Panevėžiečiai gruzinus gruzinams vaidino lietuviškai (0)

J.Miltinio teatro nuotr.

J.Miltinio teatro nuotr.

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatras dalyvavo tarptautiniame teatrų festivalyje Tbilisyje. Gruzinų režisieriaus Panevėžyje pastatytą Nodaro Dumbadzės pjesę „Sveiki, žmonės“ gruzinų žiūrovams vaidino lietuviškai.

Panevėžiečiai aktoriai persikūnijo į temperamentingus gruzinus ir vaidindami lietuviškai stengėsi jų charakterį perteikti teatro kalba. Nelengva užduotis teko Vidmantui Fijalkauskui, vaidinusiam vieną pagrindinių vaidmenų. Susirgus aktoriui Algirdui Paulavičiui, jis turėjo per dvi savaites įsijausti į Ilarijono vaidmenį.

Vasilis Čigogidzė, Panevėžyje pastatęs gruzinų klasiko N. Dumbadzės pjesę „Sveiki, žmonės“, labai norėjo, kad šį spektaklį išvystų ir gruzinai. Ši pjesė pastatyta ir Uzurgečio teatre, kuriam vadovauja V. Čigogidzė, todėl spektaklio dekoracijos į Tbilisį gabentos visą naktį.

„Labai gerai vaidina aktoriai – gruzinams, nesuprantantiems lietuviškai, viskas buvo aišku“, – tvirtino Uzurgečio teatro aktorius Iraklijas Vagačkorija.

Tbilisyje panevėžiečiai užmezgė kūrybinius ryšius su kitais teatrais, todėl tikisi, kad bus pakviesti ir į kitus festivalius.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė