu ir balsuos UZ PINIGUS (uz galimybe “otkatalint”, uz galimybe “isisavint”).
     Todel ir varoma propaganda, kad geresniu nera, is kitu atvirai tyciojamasi, jie niekinami, trolinami.

     • ką reiškia "ji":

      Ne taip supratote – “joje” turėjau mintyje tą tautos dalį, kurią oligarchai vadina “runkeliais”: cit.: “nusikalstama oligarchija įvardina visą likusią, jai nepriklausančią, tautos dalį. Spėju, kad ir jūs joje?”.

      Todėl ir sakiau, kad toks nepagarbus žodis apie tautą nevartotinas, juo “džiaugiaisi” tik oligarchai, manydami, kad yra pranašesni vien tuo, kad gali nebaudžiami daryti nusikaltimus. Abejoju ar tai privalumas – nusikaltimas didžiausią žalą daro pačiam nusikaltėliui, ne kam nors kitam. Tik pasekmės gal vėliau išryškėja, todėl daug kas suklysta…

      • matyt, nesusikalbejom:

       greit teksta skaiciau ir matydamas priekaista, supratau, kad lyg mane priskiriate oligarchinei JAI 🙂
       Tie is oligarchines Lietuvos tikrai Alko neskaito, jiems uztenka Komsomolkes ar Delfinariumo … ar Miliutes TV 🙂

       • Būna:

        Ir man taip būna, nieko tokio:)
        Į purvasklaidos šlamštą per daug neįsitraukiu, neturiu TV ir nežiūriu visų šiuolaikinių “kovų”, tad kvalifikuotai apie tai negalėčiau spresti, bet iš “fizinio” pojūčio ar “nuojautos”, pasakysiu tiek – Miliūtė mane veikia kaip stiprus alergenas – norisi atsitraukti kuo toliau:)

 4. piaras:

  Cirkas. Taip įvardinčiau prasidėjusią prezidentinę rinkimų kampaniją. Tik klausimas, kokią teisę turi VSD įsitraukti į prezidentūros organizuotą priešrinkiminį spektaklį? Įdomi įvykių seka: Ponia įspėja apie jos “užpuolimą” kone pati pirmoji, tada VSD ima ieškoti kas nutekino “paslaptį” (kas neaišku? Prezidentūra- tik ji suinteresuotas asmuo, niekas daugiau:) ) , o po to pasirodo ir “Rusijos užpuolimas”, kuris NIEKO naujo neatskleidžia. Net vaikų darželio lygiui per silpna režisūra…

 5. pensininkas:

  Tautiečiai, būkite pilietiški, ateikite į spaudos konferenciją. Ateičiau ir aš, bet neįgalus ir senas esu.

 6. Ona:

  pritariu teatriuko komentarui, nes Grybauskaite tik skaldo ir valdo, o del tiesos Lietuvoje ir jos zmoniu suvienijimo ir geroves ji “NE PRIE KO”. Lietuvoje politikai tik tarpsta, kurdami sau palankius istatymus, o mums – rinkejams atkisa spyga taukuota.

  • reikia mokėti užduoti klausimus:

   Taikliai pastebėta – vieningą Tautą apgausi nelengvai, o štai sukiršintus manipuliuojamus žmones pastumdyti labai lengva. Kas jau yra daroma 23 metus, tokia yra mūsų valstybės politika – nuo tos dienos, kad Landsbergis patikėjo, kad Lietuva “yra” jo. Manau, matome to “pabaigos pradžią”. Ir JIE to mirtinai bijo. Kiek isterijos… ir dėl ko? Dėl poros taiklių Z. Vaišvilos klausimų? 🙂 Reikia mokėti užduoti klausimus – tiesa daro stebuklus.

 7. Kažin:

  Na, matai, kaip visų metų Vaišvilos spaudos konferencijų kalbos dėl Grybauskaitės biografijos faktų vienu Maskvos brūkštelėjimu buvo paverstos maskviniais prasimanymais… Tuo iš esmės buvo parodyta, kad ne Vaišvila yra Lietuvai savas , o ji – Grybauskaitė.
  Ot, tai tau bubute ir devintinės!…

  • Argi?:

   Tai tardami nepamirškime pridėti “norėta” parodyti 🙂 Taip, labai labai norėta, taip stipriai, kad net Landsbergis kažką suvebleno. Tik labai abejoju ar pavyks. Paskaičius komentarus, pakalbėjus su žmonėmis abejoju dar labiau.

 8. tampax'as:

  O jeiogu rimtai pasvarsčius, o ne tik prieš L-G tandemą lojus, tai VL parama DG daroma tram, kad nedaleisti kairiukų ar tvarkiečių į būsimą postą. DG neaiški biografija dar nesuponuoja idėjos, kad jis netinkama šalies vadovė. Tai taktika, kuriai jūs, mastantys vienu pusrutuliu, dar nepribrendot. Matykit viską plačiau…

  • Biografija:

   Jūs teisus, biografija tikrai galutinai nelemia ar žmogus tinkamas į prezidentus. Kas kita, žinoma, kai kalbame apie SLEPIAMĄ biografiją ir manipuliacijas tauta – daug daugiau klausimų iškyla, kaip šiuo atveju.

   Aš vis dėlto laikyčiausi nuomonės, kad geriausiai apie žmogų leidžia spręsti jo darbai ir prezidentė, deja, kol kas (5 metus) valstybei buvo tik visiškas nusivylimas. Pažiūrim bent vienu aspektu: kur prezidentės „šlovės arkliukas“ – išgarsintoji kova su korupcija? Gal ji „kovoja“ neteisėtai atleidinėdama sąžiningai dirbančius pareigūnus, kurie pradėjo jai ar klanui “nepatogius” tyrimus?, ar valstybėje propaguodama “telefoninę teisę”, darydama spaudimą kitiems pareigūnams, kad būtų padaryti neteisėti veiksmai?, užmerkdama akis prieš milijardinių sumų iššvaistymo prokuratūros nutrauktus tyrimus?, leisdama švaistyti milijonines lėšas snoro administratoriams?, pasirašydama įstatymus dėl turtingųjų atlyginimų atstatymo, kai visai šaliai siūlo vis “veržtis diržus”?, negerbdama teismo sprendimų ir savo asmenines nuotaikas reikšdama kaip valstybės vadovo poziciją?, ignoruodama tautos valią, išreikštą referendume ir tuo negerbdama Konstitucijos? O kur atsisakymai dirbti užsienio politikos srityje – pagal nuotaiką – ar tai nemenkina LT tarptautinio autoriteto? Ir daugybė kitų dalykų. Ir nesigėdijama? Na ką čia- gėda – ne šio pasaulio dimensija, argi ne? Su tokiu požiūriu prezidentės hierarchijoje pavaldiniai užima aukščiausius postus.

 9. taip:

  Būtent – žmogaus darbai. Ne kartą rašiau, kad bet kokiuose rinkimuose svarbiausia yra kandidato asmenybė- ne reklaminiai rinkiminiai pažadai, o žmogaus veikla, nuveikti darbai, rezultatai. Tik pagal tai galim spręsti apie kandidato patikimumą/nepatikimumą. Deja, šiendien daugeliui tautiečių tai absoliučiai nebesvarbu ir jie renkasi tik į blizgutį įpakuotą neaiškų “saldainiuką”. Tiesa, jei kalbam apie DG, tai ponia jau seniai nėra neaiškus “saldainiukas”- šiandieninė jos veikla, kokia ji bebūtų, yra matoma. Sunku pasakyti, kur GD mylėtojai mato efektyvią ponios veiklą (net ir neliečiant jos praeities), tačiau tokie klausimai, kuriuos čia kelia “Biografija” ar kuriuos spaudos konferencijose kelia gerb. Z.Vaišvila, jiems nekyla. Sveiku protu nesuvokiami dalykai… Na taip, tai- fanatizmas. Ir, deja, labai kenksmingas Lietuvai.

 10. Snorietis:

  Tebūnie Raudonoji Dalia prakeikta dieną ir tebūna prakeikta naktį; tebūna prakeikta , kai gulasi, ir tebūna prakeikta, kai keliasi.Tebūna prakeikta, kai išeina, tebūna prakeikta, kai įeina. Viešpats jos nepasigailės, tekrinta ant jos Viešpaties pavydas ir tenutrina Viešpats jos vardą nuo dangaus. Dėl jos blogio teatskiria ją Viešpats nuo visų paprastų žmonių pagal visus sandoros prakeiksmus, surašytus Įstatymo knygoje.

 11. @@@@@@@@:

  Salomėja, 2013-11-02 19:32
  Neišduok savo amžinos tėvynės, mūsų tėvų, brolių, seserų –
  Lietuvos.
  Apie savo valstybės išdavikus -Grybauskaitę, Kubilių, Šimonytę,
  Vasiliauską apaštalas Paulius laiške Efeziečiams sakė:
  Jų galas – pražūtis.
  Jų Dievas – pilvas.
  Jų šlovė -jų gėdoje.
  Jie temąsto apie žemiškus dalykus.

 12. @@ Salomėjai ir panašiems:

  Na neįsijausk. Ne visi mes tokie durneliai kaip tamstai atrrodo. Susikišk tą savo apaštalą su visom sapalionėm į siaurąją. Tokių sąmojų mes visi čia galim pripilstyt kiek patinka. Nusibodo.
  Ką siūlai? Pasiūlyk savo kandidatus, aprašyk jų teigiamas/neigiamas puses. Mes gi turim iš kažko rinktis. Postai turi būti užimti…..

  • postas:

   “Postai turi būti užimti”? Čia jūsų argumentas? Argumentas rinkti Grybauskaitę? 🙂 🙂 🙂 Tai su tokia logika paklauskime šiek tiek kitaip: ar savo vaiką atiduotumėte prievartautojui, nusikaltėliui ar žmogžudžiui, nes tą minutę neturite su kuo jo palikti? Ne? Aš irgi. Taigi, “postai užimti” neturi būti – darbas turi būti dirbamas, dirbamas Lietuvai – t.y. vaikas turi likti sveikas ir dar būtų gerai, kad laimingas, o ne išprievartautas, parduotas ar nužudytas. Jeigu prezidentė negali užtikrinti darbo Lietuvai, tas “postas” geriau galėtų likti laisvas – mažiau žalos. Beje, man įdomu, kodlė jūs manote, kad ji – vienintelė “likusi išeitis”? Ji – BLOGIAUSIA, kas gali Lietuvai atsitikti. Jau atsitiko.

 13. linksma skaityti... juokiuosi...:

  na stai jau 20+ pavebleno, paverke, parypavo ir…? ir kas is to- juk jus pavasari vel rinksit sita raudonaja Dalia arba dar geriau- “protestuosit”- miegodami ant krosnies ir verkslendami- ner ka rinkti, nejaugi rinksiu pralaimincius, nezinomus, man nepatogu, geras oras- reikia i soda vaziuot, bulves sodint, ir be manes isrinks….

  Jus bent savo brolius ir seseris, dukras ir sunus, anukus, tevus ir mamas, senelius, dedes ir tetas, diedienes pakalbinkit, PAAISKINKIT sios raudonosios Dalios sejama nelaime Lietuvai! Juk ji yra tik paprasciausia *marionete*, nesvari skudurine lele “valstybininku” klano rankose!

  • Taigi:

   Belieka ir pačiam suprasti, kad ir tamsta esate tos tautos dalis, taigi, atsakomybė yra mūsų visų kartu. Ir jūsų.

   • deja,:

    as esu ramus, ramia ir svaria SAZINE pries save, savo vaikus, savo a.a. tevelius ir senelius- 2009 nerinkau sios *raudonskures*, na nekibo tie makaronai, tik gardziai juokiausi is pamisusio kvailo Runkelyno…
    Matyt siek tiek protingesnis, a.a. teveliai daugiau protelio ikrete. Nesiskundziu atmintimi ir jauciu atsakomybe uz ju patirtas kancias.
    Jau nuo jaunystes zinojau: ***geras komuniaga- mires komuniaga!*** ir niekada net nekilo minties balsuot uz raudonuosius, nors nei vienu Rinkimu nepraleidau.

    • Manipuliacija:

     Taip, ne visiems vienodai duota, tad suklaidintų žmonių gal labiau reikia gailėtis, nei smerkti. Nors tikrai pikta dėl to. Visgi, nelengva suprasti visą marmalą, kai pajungiama tiek nupirkto eterio ir manipuliuojama jausmais (meile Lietuvai, neapykanta priešui), šis aparatas yra manipuliacijos meistras, nenuvertinkime. Todėl kiekvieno tai matančio atsakomybė juo didesnė. Neužsidarykime savyje.

     • taigis:

      as sakiau, sakiau ir sakiau, saukiau ir nevienam- nerinkit sitos raudonskures!- bet daugelis tu, kurie dabar kumstuku musasi i krutine ir “atgailauja”, mane kvailino ir sake, kad ner ka rinkti, paziurek i kitus. As sakiau- tai tu, kvaily, tad susimastyk- kodel siai *raudonskurei* tiek demesio, tokia totali propaganda, kodel nera jokiu debatu su ja, tik sablonines kalbos is popieriuko, kodel pakisti kiti 6 klounai-smurfai- nera nei vieno rimtesnio kandidato, nejaugi nematai, kad taip tycia organizuota…. deja… vistiek radosi 3/4 _imbecilu_… ka padarysi- tokia jau musu tauta- molis, surudyje gelezies smotai, bevaliai bolsevikinio aparato klapciukai (cia ne mano zodziai, cia Dzuko pranasiski ZODZIAI!) 🙁

    • Albas:

     Noriu paklausti, tai jei balsavote už koncervus, tai manote kad ne už raudonuosius?
     O šventas naivume, parodykit bent vieną sąrašinę partiją, kurioje neraudonuoja buvusieji. Nieko nėra bjauriau nei perkrikrikštai.

 14. tampax'as:

  Paskaitai, tai atrodo, kad čia susirinko vieni Lietuvos patriotai, netgi ultra. Tik “ne žodžiais, o darbais mes Tėvynę mylim”. Kas jums už koncervus skaniau – gal pašvinkę socdemai? O gal neįgalūs centristai-liberalai? Na dar yra “drąsuoliai”, kiti… Nebūkit šventesni už Popiežių.

  • Albas:

   Tai ir vėl kreipi prie to, kad iš viso brudo geriausia koncervai. Ar aš klystu?

  • o bet taciau....:

   konserviniai tampax’ai irgi labai labai smirdi, nekuo maziau nei komuniagos, tik bando ivynioti savo smarve i grazu tremtiniu-patriotu popieriuka 🙂
   Apmaudu, kad vis dar sugeba apmulkinti didele dali Lietuvos zmoniu 🙁

   • Valdžia:

    “Gerų” valdžių nėra, visos jos tik siekia vienintelio dalyko – beribės nekontroliuojamos valdžios, kad niekam nereikėtų atsiskaitinėti ir su valstybe darytų tai, kas naudinga jiems patiems ir tiems, kurie gerai moka. Tai Lietuvoje jau yra įgyvendinta. Laikas tai suvokti ir bent jau susigrąžinti realiai veikiančius valdžios kontrolės mechanizmus – referendumus.

 15. Esminis klausimas:

  Manau, visi suprantame, kad esminiu klausimu tampa „Ar bolotiruositės į prezidentus?“ – ne veltui to šiandieną „tarp kitko“ buvo paklausta. Signataras Z. Vaišvila yra realus pavojus klanui, ne be galimybės laimėti, jei nuspręs bolotiruotis – tik todėl ir vyksta visi spektakliukai. Bijoma taip, kad ir Landsbergis nepasibodėjo nusiristi iki žemiausio lygio – savo kalbose jau seniai pardavęs Lietuvą, dabar pardavinėja (išduoda) ir žmones, nuoširdžiai dirbusius Lietuvai, kažkada – bendražygius. Koks cinizmas, kaip žemai pulta.

  • Svaiguolis:

   … o Landsbergis, kaip ne kartą paaiškėjo, dažniausiai būna teisus 🙂

   • pvz?:

    Pavyzdžiui? Palaukit, leiskite spėti:) Gal kalbate apie apsisprendimą išparduoti Lietuvą ir lietuvius paliksminti Palestinos-Izraelio analogu? O gal prisimenate gerus laikus, kai jis “patraukė” sąjūdiečius iš rinkimų, tuo užleisdamas (be konkurencijos) kelią komunistams? Hmm.. “teisumo” įrodymai tikrai nepaneigiami 🙂

    • butent,:

     dar yra zmoniu nepraradusiu atminti, neserganciu amnezija.

     Puikiai pamenate kaip Tata _*priverte*_ atsisakyt savo kandidaturu Vaisvilos ir Juozaicio del AMB ir Beriozovo!

     Dar yra atsimenanciu Tatos padaryta okupantu pakaliku AMB ir Satrijos itraukima i pirmaja Vyriausybe… nuo to momento ir pradeta Lietuva naikinti- VSIO ZAKONNO!

     Ir aisku, visi puikiai pamenate, kaip Tata manipuliavo KGB archyvais per Jurgeli ir Laurinku (“kabinetine liustracija”)

     O kur dar “nulinis varianto” istatymas? Pamenate?

     Na, o visko virsune- Tatos zemes “skraidymo” istatymas- zagsesim iki Pasaulio pabaigos.

     • Lošiam:

      Pagrindinis lošimas ir vyksta dėl tų, kurie “atimintį praradę” arba jos dar negavę – jiems visi spektakliai, cirkai ir kitos linksmybės; dėl jų tokie “svaiguoliai” atbėga į komentarus ir pameta kokią “naują ir nekaltą” mintį – kas ten besupaisys, kaip viskas buvo ar ne? Supaisys, dar ir kaip 🙂
      P.S. Jūsų prisiminimai tikrai įdomus (kalbu apie “būtent”), nesikuklinkite pasidalinti.

      • hhmm...:

       tai bene busit is tu “atminti prarardusiu” ar “neturinciuju”? 🙂

       As tada zalias jauniklis buvau- ir tai viska puikiai pamenu… o jus manau, esas solidesnis, vyresnis, gyvenimo patyres 🙂

      • niekaip negaliu:

       suprasti, kodel zmones nesuvokia Priezasties-Pasekmes desnio?!

       kaip sakoma- uztenka net akmenuka pajudint- viskas keiciasi, o cia buvo pakirsti pagrindiniai esminiai Nepriklausomos Lietuvos, kaip tokios, kaip Valstybes syvai, pamatai.

       Man visiskai juokinga klausytis tu nuolatiniu “paverkslenimu”- oi, ka daryt, kas Lietuvelej darosi, is kur ta visiska korupcija, nezmogiskumas, valdzios issigimimas…. kap durns, taip ir nesuprant, tok’ i Baznycio lup….

       • prašalaitis:

        Būtent. Užteks verkšlenti ir metas pagaliau susivokti, kad nepriklausomybės niekas mums net nesiruošė duoti, numetė kažkokį darinį vardu sajūdis(pradžioje idealistų sambūris, kol neinfiltravo Lietuvos nelaimės Nr.1 – tatos) – pasižaiskite vaikučiai, įtikėkite, kad esate nepriklausomi, o kol žaidžiate, mes valstybės ir jūsų turtus pasidalinsime, oligarchų priperėsime, kurie ir tampys už virvučių politikėlius. Užteks tų žaidimų ir kaltinimų. Gal jau metas išlįsti iš savo kiemo, pasidairyti aplink ir suvokti, kad yra politika+istorija+geografija=geopolitika. Lietuva, jos žmonės, jų gyvenimas yra niekas, kai kalbama apie didžiųjų interesus. Lietuva yra silpna pakrantės valstybė, kuri eina per rankas-turėjo raudonas okupantas, nusilpo, paėmė žydras ir piderastina dabar, pasodinęs neaiškios kilmės ir biografijos personą. Šūdas apkaišytas rožėmis, savo kvapo nepakeis. Daugelio mūsų rinkėjų bėda yra viena – jie nebalsuoja “už”, bet balsuoja “prieš”. Jiems nesvarbu, kad dirbo vienam okupantui, išdavė jį ir persimetė pas kitą. Žmonės tingi galvoti, lyginti faktus ir analizuoti. Zigmas Vaišvila bando prisibelsti ir tai sveikintina. Nors iš esmės rinkimai nieko nelemia, soste sėdės tas, kurio reikia didiesiems interesams. Be to, kad užtūptų bet kurią valdžios kėdę yra įsukami dideli pinigai, kuriuos po to reikia atidirbti. Kur ir būtent kuriuo laiku nukeliavo snoro pinigai galima pasekti juos nuvežusių baranausko ir co pedomis – į Londoną. Atiduota dalis rinkiminės skolos. Pasidomėkite, kokiuose bankuose kubilius skolinosi valstybės vardu ir jums taps aišku, kad tai irgi rinkimimių pinigų gražinimas. Tik valdžioje jie, o atiduodame už jų pasisėdėjimus ir valstybės išdavimą mes. Manau, kad šiandieniniam valstybiniam – socialiniam nuliui pasisėdėjimas bus pratęstas, nes ji tenkina didžiuosius mūsų “sąjungininkus”. Jiems nereikalingi netikėtumai, todėl visais būdais bus neutralizuojami pašaliniai kandidatai.

        • Padėkim:

         Gerai pasakėte – signataras “bando prisibelsti” -tikrai, kartais sunku patikėti kiek žmogus turi vidinės jėgos tą daryti, belieka jam padėti. Mes tai galime – kiekvienas žmogus yra svarbus, kiekvienas keičia pirmiausia savo aplinką. Lašas po lašo.

     • Zigmas Vaišvila:

      Noriu patikslinti – be Sąjūdžio Tarybos sprendimo A. Juozaitis buvo priverstas atsiimti savo kandidatūrą prieš A. Brazauską, o išvis patyliukais – A. Nasvytis prieš V. Beriozovą.

   • Albas:

    smulkiau prašom, su pavyzdžiais o netik lozungais.

   • prašalaitis:

    Jis būna teisus, nes yra labiau informuotas, sugeba pateikti patį pavojingiausią dalyką – pusiautiesą už tiesą, ir daugeliui patvirtina “įžvalgaus” politiko vardą. Kitaip tariant, gerai žongliruoja faktais tas mūsų nenuilstatntis tata.

   • savanore:

    aha,, teisus”,ypac tada, kai Europarlamente balsuoja PRIES PAV (poveikio aplinkai vertinima) :/

  • esminis dalykas:

   gerb. Vaišvila pavojingas Sistemai jau nuo 1991-1992 metų. Nes neužtildomas, nenuperkamas, tiesus ir reiklus visiems vienodai (tiek “saviems”, tiek oponentams) . Su laiku Sistema plečiasi, bijančių ir panikuojančių ratas- taip pat. Pakanka pasiskaityt etatinius ir jau mintinai pažįstamus komentarus kad ir šios dienos 15 min.lt…
   Beje, VL “nusirito” jau vos tik paragavęs valdžios. Ir tai įrodo, kad jam niekada negaliojo jokios moralės ir atsakomybės ribos, jam reikėjo ne LIETUVOS, jam tereikėjo Valdžios, Kėdės, “Vado” vardo ir pinigų. Kaip kitaip vertinti žmogų, kuris šiandien viską daro atvirkščiai, nei kalbėjo ir veikė prieš 25 metus? Manau, gal iš tikro VL niekur “nenusirito”, tik mes praregėjom ir šiandien matom Tikrą VL veidą, o apgaulinga “pakylėta” kaukė buvo Tada, prieš 25 metus…

   • žinia:

    Manau, todėl Landsbergį taip ir įsiutino Signataro klausimai, užduoti “Nuopolyje ” – sunku visgi, kai neturi ką atsakyti, kai nuo pat pradžių buvai Lietuvos pardavėjas – reikėjo tik susidaryti sąlygas ją išparduoti – kitų, t.y. mūsų, rankomis.
    Šitą žinią reikia skleisti kuo plačiau (ypač tinka parodyti Landsbergio agitaciją parduoti žemę tremtinių suvažiavime), ypač vyresniems žmonėms – iš pradžių veikia kaip šoko terapija, bet labai efektyvu. O kai pensininkas kuo pasipiktina ir turi daug laiko kalbėti su kitais – žinia paskleista:) Išdavystė negali likti nežinoma.

 16. pensininkas:

  Manau, jeigu susivienijusios antisisteminės partijos ir judėjimai artimiausiu metu neiškels Zigmo Vaišvilo kandidatu į prezidentus, bus padaryta istorinė klaida, nes jis tik vienas gali tapti visos tautiškos dalies Tautos Tiesos Prezidentu.

 17. Nepolitikas:

  Spaudos konferencija patiko. Kiekviena konferencija atskleidžia korupcijos istoriją Lietuvoje. Bravo V. Vaišvilai ir ačiū. L-G norėjo suduoti smūgį „skubaus tvarka“ KGB „kortomis“ tačiau apsi…ko, gerb. Vaišvila jos demaskavo. Nepavyko mesti šešėlį ir dėl Uspaskicho partijos. Pasitvirtino mano žodžiai, dėl provokacijų(„diktatūra ar revoliucija“, „kandidato i prezidentus“ ir t.t.) Jog taip paprasta butu politologams, pilietišką tiesos ieškojimą, paversti „rinkiminę agitaciją“ dėl pareigu. Todėl ir tyli „propagandos garsiakalbiai“. Pas gerb. Z. Vaišvila matau tik vieną trukumą(svyravimą) – jam reikia perlaužti save ir jau dabar būti visiems lygiai teisingas.

 18. NAGLIS:

  SNORO UZGROBIMO IR SUBANKROTINIMO ATVEJU VISU ŽULIKU “STOGAS” IR YRA
  GRYBAUSKAITE ! JI ASMENISKAI DAVE KOMANDA KUBILIUI, VASILIAUSKUI, SIMONYTEI
  VYKDYTI “OPERACIJA”PRIES BANKA SNORAS, DAVE KOMANDA “KISENINIAMS ”
  PROKURORAMS VALIUI IR RAULUSAICIUI SUFABRIKUOTI BYLA SNORO AKCININKAMS, JI
  DUODA NURODYMUS TEISMAMS, KAIP PRIIMTI SPRENDIMUS ŠIUO KLAUSIMU, JI
  ASMENISKAI DANGSTO AFERISTUS IR SUKČIUS VASILIAUSKA, MAZINTINE, FRIKLI,
  COPERI !

 19. VITAS T.:

  GRYBAUSKAITEI IR LANZBERGIUI, AR PAMIRŠOTE?
  Williams“ atėjimo kaina: Lietuva amerikiečiams už įmonės valdymą sumokėjo 200 mln. litų; 1999 m. Mažeikių naftos perdirbimo įmonė patyrė 89,8 mln. litų nuostolį, 2000 m. – 147,6 mln. litų, 2001 m. -287,7 mln. litų, 2002 m. – 185,2 mln. litų; Kai įmonę „Williams“pardavė, „Mažeikių nafta“ jau pirmaisiais metais gavo 275,2 mln.litų pelną.

 20. Kur poveikio:

  Respublika rašo,kad Aidis Mieželis perka namą.Po pedofilijos skandalo.

 21. Irena:

  Vaišvilą į Prezidentus? Nejuokaukit…

  • Konstitucija:

   Irena, jūs šiek tiek nesiorientuojate. Pirma, dar negirdėjome Vaišvilos bolotiruojantis; antra, jūs nesusipažinusi su LR Konstitucijos 78 straipsniu, kuris numato, jog: “Respublikos Prezidentu gali būti renkamas Lietuvos pilietis pagal kilmę, ne mažiau kaip trejus pastaruosius metus gyvenęs Lietuvoje, jeigu jam iki rinkimų dienos yra suėję ne mažiau kaip keturiasdešimt metų ir jeigu jis gali būti renkamas Seimo nariu”. O rinkimuose paprastai lemia piliečių pasirinkimas-balsas. Tai kokios problemos? Jūs balsuosite už ką norėsite. Ar problema kita – gal jūsų apskritai netenkina Konstitucija? 🙂

  • Albas:

   O tai Paulausko ir Butkevičiaus kandidatūros jum juoko nekelia, o gal Lietuvos neDalia tinkamiausia atrodo. Žinot man irgi nejuokinga – manau laikas geras šakes įsigyti mėšlui mėžti.

 22. m>s:

  Malonu vėl girdėti jus ir jūsų entuziazmą. Manau, greitai gausime daugiau informacijos apie parašų rinkimo progresą ir tada galėsime atitinkamai veikti. Pokyčių, kaip visi matome, labai reikia – matome kokiomis pigiomis scenomis tautą “linksmina” “mūsų” valdžia. Gėda. Regis, pats laikas priminti Tautos konstitucines teises.

  • S:

   Ne tas žodis… Man parašų rinkimas pasunkėjo, per dieną tik 4,2,7 parašai, bet judam pamažu. Šiaip tai tas referendumas reikalingas valstybei, kaip mirštančiajam išsigelbėjimas… 🙁

   • šviesi mūsų ateitis:

    Širdis plyšta nuo žmonių aklumo – kai jie sako „aš neturiu žemės“, arba man „vis tiek“. Patys savo valia ištiesiame rankas globalistų antrankiams ir manomės esą laisvi.. Pasakysiu kaip aš tai matau. Reikalas visai ne „valstybės“ ar „žemės“ praradime. Globalistams mūsų „valstybė“ nerūpi. Reikalas ištekliuose, kurių pasaulyje vis mažėja ir kurie perimami į vis mažesnio rato „žmonių“ rankas. Tam reikia priešintis – visomis galiomis ir visomis priemonėmis. Jeigu ne, manau, kad maždaug per 20 metų (gal greičiau) Lietuvoje (ir kitur pasaulyje) turėsime tokią padėtį:
    1 ) žemės priklausys ir bus dirbamos panašių monstrų kaip Monsanto. Jie augins GMO, kuriais nuodys žmoniją, o kitokio maisto alternatyvos nebus, nes su visais smulkiaisiais augintojais bus susidorota. Turime ne vieną pavyzdį pasaulyje;
    2 ) žemės gelmės bus draskomos Chevronų ir kitų, ir gyventojai nieko negalės pasakyti, nes ta žemė jiems nepriklausys;
    3 ) dėl chemikalų žemėje stipriai sumažės geriamo vandens ištekliai ir vanduo bus importuojamas už atitinkamą kainą;
    4 ) Europoje, jei ne visame pasaulyje bus pereita prie elektorinių „pinigų“ ir pirksi tai, tiek ir tada, jeigu tik būsi tinkamas sistemai, jeigu nebūsi, ką gi, būsi eliminuotas;
    5 ) kiek tolimesnė ateitis, bet taip pat galimybė populiacijos „čipavimui“ – tada visai viskas paprasta – išjungs kada reikia ir tiek žinių.
    Žodžiu, welcome to new world order, vergai. Parduokime viską už paspalvintą bevertį popierių…

    • S:

     Gal ir taip, man neseniai vienas mokslininkas panašiai išdėstė, gana įtikinamai viskas skamba. Na, lyg ir yra skirtumų tuose numatymuose, bet jie visi baigiasi “čipų” įsiuvimu… 🙁 O dabar žinot ką, paklausykit manęs, nes truputį nusibodo ta tema. 😉 Bus reiškia taip. Čipuoja jie tegul ką nori, nors Antarktidoj ir kosmose. O aš čia nežaisiu su tais galiūnais, o paprasčiausiai parašus surinksiu. Ir patikrinsiu visus, atstovėsiu jei reiks. Jei kažkas ten bandys sukčiaut, tai įsiūsiu tokį ČIPĄ, kad maža nepasirodys niekam. Ir jokie New Old Order čia nepadės, nes man nusispjaut. Va ir viskas, aiškiai ir paprastai. Jūs mažiau pergyvenkit ir kreipkit dėmesį, Jie dar nebuvo ant Lietuvos užsirovę. Aš čipus galėsiu Jiems pats įsiūt, jei tokia mada, “no problems”. Dabar padarysim referendumą, nes tai žymiai svarbesnis užsiėmimas. Nagi, pralinksmėkit, taigi mes turim tokias pačias teises ir galėsim savo lietuviškus čipus Jiems padaryt, ar pasinaudot tų pačių globalistų sukauptomis žiniomis, padarysim tą tvarką, tik vietomis bus sukeista. Velniop Juos visus ir kvailą sistemą. Mes su draugais surinkom jau 1000 parašų, dabar tai žymiai svarbiau. Tai viskas, ką aš norėjau pasakyt apie minėtą NWO ir apie Vietnamo karą. 😀 Linkėjimai, nusišypsokit.

    • savanore:

     o, kad visi tautieciai tai suprastu..

   • savanore:

    sveiki,jei esat vilnieciai,, okupuokit ”aerouosta skrydziu metu ,sekmes !!:)

 23. Marija:

  Tiesiog nuostabu, kaip viskas aprasyta. Dar tokiu dalyku net nezinojau. Tai stai kodel “Tata” sitaip guldo galva del KGBistes. Abu viena virvute suristi. Kompromato daugiau nei reikia. Del to vienas kito laikosi. O fotke kokia “faina”, kai buvo seneliui kurdupeliui 80! Abu kaip du vandens lasai panasus tiek isore, tiek vidumi. Supuve.

 24. SNORIETIS:

  Tebūnie Raudonoji Dalia prakeikta dieną ir tebūna prakeikta naktį;
  tebūna prakeikta , kai gulasi, ir tebūna prakeikta, kai keliasi.Tebūna
  prakeikta, kai išeina, tebūna prakeikta, kai įeina. Viešpats jos
  nepasigailės, tekrinta ant jos Viešpaties pavydas ir tenutrina Viešpats
  jos vardą nuo dangaus. Dėl jos blogio teatskiria ją Viešpats nuo visų
  paprastų žmonių pagal visus sandoros prakeiksmus, surašytus Įstatymo
  knygoje.

 25. Priemonės:

  Šiandien ekspertuose galbūt matėte pokalbį su A. Dobryninu – įdomius pamąstymus apie administracinę korupciją ar valstybės užvaldymą. Nors pašnekovas Lietuvą vertina itin atsargiai, kai kuriuos dalykus tiesiogiai įvardina ir kaip veikiančius Lietuvoje: „Matome, jog rinkodaros priemonėmis bandoma kurti politinius vartotojus: kai vienos temos patenka į pirmuosius puslapius, o kitiems neleidžiama kalbėti. Taip pat naudojama oponentų perrėkimo, neigiamų epitetų, moralinio triuškinimo taktika. Taip pat valstybei svarbios temos dažnai atakuojamos organizuotų komentarų lavinomis bei patyčiomis.“ Labai tikslus įvertinimas to, ką matome, kad ir su signataro Z. Vaišvilos asmeniu – galimybės kalbėti „plačiai auditorijai“ nėra, o jeigu kokiame valdomos žiniasklaidos tinklapyje perteikiamos jo mintys, tai tik su iš anksto suformuluotu ir skaitytojui pateiktu neigiamu vertinimu bei patyčių lavina. Komentarai – ne išimtis. Manau, neverta aiškinti, ką tai sako apie mūsų valstybę. Dar gerai, kad turime Alką, Ekspertus ir pan.

 26. Verslas:

  Pastebėjau, jog po šiuo signataro tekstu ekspertų puslapyje komentaruose pasirodė pastebėjimų, jog signataras „kalba apie savo verslo“ reikalus ar pan. – supraskim, nereikalinga, neįdomu, asmeniška. Aš manau kaip tik priešingai: 1) verslo reikalai yra vienas iš labai stipriai taikomų būdų susidoroti su sistemai nepalankiu asmeniu. Prisiminkim tą patį Dobryniną: „Politinę galią turintys sluoksniai sprendžia, kada tą patį nusižengimą laikyti tik „politine klaida“, o kada jau už peržengtas ribas verta eliminuoti vieną iš žaidėjų ne tik iš politikos, bet ir iš normalaus civilizuoto gyvenimo“ – signataro situacija šiek tiek kita, tačiau taip pat dorojamasi „straipsniais“ ir „įstatymais“ – teismai naudojami kaip politinio susidorojimo įrankis; 2) labai gerai, kad signataras savo tekste pateikė tiek daug, iš pirmo žvilgino, gana sausos ir gal nereikalingos informacijos. Pažiūrėjus atidžiau yra kaip tik priešingai: kadangi signataro verslas naudojamas kaip susidorojimo priemonė su jo asmeniu, visos detalės apie to proceso eigą ir aplinkybes yra labai svarbios ir geri argumentai atremiant šmeižtus. Pažiūrėkime – kai Z. Vaišvila viešai pradėjo aiškinti visas verslo aplinkybes, stipriai sumažėjo komentarų apie tai, nes tokiems šmeižtams lengva patiekti argumentuotą atsakymą. P.S. būtų įdomu sužinoti šiandienos Apeliacinio teismo nutartį – Delfi turbūt neskelbs..

  • Nepolitikas:

   „verslo reikalai yra vienas iš labai stipriai taikomų būdų susidoroti su sistemai nepalankiu asmeniu.“, ne tik. Per verslo reikalus gerb. Vaišvila atskleidžia Korupciją Lietuvoje, t.y. naudoja jį kaip pavyzdį kas ir kaip tvarko „valstybės“ reikalus. O pavyzdžius jis priprato teikti tik konkrečius, todėl ir kalba apie savo verslą.

   • ne tik:

    Jūs teisus – signataro verslo žlugdymas parodo ir apskritai korupcijos bei neteisybės mastą mūsų valstybėje, tačiau tikrai ne tik tiek, o kur kas daugiau. Tai yra priemonė, naudojama 2 tikslų pasiekimui: 1) asmens žlugdymui (finansai); ir 2) politiko žlugdymui (reputacija). Suteršk reputaciją ir pusė darbo padaryta. Ne veltui būtent tuo punktu labiausiai “grojama” trolių komentaruose – pasėk abejonę žmonių sąmonėje ir kažkurio asmens “balsas” lieka laisvas kitų tikslų panaudojimui. Manau, kad antras punktas yra kur kas svarbesnis sistemai, o pirmas – patogus priedas – nepamaišytų, jei pasisektų. Todėl gerai, kad signataras apie tai kalba viešai, nepalikdamas vietos spekuliacijoms.

 27. SIGITA:

  Pagarba p.Z.Vaisvilai!Jo tevukas buvo nuostabus gydytojas,manau ,kad ten aukstybese jis sunumi didziuojasi!Aciu,uz drasu zodi,kuris tautai reikalingas,kaip tyras vanduo!

 28. pensininkas:

  Esu dar vis konservatorius, pasirašiau pats ir surinkau virš 100 parašų po Referendumo lapais. Šiandiena iš konservatorių štabo gavau pakartotiną perspėjimą, kad nepasirašyčiau dėl Referendumo. O jei jau pasirašiau, tai atsiuntė prašymo Vyr. rinkimų komisjai formą, kad atsisakyčiau nuo parašo už Referendumą. Atrodo, kad jiems tai mirties ar gyvybės klausimas. Kodėl? Mano požiūriu tokie veiksmai yra Tėvynės išdavimas.

  • S:

   Ačiū, reiškia Tėvynė dar gyva – Pagarba Jums, kaip Lietuvos Žmogui! Jie labai susidomėję seka viską ir puikiai žino, kokia padėtis, todėl nerimsta. Jei nebus referendumo, jie parduos žemę be jokių “saugiklių” – matyt, pagrindinis tikslas. Bet jei referendumas bus, tai valdantieji bus priversti sušaukti neeilinę Seimo sesiją ir priimti tuos įstatymų “saugiklius”. Jei nepriims, referendumas gali laimėti, jie neturi pasirinkimo. Dabar daug kas pasirašo už maždaug tokį variantą, kad pralaimėjus referendumui būtų bent jau kaip Vakarų Europos valstybėse. Tačiau, jei parašų surinkti nepavyks (tiksliau, jei pavyks tiek atmesti, kad nebeliktų 300 tūkst.), tada jie parduos viską be jokių pataisymų, kaip numatyta. Spjaudys ant mūsų taip, kad maža nepasirodys. Bus dvigubas pasitenkinimas ir partijų pergalė. Mums tragedija, valstybė žlugs, bet jie pasieks savo strateginį tikslą (Europinė integracija, panašiai). Čia gyventi – mirti klausimas, taip. Bet mes nemirsim…

   • šventas reikalas:

    Šią žinią apie konservatorių “šventą reikalą” būtinai parduoti Lietuvą reikia paskleisti kuo plačiau – pradedant visais savo artimaisiais, pažįstamais. Gal tai padės žmonėms pabusti.

  • savanore:

   nu duoda konservai.ar jie turi teise sitaip elgtis?ar nedaro nusikaltimo?

 29. TREJYBĖ:

  ŠV.TREJYBĖ-KONSTITUCINĖ DVASIA-KŪRIS,,AUKŠČIAUSIOJI DVASIA-VSD
  VAIŠNORAS,AUKŠČIAUSIA GANYTOJA-PANELĖ GRYBAUSKAITĖ

 30. erikas:

  Pasakysiu apie Zigmą paprastai po vakarykštės laidos skambiu pavadinimu „Nuoga tiesa“. Sėdėjusieji kairėje (Balsys, Vaišvila, Čyvas, Puteikis) tuoj pat apkaltindavo dešinę (Adomėną, Šindeikį…) populizmu, agentų ieškojimų: esą jei kritikuoji – tai jau agentas). Nors patys savo tautiečius anuomet ne tik juodino, bet juodindami griovė mūsų energetinę ateitį, neleisdami didinti Kruonio HE pajėgumų. Taigi tarp tokių buvo ir Vaišvila. Štai ką 1988 ar 1989 savo žmonai papasakojo Jonas Velaniškis, Kruonio HE statybų vadovas ir direktorius (beje, ir Kauno HE pagrindinės aikštelės statybų viršininkas). Liudos Velaniškienės atsiminiuose rašoma: „Vyksta „žaliųjų“ mitingas, negausus, bet skaudus savo tendencingumu, nelogiškumu. Atvyksta Česlovas Stankevičius, Zigmas Vaišvila ir kiti. Jie meta Velaniškiui skaudų įžeidimą: „Jūs čia visi tėvynės išdavikai!“ Išgirsti tokius žodžius žmogui, atidavusiam savo gyvenimą darbui, Lietuvos energetikai, į elektrinių statymą visada žvelgusiam plačiai, pilietiškai, atsakingai (pavyzdžiui, statyti atominę elektrinę atsisakė, nes tam nepritarė, buvo tikras, kad Lietuvai jos nereikia), buvo didelis smūgis. Grįžo namo įskaudintas iki širdies gelmių.“ Sunku dabar pasakyti, ar čia neišmanymas, ar bukas „žalias“ nusistatymas, nūnai primentantis žygaitišką žabų rinkėjų kultūros mentalitetą.

  • Priešingai:

   Erikai, aš pasakyčiau viską taip pat, tik “puses” sukeičiant vietomis 🙂 20 metų mūsų valdžia turėjo įtvirtinti energetinę nepriklausomybę, bet nepadarė nieko – tik riejosi ir kaltino Rusiją, tuo pačiu sudarydami jiems monopoliją Lietuvoje. Tai apie ką kalbam?

 31. Ūla:

  Išklausiusi Zigmo spaudos konferenciją, supratau, kad jis vienintelis signataras, nepardavęs velniui sielos. Stiprybės ir geros sveikatos linkiu jam ir jo šeimai. Šiaip tai liūdna.

 32. erikas komentuotojui „priešingai“:

  Kalbame apie Vaišvilos „žygdarbį“ ir išdavikų ieškojimą Sąjūdžio metais. Dabar tai pradeda atsirūgti – turiu galvoje neralizuotą iki reikiamų pajėgumų Kruonio HE. Taip pat turiu galvoje ir tai, kad Vaišvilai ieškoti priešų galima („jūs visi tėvynės išdavikai“), bet jei kiti pabando pasakyti, kad dabar yra griaunami strateginiai projektai, tuoj apsukama atvirkščiai. Balsio propagandiniai triukai. Kai tikima, kad pusė pasaulio tik ir tyko, kaip apgauti ir apvogti Lietuvą, tai man tokie žmonės primena šiaurės korėjėčius ar sovietinius komunistus. Paranoidai ir tiek.

  • vistiek ne:

   Nepamenu priešo ieškojimo Sąjudžio metais, gal galite pateikti konkrečius faktus? Manau, tuo kaip tik užsiėmė Landsbergis. Erikai, jūs paskaitykite Vaišvilos konferencijų pranešimus, tada spręskite. Manau, kad Lietuvoje tik jis ir dar vienas kita bedrįsta sakyti tiesą, nes visi kiti yra išgąsdinti arba jų pagrindinis motyvas yra nauda sau. Dėl Kruonio HE jūs taip pat klystate: Zigmas Vaišvila buvo Lietuvos TSR valstybinės komisijos, sprendusios dėl Kruonio HAE statybos tęsimo, nariu. Ši valstybinė komisija nutarė tęsti Kruonio HAE statybą, o statybai pritariančias išvadas pasirašė ir Zigmas Vaišvila. Su vienintele išlyga, kad reikia sulaukti mokslinių tyrimų rezultatų dėl Kauno marių dugne esančio dumblo sudėties, aiškinantis iš Baltarusijos Nemunu atplukdytų sunkiųjų metalų kiekius ir sudėtį. Jeigu domitės iš tikrųjų, o ne trolinate, daugiau domėkitės ir suprasite.

   • Zigmas Vaišvila:

    Dėkoju Jums už geranorišką diskusiją ir pasisakymus dėl Kruonio HAE.
    Tuos, kurie tai rašo to nežinodami ar užmiršę (pvz. “erikas”), suprasti galiu – jie neskaitė Lietuvos GKB instrukcijos, kaip formuoti mano įvaizdį visuomenėje – vaikėzas ir pan. Ten buvo ir įrašyta, kad šią a.a. Sauliaus Griciaus ir kauniečių ekologijos klubo “Atgaja” iniciatyvą reikia “prikabinti Zigmui Vaišvilai. Tai tikrai nesunku patikrinti to meto spaudoje. Be abejo, jei yra noras tai daryti.
    Tačiau jei argumentu yra tai, ką 1988 ar 1989 savo žmonai papasakojo Kruonio HE (turėtų būti HAE) statybų vadovas ir direktorius Jonas Velaniškis, sunku ginčytis – aš nei jų pažįstu, nei jų pokalbyje dalyvavau. “erikas’ matyt dalyvavo šiame pokalbyje.
    Savo gėdai, man tenka prisipažinti, kad ir būdamas valstybinės komisijos nariu nenuvažiavai iki pačios Kruonio HAE ir tuo metu net nebuvau jos matęs. Tuo metu “Žemynos” klubo ir Sąjūdžio reikalų dar dirbau ir Valstybiniame gamtos apsaugos komitete.
    Tad tradiciškai pasakysiu – meluoti taip pat reikia mokėti.

    Pagarbiai,
    Zigmas Vaišvila

    P.S. Visiems Alko skaitytojams Gero savaitgalio!

    Matyt, pasimatysime antradienio spaudos konferencijoje 10.30 val., nes įvykiai tikrai sparčiai vystosi.

 33. erikas komentuotojui „priešingai“:

  Paskaitykite mano komentarą aukščiau. Cituota iš Velaniškio žmonos Liudos Velaniškienės atsiminimų. Ji dar gyva ir galiu duoti telefoną. Galėtumėte pats išgirsti.

  • vistiek ne:

   Matote, atsiminimai toks dalykas, kuriuos skirtingi žmonės dažniausiai turi šiek tiek kitokius, priklauso nuo žmogaus. Be to, jūsų pateikti atsiminimai dar yra perpasakoti kito, emociškai susijusio žmogaus. Mano atsiminimai yra kitokie, mano šeimos atsiminimai irgi. O dėl Vaišvilos Kruonio HE istorijos irgi labai lengva patikrinti, juk po valstybinės komisijos išvadomis, apie kurias jums rašiau pirmiau, bus ir jo parašas. O išvadose išdėstytas kas ir kaip. Tai man situacija aiški, nematau kame bėda.

 34. erikas:

  Tada Zigmo Vaišvilos atsiprašau. Gal ponia ir tikrai pridėjo.

 35. fūristas:

  Daugiau, kaip prieš 15 metų man teko iš Peterburgo kailių fabriko Rot Front vežti odas į Italiją. Plačiau apie tą fabriką radau čia:
  http://www.rot-front.com/about.php

 36. VITAS T.:

  KAS GALI PANEIGTI ?
  Grybauskaite organizavo banko Snoras uzgrobima ir tycini bankrotą . Snoro administravimas iki 2013-06-30 d.jau kainavo virš 245mln.lt, o užsienio konsultantams išmokėta per 160mln.lt ! Vasiliauskas ir Kuperis su savo sutve toliau plauna pinigus pusvelciui pardavinedami Snoro turtą ir toliau vagia Snoro kreditoriu pinigus, tokiu būdu is “otkatu” rinkdami pinigines lėšas Grybauskaites rinkiminei kompanijai! VSIO ZAKONO, DRAUGAI! VISA ŠALIES KORUPCIJA PEREINA NUO PONIOS POLIKARPOWNOS !!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė