Patikslinta data, kada pirmasis lietuviškas palydovas LitSat-1 bus pakeltas į kosmosą (0)

„LitSat-1“ bandymai.

„LitSat-1“ bandymai.

Naujausios žinios iš Hjustono: patikslinta data, kada pirmasis lietuviškas palydovasbus pakeltas į kosmosą.

Penktadienį  pranešta, kad keičiasi  Kauno technologijos universitete sukurto pirmojo lietuviško palydovo LitSat-1 skrydžio į Tarptautinę kosminę stotį data. Apie tai, kad erdvėlaivis, pakelsiantis šį ir  kitos lietuvių komandos pagamintą palydovą į kosmosą, kils gruodžio 15-ąją, o ne 8 -ąją, Hjustone šiuo metu besilankančius  „LitSat- 1“ komandos narius susitikime informavo „Orbital sciences“  viceprezidentas Frankas DeMauro.

„Mūsų kompanijai ši misija itin svarbi, atsargas į Tarptautinę kosminę stotį pagal NASA užsakymą gabensime pirmą kartą,“ – sakė F.DeMauro.

Norėdama sumažinti pervežimo kaštus ir sukurti alternatyvią kosmoso transporto sistemą, NASA patikėjo krovinių gabenimą į TKS dviem privačioms Amerikos kompanijoms. Viena jų – „Orbital Sciences“, kuri šiemet sėkmingai įgyvendino jau du demonstracinius skrydžius ir gruodį kartu su lietuviškuoju palydovu į TKS nugabens beveik pusantros tonos krovinių.

„Pademonstravome NASA, kad galime greitai vykdyti užsakymus ir saugiai nugabenti astronautams gyvybiškai svarbias atsargas bei mokslinę įrangą. O tokius edukacinius projektus kaip lietuviškasis „LitSat-1“ savo erdvėlaivyje mums itin malonu matyti,“ – sakė „Orbital Sciences“ viceprezidentas.

Šiuo metu erdvėlaivis „Cygnus“ yra Valopso kosmodrome, į jį jau pakrauti du trečdaliai visų gruodžio misijai numatytų krovinių. Šiandien erdvėlaivio krovinių modulį planuojama prijungti prie kosminio transporterio, o vėliau – prie raketos nešėjos, kuri iškels erdvėlaivį į kosminę orbitą.

„Nors starto data numatyta gruodžio 15-ą, tikimybė, kad ji keisis vis dar išlieka – pavyzdžiui, jei ilgiau nei planuojam užtruktų erdvėlaivio surinkimas. Paleidimo laiką papildomai gali koreguoti ir oro sąlygos,“ – sakė F.DeMauro.

Pasak „Orbital Sciences“ atstovo, tiksli data bus žinoma likus dviems savaitėms iki raketos paleidimo. Vis tik jis patikino, kad Kauno technologijos universitete sukurtas pirmasis lietuviškas palydovas „LitSat-1“ Tarptautinę kosminę stotį pasieks dar šiemet.

„LitSat-1“ yra pirmasis lietuviškas palydovas, sukonstruotas Kauno technologijos universitete. Sukurtas padedant Lietuvos kosmoso asociacijai ir Kosmoso mokslų ir technologijų institutui, jis jau gruodžio mėnesį bus pakeltas į tarptautinę kosminę stotį.

Kai su „LitSat-1“ bus užmegztas ryšys,  jo pagalba pirmą kartą iš kosmoso bus ištransliuoti trys tautos išrinkti lietuviški žodžiai.

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė